Nottingham Trent University
Grafică și design digital FT FdA
Nottingham Trent University - Nottingham Trent University

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 40 absolvenți la Graphics & Digital Design FT FdA la Nottingham Trent University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru studii de proiectare.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22025 £20113 £23568
Interval de 25-75 procente £19981 - £25071 £15144 - £24676 £17604 - £29974

Cursul FdA în Grafică și Design Digital vă va oferi oportunitatea de a urma o carieră în acest domeniu al industriilor creative. Cursul își propune să creeze absolvenți ambițioși care sunt echipați cu setul de competențe relevante pentru a intra în industria de design grafic.

În timpul cursului, vă veți dezvolta abilități cheie în rezolvarea creativă a problemelor folosind o gamă largă de materiale și veți dobândi cunoștințe avansate despre pachetele software de design, inclusiv Adobe Photoshop, Illustrator, After Effects și InDesign. Veți dobândi o înțelegere a platformelor profesionale de design grafic, cum ar fi publicitatea și brandingul și veți dobândi abilități de gestionare a proiectelor prin lucrul la proiecte de colaborare, ceea ce vă va pune ferm pe drumul către o carieră în industria de design grafic. Cursul vă încurajează să explorați rolul unui designer în societatea contemporană, dezvoltând în același timp o înțelegere critică a principiilor de design grafic, a teoriei și a metodelor de cercetare.

La finalizarea cu succes a cursului, veți putea demonstra angajatorilor că aveți o varietate de specializări în domeniul designului grafic pe care le puteți aduce la o oportunitate de angajare care va fi susținută de un portofoliu remarcabil de lucrări create în timp ce studiați la acest curs.

Capacitatea de angajare va fi un element integrant al cursului și veți beneficia de formare pe cele mai recente software și hardware din industrie, combinat cu numeroase oportunități pe parcursul programului de a întreprinde o învățare adecvată la locul de muncă în cadrul industriei de design grafic. Planul de învățământ își propune să vă ofere competențele tehnice necesare în cele mai recente tehnologii și disciplina necesară pentru a lucra într-o varietate de roluri în cadrul industriei de design grafic.

Veți învăța cum se comandă lucrări în industria de design grafic și veți lucra cu briefuri reale pentru a vă dezvolta portofoliul de lucrări. Cursul încurajează studenții să adopte o abordare experimentală și creativă a designului grafic și încearcă să stabilească bune practici de lucru și de studiu independent, precum și să exploreze interrelația dintre cercetare și design grafic.

După finalizarea cu succes a cursului, puteți opta pentru o diplomă BA (Hons) sau puteți intra direct în industrie.

Evaluarea se face 100% prin lucrări de curs. Veți primi feedback pe parcursul fiecărui modul și vi se va acorda o notă.

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• (minimum of 6.0 in Writing)
    • (minimum of 6.0 in Writing)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Graphics & Digital Design FT, FdA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Clasamentul Nottingham Trent University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 28 clasamente universitare pentru Nottingham Trent University

Despre Nottingham Trent University

Înființată în 1843, Universitatea Nottingham Trent, cunoscută și sub numele de NTU, are patru campusuri separate răspândite în Nottinghamshire, principalul campus din oraș fiind situat chiar în inima orașului Nottingham. NTU este deosebit de renumită în mediul academic britanic pentru că are unele dintre cele mai bune statistici de angajare după absolvire dintre toate universitățile din Marea Britanie, instituția ajutând peste 94% dintre studenții săi să se angajeze în domeniul ales.

Lista cu 368 cursuri de licență și masterat de la Nottingham Trent University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Nottingham Trent University

• NUA campus life
  • What is it like to study at Norwich University of the Arts? - by US student Kyra Vergho