Queen's University of Belfast
Managementul proiectelor de modelare a informațiilor despre clădiri Managementul proiectelor MSc
Queen's University of Belfast - Queen's University of Belfast

Acest curs este predat de un amestec de personal academic și practicieni industriali, aducând experiențe din lumea reală în sala de clasă.

• DESPRE TINE...

Ai putea fi: un inginer civil / structural, un arhitect, un inginer de servicii M&E (sau orice altă disciplină legată de construcții).

Veți avea un interes deosebit pentru BIM și construcțiile digitale. Este posibil să aveți deja experiență în utilizarea BIM - experiența practică a BIM nu este necesară pentru a începe cursul, dar poate fi utilă.

• CONȚINUTUL CURSULUI

Cursul se axează în principal pe managementul proiectelor folosind procesul de modelare a informațiilor despre clădiri. Acest lucru vă va oferi șansa de a vă avansa în carieră - din punct de vedere al managementului, nu doar în construcții, ci și în alte sectoare. Predăm principiile managementului de proiect, utilizând în același timp modelarea informațiilor despre clădiri.

• MEDIUL

Dacă ești student cu normă întreagă, vei fi într-o clasă de aproximativ 30 de persoane, alături de oameni din India, Nigeria, China, Vietnam și Egipt, precum și din Marea Britanie, Irlanda și Europa. Predarea noastră începe după-amiaza, deoarece știm că unii dintre voi vor trebui să își ia liber de la serviciu pentru a participa la cursuri.

Veți avea la dispoziție Biblioteca McClay și noua și frumoasa Școală de absolvenți, precum și o sală de bază și un laborator de calculatoare în clădirea Elmwood.

• CE VEI FACE?

Cursul are ca scop echilibrarea teoriei și a practicii - un amestec de construcție, manipulare și gestionare practică a modelelor, precum și luarea în considerare a abilităților analitice și de gândire critică de nivel superior care vin odată cu educația la nivel de masterat.

• MODUL DE ALFABETIZARE ACADEMICĂ

Un modul opțional și complementar pentru vorbitorii de limba engleză care nu sunt vorbitori nativi. Conceput pentru a sprijini dezvoltarea limbii engleze și a competențelor academice, cu accent pe competențele academice specifice legate de domeniul de studiu al studenților.

• VĂ RUGĂM SĂ REȚINEȚI**

Este posibil ca cererile pentru acest curs primite după data de 30 iunie 2024 să nu fie acceptate. În plus, va fi necesar un depozit pentru a asigura un loc.

Este necesară dovada unui scor IELTS* de 6,5, cu nu mai puțin de 6,0 în orice componentă, sau o calificare echivalentă acceptabilă pentru Universitate. *Aprobat în ultimii 2 ani Studenții internaționali care doresc să se înscrie la Universitatea Queen's din Belfast (și pentru care engleza nu este limba lor maternă), trebuie să poată demonstra că au cunoștințe de limba engleză pentru a beneficia pe deplin de cursul lor de studiu sau de cercetare. Cetățenii din afara SEE trebuie, de asemenea, să îndeplinească cerințele de imigrare ale UK Visas and Immigration (UKVI) în ceea ce privește limba engleză în vederea obținerii vizei. Pentru mai multe informații despre cerințele privind limba engleză pentru cetățenii SEE și non-SEE, consultați: www.qub.ac.uk/EnglishLanguageReqs.

Pentru mai multe informații privind finanțarea și bursele pentru studii postuniversitare, vă rugăm să consultați http://www.qub.ac.uk/Study/PostgraduateStudy/FundingandScholarships/
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Building Information Modelling Project Management, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

În mod normal, o diplomă cu onoruri de 2,2 într-o disciplină relevantă, de exemplu, arhitectură, inginerie sau științe sociale, sau o calificare echivalentă acceptată de universitate.

Candidații cu experiență profesională relevantă vor fi luați în considerare de la caz la caz. Politica de recunoaștere a învățării anterioare a Universității oferă îndrumări privind evaluarea învățării prin experiență (RPEL).

**.

Clasamentul Queen's University of Belfast în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 29 clasamente universitare pentru Queen's University of Belfast

Despre Queen's University of Belfast

Queen's University Belfast (QUB) este o instituție publică care s-a bucurat de o reputație internațională în cea mai mare parte a timpului în care instituția a fost un centru educațional, iar acest lucru se reflectă astăzi în clasamentele impresionante ale universităților din Times Higher Education și QS. Cu reputația semnificativă a universității în ceea ce privește proeminența cercetării și rezultatele academice, precum și viața de oraș oferită de capitala Irlandei, QUB merită să fie luată în considerare de orice student care speră să exceleze în domeniul său și, în același timp, să creeze amintiri plăcute în timp ce o face.

Lista cu 326 cursuri de licență și masterat de la Queen's University of Belfast - Catalogul cursurilor

Managementul modelării informației pentru clădiri MSc
(Middlesex University)
- - - £12500 - Londra Online part-time