The London School of Economics and Political Science
Istoria relațiilor internaționale MSc
The London School of Economics and Political Science - The London School of Economics and Political Science

MSc History of International Relations, livrat de Departamentul de Istorie Internațională, este o diplomă intensivă de un an, concepută pentru a vă dezvolta abilitățile intelectuale și cunoștințele de istorie globală, care vă va avansa perspectivele de carieră într-o gamă largă de sectoare

Acest popular program de predare este unic și distinctiv. Acesta se adresează studenților care doresc să își îmbunătățească înțelegerea forțelor care au modelat lumea până în prezent. Le veți studia la unul dintre cele mai renumite departamente de istorie internațională la nivel mondial, amplasat în cadrul celui mai important institut de științe sociale din lume, în inima cosmopolitei Londre. Programul poate oferi un set de cursuri personalizate pentru studenții care au studiat această disciplină la nivel de licență și care doresc să se specializeze în continuare. În egală măsură, are cursuri fundamentale care sunt potrivite în special pentru studenții care doresc să facă tranziția de la discipline conexe, inclusiv științe politice, limbi străine, economie, drept, jurnalism, sociologie și psihologie.

Indiferent ce veți alege, vă veți dezvolta abilitățile analitice și capacitatea de a evalua critic dinamica, evenimentele și persoanele care au modelat lumea modernă. Puteți alege două opțiuni de istorie specializată care sunt globale din punct de vedere geografic și, de asemenea, variază cronologic de la Renaștere la perioada de după Războiul Rece. Predarea este asigurată de personalul academic care se află în vârful de lance al domeniului, încorporând adesea cele mai recente cercetări ale lor.

În plus, aveți oportunitatea unică de a urma un curs relevant oferit de alte departamente LSE de top la nivel mondial, permițându-vă să vă extindeți și mai mult abilitățile intelectuale, să vă provocați perspectiva și să vă implicați în unele dintre problemele complexe de astăzi care sunt abordate direct. În cele din urmă, aveți posibilitatea de a vă perfecționa setul de abilități de cercetare și de scriere, prin elaborarea unei disertații detaliate, bazate pe cercetare, de 10.000 de cuvinte, supravegheată de un expert în domeniul ales de dumneavoastră.

Pentru a vă ajuta să vă orientați în opțiunile dumneavoastră, am elaborat următoarele trasee tematice. Desigur, puteți opta să vă dezvoltați propriul set de opțiuni personalizat. Căile de acces nu sunt prescriptive, ci doar sugestii, pentru a vă ajuta să vă concentrați asupra opțiunilor de curs.

Cursele actuale includ:

• Război, conflicte și pace
  • Istoria Războiului Rece
  • Istoria Africii și a diasporei africane
  • Istoria Europei
  • Istoria Americilor
  • Tranziții către modernitate

LSE Graduate Support Scheme; sunt disponibile și alte burse și premii.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la History of International Relations, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Vizitați site-ul web pentru detalii complete

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul The London School of Economics and Political Science în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 36 clasamente universitare pentru The London School of Economics and Political Science

Despre The London School of Economics and Political Science

London School of Economics (LSE) este o universitate din Grupul Russell și este una dintre instituțiile membre ale Universității din Londra. Situată în zona Westminster din centrul Londrei, LSE găzduiește un corp studențesc divers, care vine din întreaga țară și de peste hotare pentru a lua parte la această experiență.

Lista cu 139 cursuri de licență și masterat de la The London School of Economics and Political Science - Catalogul cursurilor

Componența studenților din The London School of Economics and Political Science

studenți:
absolvenți universitari:
:

London School of Economics and Political Science

Relații internaționale MA (Hons)
(The University of Edinburgh)
47% 5% 2% £26500 190 Edinburgh În campus cu normă întreagă
Relații internaționale și sociologie MA (Hons)
86% 5% 0% £21900 £20800 204 Aberdeen În campus cu normă întreagă
Antropologie și relații internaționale MA (Hons)