South Essex College of Further and Higher Education
Artele spectacolului (Top Up) BA (Hons)
South Essex College of Further and Higher Education - South Essex College of Further and Higher Education

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 10 absolvenți la Performing Arts (Top Up) BA (Hons) la South Essex College of Further and Higher Education pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Dramă & Teatru.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £20903 £17931 £21753
Interval de 25-75 procente £17825 - £24915 £12598 - £22386 £15916 - £27274

Ca răspuns la climatul actual de ocupare a forței de muncă în sectorul artelor spectacolului, este important ca studenții să recunoască faptul că, pentru a parcurge o carieră de succes, care să fie durabilă și să aibă longevitate, este nevoie de adaptare și de o abordare multifațetată. Prin intermediul programului propus în anul al treilea Top -Up, studenții vor avea ocazia de a-și verifica și evalua propriul set de competențe în raport cu multitudinea de oportunități de angajare care le sunt disponibile.

La nivelul șase, studenții vor fi încurajați să își extindă gradul de conștientizare a naturii diverse a sectorului artelor spectacolului. Structura propusă le va permite studenților să își creeze propria experiență de învățare personalizată, trecând peste specializările de performanță, permițând o diversitate extinsă pentru dezvoltarea carierei lor individuale. Cu unități concepute special pentru a facilita creșterea studenților ca practicieni emergenți, analiza critică într-un context pluralist al așteptărilor actuale ale industriei le va permite studenților să navigheze pe propriul lor traseu profesional unic. Examinarea teoretică a teoriilor de bază, a abordărilor și a factorilor contextuali care au influențat forma de artă va sprijini liniile personale de cercetare și evaluarea critică a propriei lor adaptabilități și atitudini antreprenoriale pentru o angajare durabilă.

Notarea și timpul de studiu

Lucrările de curs sunt evaluate într-o serie de moduri diferite pentru a se adapta la o varietate de stiluri și aptitudini de învățare, inclusiv, ateliere, repetiții, spectacole, prezentări, viva voce, eseuri scrise, disertație și portofoliu

Cerințe de calificare

TOȚI candidații trebuie să posede o calificare de nivel 5, cum ar fi un HND sau FdA într-un domeniu relevant, pentru a fi luați în considerare pentru acest curs. Va fi solicitată o copie a transcrierilor modulelor HND/FdA, iar originalul trebuie să fie văzut la înscriere.

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

IELTS 6.0- minim 5.5 în toate componentele

Centrul Universitar a decis să oprească temporar, până la noi ordine, sponsorizarea studenților internaționali care au nevoie de viză de student pentru a studia în cadrul programelor noastre din campusurile noastre din Marea Britanie.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Performing Arts (Top Up), BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Artele spectacolului (Top Up) BA (Hons)

Despre South Essex College of Further and Higher Education

South Essex College este un furnizor de învățământ superior și postliceal, situat în trei campusuri principale din comitatul englez Essex. Aceste trei locații includ campusurile din Basildon, Southend și Grays High Street (Thurrocks). Locațiile sunt dedicate tehnologiilor digitale, cursurilor vocaționale și, respectiv, atelierelor specializate.

Lista cu 20 cursuri de licență și masterat de la South Essex College of Further and Higher Education - Catalogul cursurilor

Componența studenților din South Essex College of Further and Higher Education

studenți:
absolvenți universitari:
:

University Centre Purfleet

Performanța ecranului BA (Hons)
75% 5% 5% £16000 131 Sunderland În campus cu normă întreagă
81% 5% 10% £16000 136 Sunderland În campus cu normă întreagă
(University of Gloucestershire)
73% 10% 0% £15000 £15450 145 Cheltenham În campus cu normă întreagă
Artele spectacolului cu un an fundațional integrat BA (Hons)