Queen's University of Belfast
Legea privind sănătatea mintală și capacitatea mentală PgDip
Queen's University of Belfast - Queen's University of Belfast

Programul Mental Health and Mental Capacity Law (Legea privind sănătatea mintală și capacitatea mintală) oferă pregătirea necesară pentru ca asistenții sociali să își asume rolul de asistent social autorizat în temeiul Mental Health (Northern Ireland) Order 1986 și al Mental Capacity Act (Northern Ireland) 2016.

Aceasta este o funcție statutară, iar candidaturile trebuie să fie susținute de un trust de sănătate și asistență socială. Diploma PG oferă calificarea pentru a practica ca asistent social autorizat (ASW), iar apoi modulul de disertație trebuie să fie finalizat cu succes pentru masterat.

Participanții la elementul de predare al programului ASW provin dintr-o gamă largă de medii și profesii, inclusiv utilizatori de servicii și îngrijitori; ASW și alți membri ai personalului de asistență socială, psihiatri, psihologi și asistenți medicali; reprezentanți ai instanțelor de judecată, ai Tribunalului de revizuire; ai Autorității pentru îmbunătățirea calității reglementărilor; consilieri juridici și cercetători.

Vă rugăm să rețineți că acest curs nu este eligibil pentru o viză Tier 4.

Este necesară dovada unui punctaj IELTS* de 6,5, cu nu mai puțin de 5,5 în oricare dintre componente, sau o calificare echivalentă acceptabilă pentru Universitate (*obținută în ultimii 2 ani). Studenții internaționali care doresc să se înscrie la Universitatea Queen's din Belfast (și pentru care engleza nu este limba lor maternă), trebuie să poată demonstra că au cunoștințe de limba engleză pentru a beneficia pe deplin de cursul lor de studiu sau de cercetare. Cetățenii din afara SEE trebuie, de asemenea, să îndeplinească cerințele de imigrare ale UK Visas and Immigration (UKVI) în ceea ce privește limba engleză în vederea obținerii vizei. Pentru mai multe informații despre cerințele privind limba engleză pentru cetățenii SEE și non-SEE, consultați: www.qub.ac.uk/EnglishLanguageReqs.

Pentru mai multe informații privind finanțarea și bursele pentru studii postuniversitare, vă rugăm să consultați http://www.qub.ac.uk/Study/PostgraduateStudy/FundingandScholarships/
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Mental Health and Mental Capacity Law, PgDip, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

În mod normal, o diplomă cu onoruri de 2,2 sau mai mare sau o calificare echivalentă acceptată de universitate. În cazul în care acest lucru nu este îndeplinit, candidații trebuie să demonstreze că experiența și calificările lor le permit să studieze la nivel postuniversitar, demonstrând fie că au obținut Premiul de asistență socială postcalificare Pre-2007, fie că au realizat o lucrare de reflecție asupra practicii lor în acest domeniu (2.000 de cuvinte).

Candidații trebuie să fie nominalizați de către trustul/angajatorul lor din domeniul sănătății și asistenței sociale, care se va angaja să ofere sprijin și oportunități de învățare adecvate. Angajatorii vor avea responsabilitatea de a se asigura că solicitanții au posibilitatea de a-și dezvolta și de a-și demonstra competențele în domeniul asistenței sociale în activitatea lor cu persoanele care suferă de tulburări mintale și/sau nu au capacitate de exercițiu, precum și cu persoanele care le îngrijesc.

Clasamentul Queen's University of Belfast în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 30 clasamente universitare pentru Queen's University of Belfast

Despre Queen's University of Belfast

Queen's University Belfast (QUB) este o instituție publică care s-a bucurat de o reputație internațională în cea mai mare parte a timpului în care instituția a fost un centru educațional, iar acest lucru se reflectă astăzi în clasamentele impresionante ale universităților din Times Higher Education și QS. Cu reputația semnificativă a universității în ceea ce privește proeminența cercetării și rezultatele academice, precum și viața de oraș oferită de capitala Irlandei, QUB merită să fie luată în considerare de orice student care speră să exceleze în domeniul său și, în același timp, să creeze amintiri plăcute în timp ce o face.

Lista cu 326 cursuri de licență și masterat de la Queen's University of Belfast - Catalogul cursurilor

Drept și practică juridică DipHE
(University of Wales)
- - - £13500 - Cardiff Mixt cu normă întreagă