Newman University
Studii de consiliere și psihoterapie integrativă MSc (PG)
Newman University - Newman University

Acest curs este acreditat de către Universities Training College (UTC) al United Kingdom Council for Psychotherapy (UKCP).

Scopul principal al programului MSc Integrative Counselling and Psychotherapy Studies este de a facilita dezvoltarea profesională academică și practică a studenților, ca parte a cerințelor pentru înregistrarea profesională în consiliere psihoterapeutică/psihoterapie. Acest lucru le permite pentru a putea practica în calitate de consilieri psihoterapeutici sau psihoterapeuți într-o serie de contexte din sectorul public, privat și voluntar.

MSc Integrative Counselling & Psychotherapy Studies oferă o formare profesională inițială în domeniul consilierii și îi pune pe studenți pe drumul spre a deveni psihoterapeuți. Acesta combină învățarea academică, reflecția și activitatea clinică. Destinat în principal să ofere o formare inițială în lucrul cu adulții, programul include, de asemenea, o introducere în lucrul cu tinerii.

Abordare integrativă

• Consiliere și psihoterapie integrativă este o abordare a terapiei care se bazează pe o serie de modele de bază în consiliere și psihoterapie și le sintetizează.
  • La Birmingham Newman ne concentrăm în special pe modelele Gestalt, Psihodinamic și CBT. Acest program se bazează pe un model asimilativ integrativ bazat pe Gestalt.
  • Plasăm relația terapeutică în centrul modelului și al modului nostru de lucru

Absolvenții vor fi, de asemenea, eligibili pentru a trece la Diploma avansată în studii de psihoterapie. Finalizarea atât a MSc Integrative Counselling & Psychotherapy Studies, a Certificatului în practica profesională, cât și a Diplomei avansate poate duce la eligibilitatea pentru înregistrarea UKCP ca psihoterapeut integrativ format pentru a lucra cu adulți. Această rută către înregistrarea UKCP va dura cel puțin 4 ani și necesită ca studenții să completeze un minim de 450 de ore de practică clinică supravegheată.

Vă rugăm să consultați site-ul web al Universității Birmingham Newman pentru detalii.

În prezent, acest curs nu poate accepta aplicații de la cursanți internaționali.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Integrative Counselling and Psychotherapy Studies, MSc (PG), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Trebuie să aveți o diplomă (minim 2:2) sau echivalentă și să fi absolvit o calificare de nivel 3 față în față în domeniul competențelor de consiliere sau echivalent, să aveți experiență relevantă în utilizarea acestor competențe la locul de muncă sau în cadrul unui program de voluntariat și să fi demonstrat la interviu că sunteți apt să urmați o formare profesională. Cei care au o diplomă de gradul 1, dar nu au o calificare de nivel 3, pot aplica pentru Certificatul introductiv în consiliere al Universității Birmingham Newman și apoi, după finalizarea cu succes, pot aplica pentru MSc Integrative Counselling & Psychotherapy Studies.

Politica de înregistrare a învățării anterioare (RPcL/RPel) a Universității Birmingham Newman poate fi aplicată oricărui solicitant care consideră că are calificări sau experiență care ar putea justifica acordarea unei scutiri de la anumite elemente ale unui anumit curs.

Candidații vor fi invitați la o zi de selecție pentru o sarcină de grup și un interviu individual.

Solicitanții vor trebui să obțină o autorizație îmbunătățită de la Disclosure and Barring Service (DBS) înainte de a începe cursul. Pentru mai multe informații despre cererea de obținere a autorizației Enhanced DBS, vă rugăm să faceți clic aici.

Clasamentul Newman University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 9 clasamente universitare pentru Newman University

Despre Newman University

Înființată în 1968, Universitatea Newman se află în împrejurimile suburbane ale orașului Birmingham, în West Midlands. NU este situată într-o zonă rezidențială liniștită, la doar o oră de mers cu autobuzul de centrul orașului Birmingham. Campusul are vedere la rezervorul Bartley și la peisajul rural pitoresc din Worcestershire. Una dintre valorile Newman este aceea de a fi diferit și se străduiește să facă acest lucru în principal prin menținerea unui număr mare de cadre didactice în raport cu numărul de studenți, pentru a garanta că fiecare student simte că poate primi atenția individualizată de care are nevoie.

Lista cu 71 cursuri de licență și masterat de la Newman University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Newman University

• Prospectus People
  • Newman University pre-med student Andrew Hild shares about his Newman experience