Sheffield Hallam University
Educație în domeniul sănătății și asistenței sociale MSc
Sheffield Hallam University - Sheffield Hallam University

Vă rugăm să verificați site-ul web al Universității Sheffield Hallam pentru cele mai recente informații.

Rezumat al cursului: Implică-te în module contemporane, relevante și adaptează-ți focusul educațional.

• Dezvoltă-ți abilitățile de predare și învățare cu sprijinul colegilor.
  • Învățați într-un grup multiprofesional care oglindește locul de muncă.
  • Contribuiți la o comunitate de învățare vibrantă și la o rețea de dezvoltare mai largă.
  • Explorați în detaliu practica asistenței medicale și descoperiți cum să o abordați cel mai bine dintr-o perspectivă educațională.

Acest curs se adresează educatorilor aflați la începutul carierei, precum și practicienilor cu experiență în domeniul sănătății și asistenței sociale. Acesta este conceput pentru a vă dezvolta baza de cunoștințe educaționale și abilitățile practice de predare. Cursul este flexibil în funcție de cerințele dvs. personale și îl puteți urma la nivelul de calificare de care aveți nevoie.

Cum înveți:

Toate cursurile noastre sunt concepute în jurul unui set de principii cheie bazate pe implicarea dumneavoastră în lume, colaborarea cu ceilalți, provocarea de a gândi în moduri noi și oferirea unui mediu de susținere în care vă puteți dezvolta.

Veți avea ocazia să participați la o gamă largă de abordări diverse și inovatoare de predare și învățare, ceea ce vă va permite să vă dezvoltați practica educațională și furnizarea de educație la locul de muncă.

Cursul vă permite să învățați, să vă implicați și să vă dezvoltați practica într-o comunitate multiprofesională care reflectă locul de muncă. Acesta poate fi urmat fie prin predare (în campus), fie prin învățământ la distanță.

Puteți studia module individuale din acest curs și puteți obține credite academice în vederea obținerii unei calificări. Vizitați site-ul nostru de dezvoltare profesională continuă pentru mai multe informații.

Învățați prin:

• ateliere de lucru
  • resurse online
  • seminarii web
  • comunitate educațională multiprofesională
  • evaluare și feedback

Învățare aplicativă - Stagii de practică

Va trebui să desfășurați activități de predare pentru a vă susține dezvoltarea educațională. Pentru cursanții cu normă întreagă care nu mai au acces la un cadru de practică, vă putem sprijini în acest sens.

Oportunități de relaționare

În cadrul acestui curs, veți beneficia de o comunitate de învățare diversă și solidară, cu care veți putea crea rețele, dezvolta legături și împărtăși bune practici.

Viitoare cariere

Acest curs vă pregătește pentru o carieră în

• roluri educaționale în practică și în mediul academic.
  • formarea preînregistrare a asistenților medicali și a moașelor în învățământul superior
  • Profesioniștii înregistrați la NMC pot obține statutul de profesor NMC la finalizarea certificatului postuniversitar. Formatorii din domeniul stomatologic au folosit acest curs pentru a-și spori eligibilitatea în sprijinul stagiarilor din domeniul stomatologic. Dacă sunteți înregistrat la Societatea de Radiografi, puteți solicita acreditarea de educator de practică după finalizarea modulului Introducere în educația în domeniul sănătății.

**Cursuri** **Practică**

• All Degrees
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Health and Social Care Education, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

În mod normal, o primă diplomă sau o calificare profesională într-un domeniu legat de domeniul sănătății.

Studenții internaționali au nevoie de un scor IELTS de 6,5, cu un minim de 6,0 în fiecare domeniu de competențe.

Dacă sunteți un student internațional sau un student european din afara Marii Britanii, puteți afla mai multe despre calificările specifice fiecărei țări pe care le acceptăm pe pagina noastră de calificări internaționale. De asemenea, puteți viziona un ghid video despre cum să aplicați.

Clasamentul Sheffield Hallam University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 28 clasamente universitare pentru Sheffield Hallam University

Despre Sheffield Hallam University

Înființată în 1969, Universitatea Sheffield Hallam este situată în mediul urban din Sheffield, Yorkshire și Humber. Sheffield este al cincilea oraș ca mărime din Marea Britanie, 60% din acesta fiind reprezentat de spații verzi vibrante, cum ar fi parcurile orașului, grădinile și zonele rurale. SHU se mândrește cu poziția importantă pe care o ocupă în Sheffield, fiind un pilon al economiei, forței de muncă și infrastructurii locale. Acest lucru se reflectă în faptul că aproape jumătate dintre studenții înscriși la această universitate provin din medii cu venituri mici, ceea ce demonstrează dorința de a investi în toți studenții lor.

Lista cu 315 cursuri de licență și masterat de la Sheffield Hallam University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Sheffield Hallam University

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • One Sheffield Hallam student's journey through university
  • A student's view of BA (Hons) Criminology at Sheffield Hallam University
  • A student's view of BA (Hons) Interior Architecture and Design at Sheffield Hallam University
  • Why I love Sheffield
  • My learning experience at Sheffield Hallam in 2020/21.
  • Why I chose to study at Sheffield Hallam University

Sănătate și asistență socială MSc
(University of Huddersfield)
- - - £16500 - Huddersfield În campus cu normă întreagă