The University of Manchester
Cercetare în domeniul cancerului și biomedicină moleculară MSc
The University of Manchester - The University of Manchester

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £30122 - £40073 £20370 - £39639 £22368 - £42249

Cursul nostru MSc Cancer Research and Molecular Biomedicine vă va oferi o pregătire temeinică în acest domeniu, alături de stagii de cercetare în laborator.

În loc să participați la cursuri tradiționale pe tema aleasă, veți învăța printr-o abordare interactivă care implică seminarii, ateliere de lucru și tutoriale în grupuri mici. Acest lucru vă va oferi competențe transferabile în domeniul proiectării experimentale, al statisticii și al comunicării științifice, pregătindu-vă pentru aspectele relevante ale unei cariere științifice. Deoarece acesta este un curs de masterat axat pe cercetare, veți întreprinde, de asemenea, propriul proiect de cercetare în laboratorul unui cercetător de top.

Veți lua trei unități și apoi vă veți concentra pe un stagiu de cercetare în laboratoarele unor cercetători de top în domeniul cancerului.

Veți dobândi experiență în cercetare și competențe profesionale, poate într-un domeniu diferit de cel al primei diplome, înainte de a vă decide asupra unei viitoare cariere în industrie sau în cercetarea academică. Acest lucru vă va permite să faceți o alegere în cunoștință de cauză cu privire la domeniul de cercetare în care doriți să vă îndreptați.

Alegeți plasamentul de cercetare dintr-o listă furnizată de directorul de program în laboratorul unor cercetători experimentați în domeniul cancerului care lucrează la procese legate de tumorigeneză. Printre acestea se numără:

• înțelegerea mecanismelor de control al ciclului celular și a modului în care acestea sunt perturbate în formarea unei tumori;
  • investigarea opțiunilor privind destinul celular al celulelor normale și a modului în care acestea diferă în cazul celulelor canceroase;
  • investigarea modului în care semnalele celulare reglează expresia genetică în diferite tipuri de celule și a modului în care acest flux de informații este compromis în celulele canceroase.
  • Dacă doriți să vă extindeți expertiza dincolo de cercetarea moleculară a cancerului, puteți efectua un stagiu de cercetare într-un alt domeniu al biomedicinei moleculare.

Investigăm mecanismele care stau la baza unei serii de boli, inclusiv hipertensiunea, artrita, boala Alzheimer și diabetul, și urmărim să dezvoltăm modalități de prevenire și tratare a acestora. Paginile noastre de cercetare oferă mai multe informații despre interesele noastre de cercetare.

Doctorat cu master integrat

Dacă intenționați să faceți un doctorat după masterat, programul nostru de doctorat integrat vă va permite să combinați cursul dumneavoastră postuniversitar cu un proiect de doctorat în biologie, medicină sau sănătate.

Acreditat de General Pharmaceutical Council (GPhC) în scopul de a trece la formarea de preînregistrare a farmacistului și apoi de a se înregistra ca farmacist. Vă rugăm să rețineți că programul integrat de studii MPharm cu durata de 5 ani include formarea de preînregistrare.

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• All other courses
    • Manchester Business School East - Undergraduate Degrees
    • Manchester Business School - Graduate Degrees
    • (no subscore less than 6.0)
    • (no subscore less than 6.0)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Cancer Research and Molecular Biomedicine, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Solicităm o diplomă cu onoruri (minimum Upper Second) sau un echivalent în străinătate în: științe biologice, științe medicale.

Cu dovezi suficiente de unități relevante luate în legătură cu cancerul. Vă rugăm să rețineți că, în general, nu putem lua în considerare pentru acest program candidații cu o diplomă de medic (MBChB/MBBS/MD) sau de farmacist, cu excepția cazului în care aceștia pot demonstra că au o experiență semnificativă de laborator sau de cercetare. Dacă diploma dvs. de licență este în medicină sau farmacie, vă rugăm să ne contactați înainte de a depune o cerere, oferind detalii despre abilitățile și experiența dvs. de laborator legate de biologie.

Clasamentul The University of Manchester în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 39 clasamente universitare pentru The University of Manchester

Despre The University of Manchester

Universitatea din Manchester este o universitate de cercetare finanțată din fonduri publice a cărei viziune este de a avansa educația, cunoașterea și înțelepciunea pentru binele societății. Sediul principal al Universității din Manchester găzduiește majoritatea facultăților sale și este denumit de către studenți "campusul", deși, în realitate, Manchester nu are un campus, ci este dispersat în tot orașul Manchester.

Lista cu 622 cursuri de licență și masterat de la The University of Manchester - Catalogul cursurilor

Componența studenților din The University of Manchester

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • What makes Manchester special?
  • International students | Aranzazu Carmona Orbezo
  • Chendrawaty Indah Jopoetro: international student profile - The Indonesian Society
  • Fiona’s story: Equity and Merit Scholarships at The University of Manchester
  • The University of Manchester welcomes our new students