St Mary's University, Twickenham
Scriere creativă și profesională BA (Hons)
St Mary's University, Twickenham - St Mary's University, Twickenham

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 20 absolvenți de Creative and Professional Writing BA (Hons) și pentru alte cursuri de Studii de limba engleză de la St Mary's University, Twickenham pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Studii de limba engleză.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £20738 £17423 £20425
Interval de 25-75 procente £18446 - £26123 £12846 - £22039 £15406 - £26500

Spuneți povești care contează pentru dvs. cu gradul nostru vibrant de scriere creativă și profesională

Explorați-vă pe voi înșivă și imaginația dumneavoastră cu gradul nostru de scriere creativă și profesională practică. Vă veți perfecționa meseria, veți lucra în colaborare și veți învăța cum să scrieți și să editați într-un mediu de seminar și atelier încurajator.

Vă veți concentra asupra scriitorilor și scrierilor contemporane pentru a înțelege cele mai recente evoluții din lumea literară și a social media. Veți acoperi:

• intrările și ieșirile din activitatea editorială
  • scrierea de cărți de ficțiune pentru tineri adulți și copii
  • cum se scrie o propunere de carte
  • scrierea versurilor de cântec
  • cum să scrii ficțiune scurtă
  • scrierea de scenarii și industria cinematografică
  • jurnalism și abilități de intervievare.

Tu decizi despre ce scrii - urmează-ți propria pasiune pentru cuvinte. Vă salutăm și vă încurajăm, indiferent de trecutul, interesele, stilul sau genul dumneavoastră.

Învățați în capitală

Ne aflăm la numai 30 de minute de centrul Londrei. Prin urmare, veți avea acces la scena literară diversă a capitalei și la biblioteci de renume mondial. Puteți vizita locuri precum:

• Biblioteca Britanică
  • Globul lui Shakespeare
  • Muzeul Sherlock Holmes
  • Hanul George
  • Muzeul Charles Dickens.

De asemenea, veți beneficia de o excursie la Târgul de carte de la Londra, unde veți putea întâlni oameni din industrie și veți afla mai multe despre tendințele viitoare.

Învățământ și sprijin de specialitate

Lectorii noștri BA Creative and Professional Writing sunt:

• specialiști în scriere fantastică și de gen
  • experți în muzică populară
  • autori de romane pentru tineri adulți
  • jurnaliști profesioniști
  • scenariști în activitate.

Această echipă vă sprijină dezvoltarea personală, profesională și academică încă din ziua în care ajungeți.

Jenny, studenta noastră, remarcă faptul că "are ocazia să se afle într-un mediu care o ajută să se dezvolte ca scriitoare și să cunoască oameni noi cărora le plac poveștile și scrisul la fel de mult ca și ei". Citiți povestea completă a lui Jenny.

Personalul didactic de scriere creativă și profesională include:

Dr. Anthony McGowan, renumit autor a peste 40 de cărți pentru copii și tineri adulți. Romanul său Lark a primit Medalia Carnegie pentru scriere, unul dintre cele mai prestigioase premii pentru ficțiune pentru copii din lume.

Dr. Russell Schechter, conducător al cursului de scriere creativă și romancier nominalizat la World Fantasy Award. El a primit titlul de campion al experienței studențești la Universitatea St Mary's prin votul studenților.

Tariful UCAS al studenților acceptați la Scriere creativă

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Creative and Professional Writing, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Scriere creativă și profesională BA (Hons)

• an 2
  • an 3

Clasamentul St Mary's University, Twickenham în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de St Mary's University, Twickenham în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Arte vizuale și interpretare

Scriere creativă

[Publicat 08 iunie, 2023]

Limbă și literatură

Engleză

[Publicat 08 iunie, 2023]

Vezi toate cele 7 clasamente universitare pentru St Mary's University, Twickenham

Despre St Mary's University, Twickenham

St Mary's University este o instituție de învățământ romano-catolică, finanțată din fonduri publice, situată în Twickenham, Londra. Această universitate este cel mai bine cunoscută pentru selecția impresionantă de diplome în domeniul sportului și al bunăstării pe care le oferă, dar solicitanții se pot aștepta, de asemenea, să găsească diplome bazate pe educația catolică. Campusul din Twickenham este mai mic decât cel al majorității celorlalte universități care pot fi găsite în Londra și în împrejurimi și, din acest motiv, ar putea fi mai potrivit pentru acel cursant care excelează cu adevărat într-un mediu care nu este excesiv de aglomerat și unde poate consulta cu ușurință tutori bine informați și experimentați, fără timpi de așteptare lungi.

Lista cu 67 cursuri de licență și masterat de la St Mary's University, Twickenham - Catalogul cursurilor

Componența studenților din St Mary's University, Twickenham

• Students Discuss our Early Years Foundation Degree
  • Student's at St Mary's University, Twickenham, discuss the local area.
  • Katja and Anna's share what they love about St Mary's University
  • Nana - International study at St Mary's University
  • International Study at St Mary's - Ashika, India

Scriere creativă și film și teatru BA (Hons)