Petroc
Dezvoltare profesională (industrii creative) BA (Hons)
Petroc - Petroc

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £21037 - £28149 £23857 - £42071 £28098 - £51622

BA (Hons) Professional Development (Creative Industries), acordat de Universitatea din Plymouth, vă dezvoltă cunoștințele și abilitățile profesionale pentru a vă angaja cu metodologiile și teoriile necesare pentru a urma o carieră în industriile creative.

În primul an, veți studia inițial Teorii și metode. Apoi veți fi formați în echipe multidisciplinare, care vor concepe și vor realiza un proiect care să aibă legătură cu o situație reală de lucru. Modulul se va încheia cu documentarea învățării și aplicarea acesteia. Cel de-al doilea modul, care va fi predat în paralel cu primul modul, va fi specific domeniului dumneavoastră și vă va ajuta cu adevărat să avansați pe calea aleasă.

Al doilea an începe cu un modul intitulat "Globalizarea dintr-o perspectivă regională". În cadrul acestui modul, veți înțelege conceptele și problemele legate de globalizare și veți analiza impactul acesteia asupra regiunii noastre. În ultimele două trimestre ale celui de-al doilea an, veți putea alege între a scrie o disertație și a alege un alt modul numit Proiect de cercetare aplicată bazat pe muncă. După cum reiese din titlul acestui modul, este vorba despre implicarea dumneavoastră în sectorul de studiu, utilizând noile cunoștințe dobândite în cadrul cursului.

Notarea și timpul de studiu

Evaluarea se face în totalitate pe parcurs. Lucrările sunt marcate de două ori și apoi eșantionate de către examinatorul extern. Evaluarea formativă se realizează prin intermediul tutoriilor, iar evaluarea sumativă se realizează într-o varietate de moduri; feedback-ul scris vă este oferit în termen de douăzeci de zile de la evaluare.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Professional Development (Creative Industries), BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Despre Petroc

Petroc este un furnizor atât de educație continuă, cât și de învățământ superior, cu sediul în comitatul englez Devon. Colegiul funcționează din trei campusuri, care includ campusul North Devon și campusul Brannams, ambele situate în Barnstaple. Cel de-al treilea este campus Mid Devon, situat în orașul Tiverton.

Lista cu 11 cursuri de licență și masterat de la Petroc - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Petroc

North Devon Campus

Drept, mass-media și industrii creative (cu anul de fundație) LLB (Hons)