The University of Manchester
Galerie de artă și muzeologie MA
The University of Manchester - The University of Manchester

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £30122 - £40073 £20370 - £39639 £22368 - £42249

Cursul nostru MA Art Gallery and Museum Studies este ideal dacă aveți în vedere o carieră în acest sector și doriți să dobândiți experiență practică prin plasamente în timpul studiilor sau dacă sunteți un profesionist și doriți să vă dezvoltați în continuare practica.

În cadrul cursului veți examina diverse aspecte legate de teoria și practica muzeală, veți vizita numeroase muzee, galerii și organizații culturale și veți discuta idei și probleme cu profesioniști și cadre universitare din domeniu.

Veți profita de legăturile noastre excelente cu organizațiile culturale pentru a avea acces la o serie de stagii de lucru interesante și valoroase.

În trecut, a fost plasat la Muzeul Manchester, Whitworth, Tate Liverpool, Galeria de Artă Manchester, Muzeul de Știință și Industrie, Festivalul Internațional Manchester, Teatrul Royal Exchange și Festivalul de Artă Chorlton, pentru a numi doar câteva.

De asemenea, veți avea ocazia de a concepe și de a participa la proiecte live cu organizații culturale și de patrimoniu din Manchester.

În plus, organizăm excursii pe teren la organizații culturale din Manchester, din nord-vestul Angliei și din alte zone. Printre călătoriile obișnuite se numără Liverpool, Londra, Oxford și Leeds.

De asemenea, organizăm o excursie internațională la Amsterdam sau Berlin.

Cursul este revizuit și dezvoltat în permanență ca răspuns la noile cercetări, la abordările critice emergente și la schimbările din practica muzeală.

Acreditat de General Pharmaceutical Council (GPhC) în scopul de a trece la formarea de preînregistrare a farmacistului și apoi de a se înregistra ca farmacist. Vă rugăm să rețineți că programul integrat de studii MPharm cu durata de 5 ani include formarea de preînregistrare.

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• All other courses
    • Manchester Business School East - Undergraduate Degrees
    • Manchester Business School - Graduate Degrees
    • (no subscore less than 6.0)
    • (no subscore less than 6.0)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Art Gallery and Museum Studies, MA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

În mod normal, ne așteptăm ca studenții să aibă o diplomă de onoare de clasa întâi sau a doua superioară sau echivalentul său în străinătate într-un domeniu bazat pe științe umaniste.

Clasamentul The University of Manchester în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 39 clasamente universitare pentru The University of Manchester

Despre The University of Manchester

Universitatea din Manchester este o universitate de cercetare finanțată din fonduri publice a cărei viziune este de a avansa educația, cunoașterea și înțelepciunea pentru binele societății. Sediul principal al Universității din Manchester găzduiește majoritatea facultăților sale și este denumit de către studenți "campusul", deși, în realitate, Manchester nu are un campus, ci este dispersat în tot orașul Manchester.

Lista cu 622 cursuri de licență și masterat de la The University of Manchester - Catalogul cursurilor

Componența studenților din The University of Manchester

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • What makes Manchester special?
  • International students | Aranzazu Carmona Orbezo
  • Chendrawaty Indah Jopoetro: international student profile - The Indonesian Society
  • Fiona’s story: Equity and Merit Scholarships at The University of Manchester
  • The University of Manchester welcomes our new students