Queen's University of Belfast
Nursing profesional (adulți) (septembrie) BSc (Hons)
Queen's University of Belfast - Queen's University of Belfast

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Nursing pentru adulți din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £25006 - £26600 £19412 - £29648 £20644 - £33341

Acest program de licență de trei ani integrează teoria și practica, pregătindu-i pe studenții noștri să fie practicieni de clasă mondială. Studenții își vor petrece 50% din timp în clasă, învățând cele mai recente teorii și abilități clinice de asistență medicală, iar 50% din timp cu unul dintre partenerii noștri de formare recunoscuți la nivel internațional, într-o mare varietate de medii clinice și comunitare din Irlanda de Nord. Personalul nostru de lectori foarte bine pregătiți sunt implicați activ în domenii de practică de specialitate, iar sistemul nostru de tutori personali pentru sprijinul studenților este foarte bine apreciat. Există, de asemenea, oportunități pentru plasamente elective cu unul dintre partenerii noștri internaționali în ultimul an de studiu.

NB: Sunteți un absolvent cu domiciliul în Irlanda de Nord sau în Republica Irlanda? V-ați gândit să aplicați pentru programul MSc Professional Nursing? Acest program este deschis doar candidaților absolvenți și durează doi ani în loc de cei trei ani de studii universitare de licență, care sunt mai cunoscuți. Acest program este finanțat în întregime de către Departamentul de Sănătate pentru studenții de la domiciliu, inclusiv taxele complete și o bursă. Este singurul program de masterat în asistență medicală înainte de înregistrare oferit pe insula Irlanda. . uk/courses și căutați Nursing și bifați căsuța Postgraduate Taught la rubrica Level of Study.

Recunoscută de către Consiliul de asistență medicală și moașe (NMC) în scopul înregistrării ca asistent medical calificat (adulți).

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Professional Nursing (Adult) (September) BSc (Hons) la Queen's University of Belfast

3% Ocupații administrative
1% Ocupații în domeniul serviciilor pentru clienți

Tariful UCAS al studenților acceptați la Nursing pentru adulți

Pentru informații privind echivalențele calificărilor internaționale, vă rugăm să verificați informațiile specifice pentru țara dumneavoastră la: http://www.qub.ac.uk/International/International-students/Your-Country/

Studenții din GB (Anglia, Scoția, Țara Galilor) nu au dreptul la un loc comandat cu finanțare asociată (taxe de școlarizare și alocație de întreținere de la NI Department of Health) și nu s-a decis încă dacă putem admite sau nu studenți din GB cu finanțare de la Student Loans Company. În prezent, se caută clarificări cu privire la această poziție, iar informații suplimentare vor fi disponibile în timp util.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Professional Nursing (Adult) (September), BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Nursing profesional (adulți) (septembrie) BSc (Hons)

EU £20800 an 1
Internațional £20800 an 1

• Studenți NI și ROI - Fără taxă pentru studenții comisionați / 7.800 £ pentru studenții necomisionați.

Toți studenții care se înscriu la acest program trebuie să se supună unei verificări îmbunătățite de divulgare a informațiilor cu Access NI, care costă aproximativ 33 de lire sterline.

În anul 1, studenții trebuie să cumpere o uniformă de la un furnizor de uniforme selectat de QUB (cost aproximativ 190 de lire sterline) și o insignă cu numele (cost aproximativ 10 lire sterline).

Toți studenții din acest program vor efectua plasamente clinice, care pot fi oriunde în Irlanda de Nord. Studenții sunt responsabili pentru finanțarea costurilor de călătorie, cazare și subzistență. Aceste costuri variază în funcție de locația și durata plasamentelor. O anumită rambursare poate fi disponibilă pentru studenții finanțați.

Studenții ar putea dori să cumpere un ceas Fob Watch sau Pinard Horn, la un cost aproximativ de 15 lire sterline.

Studenții care nu beneficiază de finanțare plătesc o taxă de plasament care este destinată facilitării plasamentului clinic. Această taxă este colectată de către Biroul de finanțare a studenților și este transmisă partenerilor noștri furnizori de plasament. Costul pentru 2024-25 este de 4.500 de lire sterline pe an. Această taxă va fi datorată pentru fiecare an universitar în care a început un plasament. Studenții care au nevoie de o retragere temporară din programul lor în timpul unui an academic vor fi în continuare datori să plătească această taxă în fiecare an, indiferent de durata parcursă.

Vă rugăm să rețineți că studenții care beneficiază de un loc finanțat de NHS nu pot solicita finanțare prin împrumut de la Student Finance NI.

.

Clasamentul Queen's University of Belfast în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 30 clasamente universitare pentru Queen's University of Belfast

Despre Queen's University of Belfast

Queen's University Belfast (QUB) este o instituție publică care s-a bucurat de o reputație internațională în cea mai mare parte a timpului în care instituția a fost un centru educațional, iar acest lucru se reflectă astăzi în clasamentele impresionante ale universităților din Times Higher Education și QS. Cu reputația semnificativă a universității în ceea ce privește proeminența cercetării și rezultatele academice, precum și viața de oraș oferită de capitala Irlandei, QUB merită să fie luată în considerare de orice student care speră să exceleze în domeniul său și, în același timp, să creeze amintiri plăcute în timp ce o face.

Lista cu 326 cursuri de licență și masterat de la Queen's University of Belfast - Catalogul cursurilor