Oldham College
Abilități de consiliere și psihoterapie FdSc
Oldham College - Oldham College

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 10 absolvenți de Counselling and Psychotherapeutic Skills FdSc și pentru alte cursuri de consiliere, psihoterapie și terapie ocupațională de la Oldham College pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru consiliere, psihoterapie și terapie ocupațională.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £24646 - £27975 £15340 - £25476 £16859 - £28886

Acest curs oferă oportunitatea de a dezvolta abilități extinse în domeniul consilierii, care vor sprijini studenții să lucreze în vederea îndeplinirii cerințelor de înregistrare profesională post-calificare. Diploma de bază oferă, de asemenea, oportunitatea de a avansa la nivelul 6, aprofundând educația și abilitățile prin trecerea la BSc (Hons) top-up la University Campus Oldham. Cursul este structurat în jurul unor module care oferă componente de formare profesională. Acest lucru le permite studenților să își extindă și să își aprofundeze înțelegerea problemelor legate de consiliere.

Studenții își vor dezvolta competența de a lucra cu abordarea de consiliere centrată pe persoană. Va fi dezvoltată și îmbunătățită o gamă largă de competențe profesionale, inclusiv comunicarea, practica reflexivă, conștientizarea de sine, abilitățile de cercetare și alte modele terapeutice, inclusiv terapia cognitiv-comportamentală (CBT). Supravegherea individuală externă de către un profesionist calificat și cu experiență corespunzătoare, ca parte a stagiului necesar, va dezvolta și mai mult înțelegerea și abilitățile de reflecție și dezvoltare personală și profesională, lucrând pe bază de voluntariat într-un cadru de consiliere din lumea reală.

Modulele au fost dezvoltate în mod colectiv de către personalul cu experiență atât în consiliere, psihoterapie, cât și în educație, pentru a se asigura că există o strânsă integrare între module și un sentiment de progres, în ceea ce privește acumularea de cunoștințe și dezvoltarea abilităților. Asigurându-ne că studenții sunt bine echipați pentru lumea muncii, scopul nostru este de a oferi un mediu de învățare de înaltă calitate și cuprinzător pentru toți studenții noștri, astfel încât fiecare dintre ei să își poată atinge potențialul maxim. Utilizăm o gamă largă de metode de învățare, de exemplu, cursuri, seminarii, ateliere de lucru, cursuri practice, meditații individuale și în grupuri mici și activități de reflecție încorporate într-o abordare de învățare mixtă, pentru a ne asigura că toți studenții pot contribui în mod semnificativ la comunitatea de învățare și pot beneficia de pe urma acesteia. Evaluările pot lua diverse forme și pot include eseuri, prezentări, reflecții asupra învățării, demonstrații practice, exersarea abilităților cu alți studenți și portofolii.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Counselling and Psychotherapeutic Skills, FdSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Abilități de consiliere și psihoterapie FdSc

.

Despre Oldham College

Oldham College este o instituție de învățământ superior care oferă în principal cursuri vocaționale pentru tineri cu vârste cuprinse între 16 și 18 ani, situată în orașul englez Oldham. Printre opțiunile de cursuri alternative pentru cei care părăsesc școala, candidații pot alege dintr-o selecție largă de ucenicii și cursuri de nivel T cu un minim garantat de 315 ore de experiență profesională. Învățământul pentru adulți de la Oldham College se concentrează pe oferirea unei a doua șanse în sistemul educațional, prin programele GCSE Resits și Access to Higher Education.

Lista cu 20 cursuri de licență și masterat de la Oldham College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Oldham College

Consiliere FdA
(Westminster Kingsway College)