Nottingham Trent University
Design de modă și textile tricotate de tricotaje de modă BA (Hons)
Nottingham Trent University - Nottingham Trent University

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 10 absolvenți la Fashion Knitwear Design and Knitted Textiles BA (Hons) la Nottingham Trent University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru studii de proiectare.

Salariul absolvenților de studii de proiectare

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de studii de proiectare la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £21000 - £26000 £19500 - £27500 £22000 - £34000

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de studii de proiectare din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22025 £20113 £23568
Interval de 25-75 procente £19981 - £25071 £15144 - £24676 £17604 - £29974

Această diplomă foarte respectată vă oferă un control creativ deplin asupra designului și creării de țesături, articole de îmbrăcăminte și produse pentru modă sau interioare. Vă veți dezvolta potențialul creativ prin dezvoltarea abilităților tehnice și de design, inclusiv a proceselor digitale inovatoare de tricotare, care sunt la mare căutare în industria modei și a textilelor.

• Explorați designul contemporan de modă și textile, dezvoltarea de produse și styling. Utilizarea de echipamente digitale de ultimă generație, alături de tehnici tradiționale de mână.
  • Alegeți să faceți un stagiu de lucru de un an, în Marea Britanie sau în străinătate, și obțineți un certificat sau o diplomă în practica profesională/internațională, această oportunitate duce adesea la oferte de angajare după absolvire.
  • Implică-te în concursuri și proiecte live cu industria cu companii precum Next, John Smedley, Boden, Finisterre și The Society of Dyers and Colourists.
  • Vizitați târguri și expoziții internaționale, cum ar fi Pitti Filati din Florența.
  • Oportunitatea de a aplica pentru un schimb european sau internațional la una dintre instituțiile noastre partenere, cum ar fi Universitatea Politehnică din Hong Kong, Amsterdam Fashion Institute și altele.
  • Aveți posibilitatea de a vă prezenta munca la Graduate Fashion Week și New Designers din Londra și prin colaborări cu organizații precum SPINEXPO și Pitti Filatti.
  • Burse educaționale și oportunități de sponsorizare disponibile prin intermediul partenerilor noștri din industrie.
  • NTU se află pe locul 16 în Marea Britanie pentru modă și textile. (Ghidul universitar The Guardian 2021).
  • 100% dintre studenții BA (Hons) Fashion Knitwear Design & Knitted Textiles SW ar recomanda studierea la NTU altora. (Sondajul național al studenților 2020)

Evaluare

Evaluarea se face predominant prin lucrări de curs. Veți primi feedback pe parcursul fiecărui modul și vi se va acorda o notă pentru munca dumneavoastră.

Emploiabilitate

Printre plasamentele recente de un an se numără: Burberry, Sophie Steller, Marks & Spencer, Julian McDonald, Roksanda, South Ocean Yarns în China, Brilliant Global în Hong Kong, Hugo Boss în Elveția, Rebecca Taylor și Li & Fung în New York.

Absolvenții se orientează către domenii precum designul, dezvoltarea de produse, stilizarea și promovarea și aprovizionarea globală. Printre destinațiile recente ale absolvenților se numără Hugo Boss, Nike, Calvin Klein, John Smedley, ASOS, Boden, Oasis și Next.

Spațiul tău pentru a crea la NTU

.

Lucrările elevilor noștri - "We Are Creatives ".

.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Fashion Knitwear Design and Knitted Textiles BA (Hons) la Nottingham Trent University

45% Ocupații administrative
10% Profesioniști în domeniul învățământului
10% Profesioniști în afaceri, cercetare și administrație
10% Ocupații artistice, literare și mediatice
10% Ocupații de meserii calificate
5% Ocupații în domeniul designului
5% Profesioniști în domeniul învățământului
5% Ocupații administrative
5% Profesioniști în afaceri, cercetare și administrație

Notarea și timpul de studiu

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• (minimum of 6.0 in Writing)
    • (minimum of 6.0 in Writing)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Fashion Knitwear Design and Knitted Textiles, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Clasamentul Nottingham Trent University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 28 clasamente universitare pentru Nottingham Trent University

Despre Nottingham Trent University

Înființată în 1843, Universitatea Nottingham Trent, cunoscută și sub numele de NTU, are patru campusuri separate răspândite în Nottinghamshire, principalul campus din oraș fiind situat chiar în inima orașului Nottingham. NTU este deosebit de renumită în mediul academic britanic pentru că are unele dintre cele mai bune statistici de angajare după absolvire dintre toate universitățile din Marea Britanie, instituția ajutând peste 94% dintre studenții săi să se angajeze în domeniul ales.

Lista cu 368 cursuri de licență și masterat de la Nottingham Trent University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Nottingham Trent University

• NUA campus life
  • What is it like to study at Norwich University of the Arts? - by US student Kyra Vergho