Swansea University
Managementul avansat al sănătății și al îngrijirii (bazat pe valoare) PgDip
Swansea University - Swansea University

Doriți să jucați un rol în modelarea viitorului sănătății și al îngrijirii? Doriți să conduceți și să puneți în aplicare sisteme bazate pe valoare; în care sănătatea, asistența socială, sectorul terțiar și științele vieții lucrează mână în mână pentru a crea cele mai bune rezultate posibile pentru pacienți și utilizatorii de servicii, precum și pentru linia de fund?

Există o cerință tot mai mare ca sistemele de sănătate și de îngrijire să adopte o capacitate bazată pe valoare, pentru a conduce transformarea organizațională și a sistemului. Provocările viitoare necesită o nouă abordare radicală, susținută de principii prudente, pentru a conduce schimbarea, pentru a valorifica noile tehnologii perturbatoare și pentru a contesta scopul, valoarea și localizarea serviciilor existente pentru pacienți.

Cu un format unic, care ține cont de rolul cursanților profesioniști din domeniul sănătății, al asistenței sociale, al sectorului terțiar și al industriilor din domeniul științelor vieții, utilizează și aplică cunoștințele dobândite în beneficiul individului și al sistemului.

Scopul acestui masterat este de a le permite persoanelor să se cufunde în noua paradigmă a valorii în sănătate și îngrijire; cum să o implementeze în practică la nivel de populație și la nivel individual, să capteze rezultatele care contează, să utilizeze tehnologiile digitale, să aplice noi modele de calculare a costurilor, abordări inovatoare în materie de achiziții publice și să adopte o abordare totală a traseului de îngrijire.

Vă veți dezvolta abilitățile necesare pentru a implementa o strategie inovatoare bazată pe valoare în cadrul unei organizații.

Vizitați site-ul nostru pentru mai multe informații despre taxe, burse, împrumuturi postuniversitare și alte opțiuni de finanțare pentru a studia la Universitatea Swansea.

• All Degrees
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Advanced Health and Care Management (Value-Based), PgDip, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Studenții trebuie să obțină 2:1 (sau echivalentul în străinătate) într-o diplomă de licență și orice subiect de diplomă va fi luat în considerare. Am fi, de asemenea, dispuși să luăm în considerare pe cei cu alte medii și experiență de lucru în sector în locul cerinței de intrare în grad.

De asemenea, studenții trebuie să aibă o experiență profesională relevantă de cel puțin un an.

Cei care nu sunt vorbitori nativi trebuie să obțină un punctaj IELTS de 6,5 sau mai mare, fără nicio componentă mai mică de 6,0. Dacă ați studiat o Dacă ați studiat o diplomă de licență predată prin intermediul limbii engleze, puteți fi scutit de această cerință

Taxe de școlarizare Managementul avansat al sănătății și al îngrijirii (bazat pe valoare) PgDip

Clasamentul Swansea University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 27 clasamente universitare pentru Swansea University

Despre Swansea University

Universitatea Swansea a fost înființată în 1920 și este situată în marele oraș Swansea, Țara Galilor. Există două campusuri, Singleton Park Campus, care este situat printre parcuri vibrante și grădini botanice, cu vedere la plaja Swansea Bay. Campusul Bay, pe de altă parte, este situat pe plajă, în partea de est a orașului Swansea. În afară de partea academică a vieții de aici, studenții profită și de numeroasele festivaluri de muzică care au loc în fiecare an în Swansea, garantând oportunități de a ieși în oraș în timpul liber.

Lista cu 442 cursuri de licență și masterat de la Swansea University - Catalogul cursurilor

• Studying at Swansea University
  • What is it like studying at Swansea University?
  • Swansea University: Rachel Huggins on her first-class degree in Mental Health Nursing
  • Why students choose Swansea University
  • My Swansea University Journey to Final Year // Wayne
  • Sport at Swansea University #SportSwansea