The London School of Economics and Political Science
Management (Relații de muncă și resurse umane) PhD
The London School of Economics and Political Science - The London School of Economics and Political Science

Acest program vă oferă șansa de a realiza o lucrare substanțială, demnă de a fi publicată și care să aducă o contribuție originală la domeniul relațiilor de muncă și al managementului resurselor umane. Veți începe cu MRes și va trebui să îndepliniți anumite cerințe pentru a fi trecut la statutul de doctorat.

Programul MRes/PhD în Management - Relații de muncă și resurse umane (ERHR) face parte dintr-un program riguros și interdisciplinar de formare universitară. Acesta este conceput pentru a stimula gândirea critică și ideile creative și pentru a vă oferi abilitățile analitice necesare pentru a proiecta, realiza, raporta, citi și evalua cercetarea calitativă și cantitativă.

Fiind un departament de management condus de cercetare în inima comunității academice a LSE din centrul Londrei, suntem pe locul 3 în lume pentru afaceri și management.

Cercetarea și predarea grupului ERHR urmăresc domeniile fundamentale ale managementului resurselor umane (HRM) (de exemplu, recrutarea și selecția, diversitatea și incluziunea, bunăstarea, vocea, învățarea și dezvoltarea, angajarea și menținerea în activitate, remunerarea, managementul performanței), precum și managementul strategic al resurselor umane, sindicatele și alte instituții, responsabilitatea socială corporativă și lanțurile valorice, relații de muncă noi și emergente (de exemplu. gig economy și contractele cu zero ore), GRH digitală și analiza persoanelor, tehnologia emergentă și viitorul muncii.

Ne propunem să producem oameni de știință socială de înaltă calitate, cu abilitatea de a se angaja cu fundamentele conceptuale ale relațiilor de muncă și ale managementului resurselor umane - atât dintr-o perspectivă internațională, cât și comparativă - și de a folosi metode solide pentru a produce cercetări semnificative și originale.

Veți lucra îndeaproape cu cadre didactice internaționale și de talie mondială, ca parte a unei comunități vibrante de doctoranzi, toți urmărind cercetări variate în diferite domenii ale managementului. Programul include, de asemenea, o pregătire metodologică cuprinzătoare, cu posibilitatea de a vă specializa într-un domeniu desemnat.

Burse de doctorat LSE și finanțare ESRC.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Management (Employment Relations and Human Resources), PhD, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Vizitați site-ul pentru detalii complete

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul The London School of Economics and Political Science în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 36 clasamente universitare pentru The London School of Economics and Political Science

Despre The London School of Economics and Political Science

London School of Economics (LSE) este o universitate din Grupul Russell și este una dintre instituțiile membre ale Universității din Londra. Situată în zona Westminster din centrul Londrei, LSE găzduiește un corp studențesc divers, care vine din întreaga țară și de peste hotare pentru a lua parte la această experiență.

Lista cu 139 cursuri de licență și masterat de la The London School of Economics and Political Science - Catalogul cursurilor

Componența studenților din The London School of Economics and Political Science

(University of Bristol)
- - - £20100 - Bristol În campus cu normă întreagă