The Manchester College
The Manchester College - The Manchester College

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £23013 £20757 £24208
Interval de 25-75 procente £19989 - £26124 £15689 - £25435 £18599 - £30307

Acest curs a fost special conceput pentru a se concentra pe criminologie ca disciplină academică, cu contribuții din partea unor practicieni profesioniști care operează în cadrul sistemului de justiție penală. Studenții vor explora dezvoltarea istorică a Sistemului de Justiție Penală și problemele contemporane, precum și modul în care funcționează în practică, împreună cu competențele profesionale necesare pentru a crea eficiență operațională. Subiecte cum ar fi dreptul penal, explicațiile teoretice criminologice ale infracțiunii, poliția și gestionarea infractorilor se numără printre o serie de domenii de specialitate care îi vor pregăti pe studenți să lucreze în cadrul Sistemului de Justiție Penală, aplicarea legii, închisori și criminalitatea juvenilă. Criminologia este punctul central pentru toate domeniile de oportunitate pe care studenții ar putea dori să le urmeze atunci când se angajează într-o carieră în justiția penală sau în partenerii mai largi care răspund la problemele legate de criminalitate, justiție, victime, infractori și inegalitate. Avansați-vă abilitățile de cercetare și strategie și aprofundați-vă cunoștințele și înțelegerea tuturor lucrurilor legate de drept și criminologie. Veți dezvolta abilități esențiale pentru un număr foarte mare de roluri, învățând cum să evaluați teoria și să o legați de practică și examinând cauzele și consecințele criminalității. O parte esențială a cursului va consta în efectuarea de lucrări în domenii conexe, în vizitarea unor organizații importante și în audierea profesioniștilor care lucrează în sistemul de justiție penală și în agențiile relevante.

Cursul va fi predat prin intermediul prelegerilor, seminariilor, tutoriilor, sesiunilor practice, vorbitorilor/vizitelor invitaților și studiului independent. Cursul cuprinde o varietate de metode de evaluare, care implică atât evaluări individuale, cât și de grup. Gama de evaluări utilizate în cadrul cursului include: ** - Rapoarte** ** - Eseuri** ** - Prezentări** ** - Prezentarea portofoliului** ** - Examene** ** - Teme de curs practice și bazate pe cercetare**. ** - Învățare la locul de muncă**

UCEN Manchester nu poate lua în considerare cererile internaționale din cauza reglementărilor UKVI.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Criminology and Criminal Justice, FdA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Criminologie și justiție penală FdA

Despre The Manchester College

Manchester College este cel mai important furnizor de educație suplimentară din Regatul Unit, cu peste zece campusuri în orașul Manchester, Anglia.

Lista cu 39 cursuri de licență și masterat de la The Manchester College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din The Manchester College

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Why choose The Manchester College | tmc.ac.uk
  • Adult Learner Week | Why Study at The Manchester College | tmc.ac.uk
  • Music | Adult Learners Case Study | Demi Bates-Woods | tmc.ac.uk
  • Performing Arts | Dance at The Manchester College | tmc.ac.uk
  • Performing Arts | Acting at The Manchester College | tmc.ac.uk
  • Construction & Engineering | Adult Learners Case Study | Chrissie Pople | tmc.ac.uk

Openshaw Campus