Sheffield Hallam University
Nutriția cu obezitate și managementul greutății MSc
Sheffield Hallam University - Sheffield Hallam University

Vă rugăm să verificați site-ul web al Universității Sheffield Hallam pentru cele mai recente informații.

Rezumat al cursului:

• Obțineți o înțelegere detaliată a principiilor și practicii nutriției umane.
  • Înțelegeți cauzele obezității și provocările cu care se confruntă în prevenirea și tratamentul acesteia.
  • Îmbunătățiți-vă capacitatea de a analiza critic teoriile actuale și în curs de dezvoltare în domeniul nutriției umane și al gestionării greutății.

În cadrul acestui curs, veți studia nutriția în detaliu, concentrându-vă în același timp pe subiectul obezității și al gestionării greutății. Veți explora cauzele profunde care stau la baza acestor probleme și veți înțelege rolul pe care nutriționiștii îl pot juca în sprijinirea persoanelor pentru a-și atinge obiectivele de pierdere în greutate.

Acest curs este acreditat de către Asociația pentru Nutriție (AfN).

Cum înveți:

Toate cursurile noastre sunt concepute în jurul unui set de principii cheie bazate pe implicarea dumneavoastră în lume, colaborarea cu ceilalți, provocarea de a gândi în moduri noi și oferirea unui mediu de susținere în care vă puteți dezvolta.

Acest curs urmărește să vă dezvolte abilitățile teoretice și practice, pregătindu-vă pentru industrie. Acesta se bazează pe patru direcții majore - acoperind cunoștințe de bază și de specialitate, precum și abilități de angajare și de cercetare.

Folosim o abordare centrată pe student. Conținutul cursului este livrat de experți și a fost conceput pentru a vă dota cu expertiza și experiența relevantă de care aveți nevoie pentru angajare.

Echipa de profesori își folosește propriile cercetări și experiențe profesionale pentru a da viață conținutului teoretic și pentru a se asigura că învățați despre cele mai recente evoluții din domeniu.

Învățați prin:

• prelegeri
  • tutoriale
  • seminarii
  • cursuri de laborator
  • simulări de consiliere
  • ateliere de lucru

Învățare aplicativă - Proiecte reale

Pe tot parcursul cursului, veți participa la activități axate pe dobândirea unei experiențe reale în industrie și pe îmbunătățirea dezvoltării profesionale. Acestea ar putea include observarea la locul de muncă și voluntariat, lucrul la proiecte de gestionare a greutății sau a obezității sau participarea la conferințe, evenimente și ateliere de lucru relevante.

Apoi, veți completa un modul de învățare la locul de muncă pentru a reflecta asupra dezvoltării personale și profesionale. Vi se va cere să identificați aceste domenii într-un plan de acțiune și să identificați obiectivele și activitățile care trebuie întreprinse.

**Curs de lucru ** **Nu, nu.

• All Degrees
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Nutrition with Obesity and Weight Management, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

În mod normal, o diplomă cu onoruri într-o disciplină științifică sau relevantă (2:2 sau mai mult) sau o calificare echivalentă recunoscută. De exemplu, știința alimentară, nutriția, sănătatea și bunăstarea, știința exercițiilor fizice, științele biologice și psihologia ar fi toate relevante. Candidații cu o diplomă de onoare într-o disciplină alternativă și experiență relevantă vor fi luați în considerare în mod individual.

Vom lua în considerare cererile de informații din partea celor care au o experiență substanțială de lucru în poziții relevante în sectorul sportului și al sănătății, în industria alimentară sau în domeniul nutriției, dar care nu îndeplinesc cerințele normale de intrare. Aceste cereri vor fi tratate în conformitate cu politica SHU de recunoaștere a învățării anterioare. Este posibil să invităm acești potențiali studenți la un interviu pentru a discuta despre trecutul, experiența și calificările lor specifice.

În cazul în care limba engleză nu este prima lor limbă, candidații vor avea nevoie de un punctaj IELTS de 6,5, cu un minim de 6,0 la toate competențele sau un punctaj echivalent. În cazul în care cunoștințele de limba engleză ale solicitantului sunt în prezent sub nivelul necesar, vom lua în considerare un curs de engleză pre-sesiune la Universitatea Sheffield Hallam, care le va permite să obțină un scor echivalent.

Clasamentul Sheffield Hallam University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 28 clasamente universitare pentru Sheffield Hallam University

Despre Sheffield Hallam University

Înființată în 1969, Universitatea Sheffield Hallam este situată în mediul urban din Sheffield, Yorkshire și Humber. Sheffield este al cincilea oraș ca mărime din Marea Britanie, 60% din acesta fiind reprezentat de spații verzi vibrante, cum ar fi parcurile orașului, grădinile și zonele rurale. SHU se mândrește cu poziția importantă pe care o ocupă în Sheffield, fiind un pilon al economiei, forței de muncă și infrastructurii locale. Acest lucru se reflectă în faptul că aproape jumătate dintre studenții înscriși la această universitate provin din medii cu venituri mici, ceea ce demonstrează dorința de a investi în toți studenții lor.

Lista cu 315 cursuri de licență și masterat de la Sheffield Hallam University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Sheffield Hallam University

• One Sheffield Hallam student's journey through university
  • A student's view of BA (Hons) Criminology at Sheffield Hallam University
  • A student's view of BA (Hons) Interior Architecture and Design at Sheffield Hallam University
  • Why I love Sheffield
  • My learning experience at Sheffield Hallam in 2020/21.
  • Why I chose to study at Sheffield Hallam University

Știința alimentelor și nutriție Msci (Hons)
(Queen's University of Belfast)
- - - £25300 - Belfast În campus cu normă întreagă