Swansea University
Economie și finanțe BSc (Hons)
Swansea University - Swansea University

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 25 absolvenți la Economics and Finance BSc (Hons) la Swansea University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Economie.

Salariul absolvenților de Economie

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Economie la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £25000 - £32500 £22500 - £33000 £29000 - £48500

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Economie din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £24114 - £33739 £23720 - £40302 £28567 - £54576

Combinând elementele de bază ale economiei și finanțelor, gradul nostru BSc Economics and Finance este ideal pentru studenții care doresc o carieră în politică, politică, afaceri sau finanțe. Oferind o înțelegere teoretică și practică a principiilor economice în legătură cu mediile de afaceri, precum și instrumentele și tehnicile analitice utilizate în luarea deciziilor și strategiile de afaceri, veți putea să vă aplicați în mod eficient cunoștințele, abilitățile de investigare și de construire a modelelor pentru a consilia totul, de la întreprinderi private până la guvern - având un impact real asupra politicii economice.

Economia la Swansea este clasată:

Top 5 în Marea Britanie pentru satisfacția cursurilor (Guardian University Guide 2023)

Top 15 în Marea Britanie pentru satisfacția de predare (Guardian University Guide 2023)

Top 20 în Marea Britanie pentru satisfacția studenților (Complete University Guide 2023)

Top 25 în Marea Britanie pentru calitatea predării (Times Good University Guide 2023)

Departamentul de Economie al Universității Swansea oferă studenților o experiență de învățare excelentă, condusă de o echipă academică de clasă mondială. Având ca obiectiv principal pregătirea dumneavoastră pentru o carieră de succes la absolvire, departamentul dispune de o echipă de angajare, care vă stă la dispoziție pe tot parcursul anului pentru a vă ajuta să vă realizați potențialul și să vă atingeți obiectivele. Veți avea acces nelimitat la consiliere și sprijin de specialitate în ceea ce privește oportunitățile de plasament, stagiile, experiența profesională, procesele de solicitare a unui loc de muncă, tehnicile de interviu și multe altele.

Acreditat de Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) în scopul scutirii de la unele examene profesionale.

Acreditat de Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) în scopul scutirii de la unele examene profesionale prin intermediul traseului accelerat al diplomei acreditate.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Economics and Finance BSc (Hons) la Swansea University

30% Alți profesioniști din domeniul sănătății
10% Profesioniști în domeniul științelor naturale și sociale
10% Profesioniști asociați în domeniul asistenței sociale și al locuințelor
10% Manageri, directori și înalți funcționari
10% Profesioniști în domeniul tehnologiei informației

Notarea și timpul de studiu

Oferim o varietate de metode de evaluare în cadrul programelor noastre. În plus față de examenele și eseurile tradiționale, exemple de evaluare alternativă includ: **- Prezentări** **- Muncă în grup ** **- Eșantionarea datelor ** De-a lungul studiilor de licență în Economie și Finanțe, veți dezvolta abilități excelente de cercetare și analiză și veți învăța să vă prezentați ideile în mod eficient, atât verbal, cât și în scris. Pentru o defalcare completă a structurii cursului și a evaluării, vă rugăm să vizitați pagina noastră de curs: https://www.swansea.ac.uk/undergraduate/courses/social-sciences/economics/bsc-economics-finance/ sau luați legătura cu noi la [email protected].

Distribuția notelor

Studenții de la acest curs au primit următoarele note

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• All Degrees
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Economics and Finance, BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Clasamentul Swansea University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de Swansea University în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Studii socio-umaniste

[Publicat 09 septembrie, 2023]

[Publicat 08 iunie, 2023]

[Publicat 22 iulie, 2023]
    Clasamentul global al subiectelor academice GRAS - ShanghaiRanking
    [Publicat 19 iulie, 2022]

Vezi toate cele 27 clasamente universitare pentru Swansea University

Despre Swansea University

Universitatea Swansea a fost înființată în 1920 și este situată în marele oraș Swansea, Țara Galilor. Există două campusuri, Singleton Park Campus, care este situat printre parcuri vibrante și grădini botanice, cu vedere la plaja Swansea Bay. Campusul Bay, pe de altă parte, este situat pe plajă, în partea de est a orașului Swansea. În afară de partea academică a vieții de aici, studenții profită și de numeroasele festivaluri de muzică care au loc în fiecare an în Swansea, garantând oportunități de a ieși în oraș în timpul liber.

Lista cu 442 cursuri de licență și masterat de la Swansea University - Catalogul cursurilor

• Studying at Swansea University
  • What is it like studying at Swansea University?
  • Swansea University: Rachel Huggins on her first-class degree in Mental Health Nursing
  • Why students choose Swansea University
  • My Swansea University Journey to Final Year // Wayne
  • Sport at Swansea University #SportSwansea