The London School of Economics and Political Science
Sănătate și dezvoltare internațională MSc
The London School of Economics and Political Science - The London School of Economics and Political Science

Programul MSc Health and International Development explorează problemele cheie și interrelațiile care există între sănătatea publică, politica globală și dezvoltarea internațională. Coronavirusul [COVID-19] pune în evidență aceste interconexiuni și dependențe. Multe dintre provocările cu care se confruntă factorii de decizie politică în domeniul dezvoltării internaționale sunt legate de problemele de sănătate publică, iar acest program vă va oferi competențele necesare pentru a aborda și depăși aceste provocări.

Masteratul în Sănătate și Dezvoltare Internațională vă va ajuta să înțelegeți relațiile complexe dintre sănătate și sărăcie/inegalitate în și între țările cu venituri mici și mijlocii. De asemenea, veți evalua dovezi multidisciplinare privind o serie de probleme și intervenții în domeniul sănătății globale și veți aplica aceste dovezi la analiza politicilor. Profesorii noștri actualizează în mod regulat conținutul cursurilor lor pentru a reflecta problemele contemporane și emergente în materie de sănătate și dezvoltare, cum ar fi COVID-19 și mișcarea de decolonizare a sănătății globale. Experiența pe care o veți dobândi în cadrul acestui program vă va permite să înțelegeți modul în care interacționează sănătatea, sărăcia și inegalitatea. Un curs obligatoriu de Design de cercetare vă va dota cu principiile practice și teoretice ale designului de cercetare.

Programul MSc Health and International Development este flexibil și vă permite să vă modelați studiile în funcție de propriile nevoi și interese. Pentru studenții MSc Health and International Development care doresc să dobândească experiență în domeniul consultanței, există o opțiune garantată de a urma un curs opțional de consultanță în domeniul dezvoltării internaționale pentru un client extern. Alte cursuri opționale includ: Sărăcie; Evaluare în sănătate, dezvoltare și politici publice; Dezvoltare africană; Migrație; Dezvoltare economică; Sănătate sexuală și reproductivă; Gen și schimbare socială în sudul global; Situații de urgență complexe; Gestionarea umanitarismului; Tehnologii de comunicare a informației și dezvoltare socio-economică; și, Advocacy, campanii și activism la nivel local.

Activitățile extra-curriculare opționale suplimentare la MSc Health and International Development pot include evenimente de networking axate pe carieră și un program rezidențial de weekend în Marea Britanie axat pe sănătate și dezvoltare.

Programul MSc Health and International Development salută studenții cu normă întreagă și cu jumătate de normă - inclusiv pe cei care doresc să combine munca cu studiul - dintr-o gamă largă de medii. Programul primește, de asemenea, candidaturi din partea studenților la medicină în intercalare din toate țările.

LSE Graduate Support Scheme; sunt disponibile și alte burse și premii.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Health and International Development, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

**:1 diplomă de licență sau echivalentă în orice disciplină**

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul The London School of Economics and Political Science în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 35 clasamente universitare pentru The London School of Economics and Political Science

Despre The London School of Economics and Political Science

London School of Economics (LSE) este o universitate din Grupul Russell și este una dintre instituțiile membre ale Universității din Londra. Situată în zona Westminster din centrul Londrei, LSE găzduiește un corp studențesc divers, care vine din întreaga țară și de peste hotare pentru a lua parte la această experiență.

Lista cu 139 cursuri de licență și masterat de la The London School of Economics and Political Science - Catalogul cursurilor

Componența studenților din The London School of Economics and Political Science

studenți:
absolvenți universitari:
:

London School of Economics and Political Science

Limba italiană și dezvoltarea durabilă (an în străinătate) MA (Hons)
- - - £30160 - St Andrews În campus cu normă întreagă
Engleză și dezvoltare durabilă MA (Hons)
- - - £30160 - St Andrews În campus cu normă întreagă
Economie și dezvoltare durabilă MA (Hons)
- - - £30160 - St Andrews În campus cu normă întreagă