Nottingham Trent University
Marketing și managementul mărcii MSc (PG)
Nottingham Trent University - Nottingham Trent University

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £17911 - £25024 £13492 - £22848 £16777 - £27979

Fragmentarea mijloacelor de comunicare și natura complexă și competitivă a afacerilor evidențiază cât de importantă este o marcă puternică pentru o organizație. Înțelegerea procesului de dezvoltare a mărcii, a strategiilor și a indicatorilor de marcă este imperativă pentru profesioniștii în marketing. Creată în strânsă consultare cu profesioniști de marketing de rang înalt și cu Chartered Institute of Marketing (CIM), diploma noastră MSc Marketing and Brand Management vă va oferi o oportunitate interesantă și stimulantă de a reflecta asupra modului în care organizațiile pot face față provocărilor tot mai mari ale marketingului și brandingului în lumea de astăzi.

Prin studii de caz contemporane și proiecte aplicate, veți fi familiarizați cu principiile marketingului și ale comportamentului consumatorului și veți dobândi o cunoaștere cuprinzătoare a managementului mărcilor și al designului în contexte globale. În al treilea semestru, veți alege un proiect experimental. Având posibilitatea de a vă folosi abilitățile într-un cadru real, puteți alege între finalizarea unui proiect de experiență de consultanță, a unui proiect de experiență de stagiu sau a unui proiect de cercetare în afaceri.

După absolvire, veți primi, de asemenea, un certificat de nivel 4 în marketing profesional de la Chartered Institute of Marketing (CIM), în urma finalizării cu succes a unei evaluări. De asemenea, veți avea scutiri de la nivelul 6 al Diplomei de nivel 6 în marketing profesional, pe care o finalizați de obicei în timpul primului dvs. rol de marketing substanțial.

Conceput pentru specialiștii de marcă aspiranți

Acest curs se adresează studenților din diferite medii care nu au neapărat o pregătire în marketing. Fie că doriți să lucrați pentru un brand internațional important sau pentru o agenție creativă inovatoare, gradul nostru MSc Marketing and Brand Management vă va asigura că veți învăța teoria, instrumentele și tehnicile necesare pentru a deveni un profesionist eficient în marketingul de brand, gata să opereze la niveluri strategice și tactice în industrie.

Nottingham Business School are atât acreditare EQUIS, cât și AACSB. Suntem clasați în Top 20 pentru Marketing în The Complete University Guide 2021. Suntem una dintre cele doar șase școli de afaceri din Marea Britanie recunoscute ca fiind un campion PRME și ținute ca un exemplu de către Principiile Națiunilor Unite privind educația responsabilă în domeniul managementului (PRME). NBS este, de asemenea, recunoscută de Small Business Charter, deoarece jucăm un rol eficient în sprijinirea întreprinderilor mici, a economiilor locale și a antreprenoriatului studenților.

În cadrul cursului se utilizează o serie de metode de evaluare, a căror alegere reflectă nevoile și cerințele diferitelor tipuri de module. Unele module vor evalua capacitatea de a lucra în colaborare în cadrul unei echipe, iar altele vor evalua capacitatea individuală. Tipurile de evaluare vor varia de la examene la prezentări de grup, inclusiv eseuri, rapoarte, analize financiare, analize de literatură și proiecte bazate pe cercetare. Natura interactivă a sesiunilor de predare oferă oportunități de a obține feedback asupra performanței dumneavoastră înainte de a fi evaluat în mod oficial și se utilizează din ce în ce mai mult eLearning pentru a sprijini și mai mult procesul de feedback.

• (minimum of 6.0 in Writing)
    • (minimum of 6.0 in Writing)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Marketing and Brand Management, MSc (PG), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Veți avea nevoie de o diplomă de licență echivalentă cu o diplomă de licență cu onoruri din Marea Britanie (2,2 sau mai mult).

Toți candidații vor trebui să demonstreze un angajament față de materia pe care doresc să o studieze și ar trebui să demonstreze modul în care programul de studiu ales le va aduce beneficii în viitoarea lor carieră.

Este necesară o referință academică

Clasamentul Nottingham Trent University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de Nottingham Trent University în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Afaceri

Afaceri

[Publicat 22 iulie, 2023]

[Publicat 08 iunie, 2023]

Vezi toate cele 28 clasamente universitare pentru Nottingham Trent University

Despre Nottingham Trent University

Înființată în 1843, Universitatea Nottingham Trent, cunoscută și sub numele de NTU, are patru campusuri separate răspândite în Nottinghamshire, principalul campus din oraș fiind situat chiar în inima orașului Nottingham. NTU este deosebit de renumită în mediul academic britanic pentru că are unele dintre cele mai bune statistici de angajare după absolvire dintre toate universitățile din Marea Britanie, instituția ajutând peste 94% dintre studenții săi să se angajeze în domeniul ales.

Lista cu 368 cursuri de licență și masterat de la Nottingham Trent University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Nottingham Trent University

• NUA campus life
  • What is it like to study at Norwich University of the Arts? - by US student Kyra Vergho