The London School of Economics and Political Science
Istorie internațională și asiatică MSc
The London School of Economics and Political Science - The London School of Economics and Political Science

Masteratul de Istorie Internațională și Asiatică oferit de Departamentul de Istorie Internațională este conceput pentru cei care doresc să studieze Asia dintr-o perspectivă regională, începând cu secolul al XVI-lea.

Acest lucru este valoros pentru înțelegerea țărilor individuale din Asia, precum și pentru fluxurile și interacțiunile globale.

Veți putea alege dintr-o gamă largă de cursuri de specialitate din cadrul Departamentului de Istorie Internațională, precum și din cadrul Departamentelor de Istorie Economică, Geografie, Dezvoltare Internațională, Guvern și Antropologie.

Vă veți implica la un nivel avansat în cele mai recente cercetări academice din domeniu și vă veți realiza propria disertație bazată pe cercetare, cu accent pe Asia.

LSE Graduate Support Scheme; sunt disponibile și alte burse și premii.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la International and Asian History, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Diplomă de licență cu onoruri de clasa a doua superioară (2:1) sau echivalentă în orice disciplină.

Concurența pentru locurile de la școală este mare. Acest lucru înseamnă că, chiar dacă îndepliniți cerințele minime de admitere, acest lucru nu vă garantează o ofertă de admitere.

Dacă ați studiat sau studiați în afara Marii Britanii, atunci consultați informațiile noastre pentru studenții internaționali pentru a afla care sunt cerințele de intrare care vi se aplică.

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul The London School of Economics and Political Science în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 35 clasamente universitare pentru The London School of Economics and Political Science

Despre The London School of Economics and Political Science

London School of Economics (LSE) este o universitate din Grupul Russell și este una dintre instituțiile membre ale Universității din Londra. Situată în zona Westminster din centrul Londrei, LSE găzduiește un corp studențesc divers, care vine din întreaga țară și de peste hotare pentru a lua parte la această experiență.

Lista cu 139 cursuri de licență și masterat de la The London School of Economics and Political Science - Catalogul cursurilor

Componența studenților din The London School of Economics and Political Science

studenți:
absolvenți universitari:
:

London School of Economics and Political Science

(University of Dundee)
95% 0% 0% £20900 165 Dundee În campus cu normă întreagă
Istorie MA (Hons)
(The University of Edinburgh)
76% 5% 3% £26500 174 Edinburgh În campus cu normă întreagă
(University of Aberdeen)