Teesside University
Artă conceptuală cu anul de fundație BA (Hons)
Teesside University - Teesside University

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 45 absolvenți la Concept Art with Foundation Year BA (Hons) la Teesside University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru jocuri pe calculator și animație.

Salariul absolvenților de Tehnici de calcul

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de jocuri pe calculator și animație la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Salariul mediu £23000 £20000 £23000
Interval de 25-75 procente £21000 - £26500 £15500 - £26000 £18000 - £32000

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Tehnici de calcul din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £23390 £20411 £24692
Interval de 25-75 procente £19866 - £26906 £14825 - £25703 £18756 - £32023

Curs de prezentare generală a cursului: Acest curs include un an de fundație - ideal dacă aveți nevoie de o pregătire suplimentară sau dacă nu aveți note suficiente pentru a vă înscrie în Anul 1. În calitate de artist conceptual, ilustrezi idei pentru a fi utilizate în filme, jocuri, animații, benzi desenate și orice altă formă de media vizuală. Este vorba despre rezolvarea problemelor, povestirea și crearea a ceva nou. Vă concentrați pe procesul de pre-producție, creând aspectul și funcționalitatea personajelor, creaturilor, mediilor și recuzitei. Veți explora, de asemenea, partea ilustrativă și de povestire a concept art, inclusiv momentele cheie, splash art și storyboarding. Explorați aceste briefuri creative prin metode artistice tradiționale, precum și prin utilizarea instrumentelor de artă digitală, inclusiv Adobe Photoshop, Autodesk Maya, Pixologic ZBrush și Adobe After Effects. Suntem singurul Adobe Creative Campus din Europa, oferindu-vă acces la suita de instrumente și resurse Adobe Creative Cloud pentru a vă ajuta să vă dezvoltați competențele digitale. Este inclus un an de stagiu de practică opțional, fără costuri suplimentare. Cursul este structurat astfel încât să evidențieze, să dezvolte și să rafineze stilul dvs. creativ unic și să vă ghideze în construirea unui flux de lucru potrivit pentru industria pe care doriți să o urmați.

Principalele motive pentru a studia acest curs

1. Predat de artiști profesioniști: învățați de la artiști de concept care au lucrat pentru studiouri precum Paramount Pictures și Double Eleven și au experiență de lucru la o varietate de proiecte artistice pentru clienți precum Sega, Legoland și Disney.
  2. Legături cu industria: participați la Animex, festivalul nostru anual internațional de animație și jocuri, la care participă experți de la Rockstar, Pixar, Disney și Sony.
  3. Pregătit pentru carieră: evenimentele noastre ExpoSeries vă permit să interacționați cu angajatorii, permițându-vă să vă prezentați munca și abilitățile colegilor și potențialilor viitori plasamente sau angajatori. După curs: Absolvenții noștri au început o carieră ca artiști independenți sau au continuat să lucreze sau să efectueze stagii pentru studiouri precum Atomhawk, Sumo Digital, Jagex și Frontier Developments.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Concept Art with Foundation Year BA (Hons) la Teesside University

35% Profesii de secretariat și ocupații conexe
20% Profesioniști în domeniul științelor naturale și sociale
15% Profesioniști în domeniul învățământului
5% Ocupații administrative
5% Ocupații în domeniul vânzărilor
5% Profesioniști în domeniul învățământului
5% Profesii de secretariat și ocupații conexe

Accesați informațiile de evaluare prin intermediul site-ului web al Universității Teesside, folosind link-ul de pe pagina de curs furnizat (sau vizitați www.tees.ac.uk)..

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Concept Art with Foundation Year, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Artă conceptuală cu anul de fundație BA (Hons)

.

• Foundation

Clasamentul Teesside University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 18 clasamente universitare pentru Teesside University

Despre Teesside University

Înființată în 1929, Universitatea Teesside este situată în cadrul marelui oraș Middlesbrough. Această instituție este deosebit de activă atunci când vine vorba de activitatea de cercetare, investind fonduri semnificative în cele șase centre ale sale, fiecare dintre acestea fiind dedicat unor domenii de studiu distincte. Pentru studenții pasionați de sport, există, de asemenea, o mare varietate de instalații moderne pentru a vă satisface nevoile de exerciții fizice.

Lista cu 220 cursuri de licență și masterat de la Teesside University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Teesside University

• Teesside University Students’ Union
  • Reasons to Choose Teesside