Sheffield Hallam University
Inginerie electrică și electronică MSc (PG)
Sheffield Hallam University - Sheffield Hallam University

Vă rugăm să verificați site-ul web al Universității Sheffield Hallam pentru cele mai recente informații.

Rezumat al cursului

Dobândiți cunoștințele și competențele actualizate necesare inginerilor electrici și electroniști moderni, cu accent pe învățarea practică.

• Înțelegerea conceptelor și metodelor care sunt utilizate în sistemele electrice și electronice actuale.
  • Dobândiți competențele necesare pentru proiectarea, dezvoltarea și întreținerea acestora.
  • Învățați să utilizați hardware dedicat pentru a implementa conceptele studiate și pentru a le adapta la scenarii din lumea reală.

Cursul este construit în jurul unor module tehnice de bază în combinație cu activități bazate pe proiecte. Astfel se pun bazele unui curs de studiu care poate fi conceput pentru a răspunde unor nevoi specifice, fie că acestea sunt pentru o anumită carieră sau în mediul academic.

Cum înveți

Toate cursurile noastre sunt concepute în jurul unui set de principii cheie bazate pe implicarea dumneavoastră în lume, colaborarea cu ceilalți, provocarea de a gândi în moduri noi și oferirea unui mediu de susținere în care vă puteți dezvolta.

Veți studia domenii tehnice cheie, inclusiv electronica digitală, sistemele de energie electrică, mijloacele de comunicare și proiectarea sistemelor pe cip (SoC). Veți avea opțiunea de a selecta dintr-o gamă largă de module de specialitate în domenii precum robotica, procesarea semnalelor digitale (DSP) și inteligența artificială (AI). În plus, sunt disponibile și module de management pentru a vă dezvolta capacitatea de proiect și de management și pentru a vă maximiza potențialul de angajare și de carieră.

Pe lângă îmbunătățirea competențelor și cunoștințelor tehnice, ne concentrăm, de asemenea, pe dezvoltarea unor competențe profesionale mai largi, cum ar fi planificarea, tehnicile de cercetare și promovarea inovației.

Învățați prin:

• un proiect major
  • cursuri de laborator
  • redactarea unui raport

Acest curs este predat față în față pe parcursul a trei semestre - predarea este programată în funcție de durata cursului și de calendarul academic.

Învățare aplicată

Proiecte în direct:

Punem accentul pe învățarea prin investigații practice și rezolvarea problemelor, în cadrul cărora explorați problemele tipice sistemelor complexe de inginerie prin studii de caz din lumea reală. Finalizați un proiect major, susținut de un tutore de proiect, într-un domeniu la alegere, ceea ce vă permite să vă concentrați asupra unui subiect care poate contribui la obiectivele dumneavoastră profesionale.

**Cursuri** **Nu, nu.

• All Degrees
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Electrical and Electronic Engineering, MSc (PG), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Una dintre următoarele calificări academice: - O diplomă cu onoruri într-un domeniu științific sau ingineresc adecvat, de obicei cel puțin clasa a doua; - Calificări profesionale adecvate într-un domeniu adecvat ingineriei; - O diplomă în orice disciplină relevantă plus cel puțin un an de experiență industrială relevantă; - O diplomă într-un domeniu tehnologic, cu cel puțin trei ani de experiență relevantă. Nivelul de cunoaștere a limbii engleze: - IELTS 6 sau echivalent, cu un minim de 5. 5 la toate sarcinile.

Clasamentul Sheffield Hallam University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 28 clasamente universitare pentru Sheffield Hallam University

Despre Sheffield Hallam University

Înființată în 1969, Universitatea Sheffield Hallam este situată în mediul urban din Sheffield, Yorkshire și Humber. Sheffield este al cincilea oraș ca mărime din Marea Britanie, 60% din acesta fiind reprezentat de spații verzi vibrante, cum ar fi parcurile orașului, grădinile și zonele rurale. SHU se mândrește cu poziția importantă pe care o ocupă în Sheffield, fiind un pilon al economiei, forței de muncă și infrastructurii locale. Acest lucru se reflectă în faptul că aproape jumătate dintre studenții înscriși la această universitate provin din medii cu venituri mici, ceea ce demonstrează dorința de a investi în toți studenții lor.

Lista cu 315 cursuri de licență și masterat de la Sheffield Hallam University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Sheffield Hallam University

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • One Sheffield Hallam student's journey through university
  • A student's view of BA (Hons) Criminology at Sheffield Hallam University
  • A student's view of BA (Hons) Interior Architecture and Design at Sheffield Hallam University
  • Why I love Sheffield
  • My learning experience at Sheffield Hallam in 2020/21.
  • Why I chose to study at Sheffield Hallam University

Inginerie electronică și informatică cu un an în industrie (anul 3 în afara anului) MEng (Hons)
- - - £28600 - Nottingham În campus cu normă întreagă
Inginerie electrică și electronică (cu un an în industrie) MEng (Hons)