Middlesex University
Managementul și dezvoltarea resurselor umane MA (PG)
Middlesex University - Middlesex University

Prezentare generală

Acest curs de masterat este conceput pentru cei care doresc să se angajeze într-o carieră în domeniul resurselor umane/managementului de personal și pentru cei care ocupă deja o poziție de resurse umane și care doresc să își îmbunătățească dezvoltarea profesională. Cursul este acreditat în conformitate cu standardele profesionale ale Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD), ceea ce permite obținerea calității de membru asociat al CIPD la absolvire.

De ce să studiezi MA Human Resource Management and Development la Universitatea Middlesex?

Universitatea Middlesex oferă educație profesională în domeniul resurselor umane, sub o formă sau alta, de peste 50 de ani: ceea ce face din Middlesex (și din instituțiile care au predecedat-o) unul dintre cei mai vechi furnizori de educație profesională în domeniul resurselor umane din Marea Britanie. Actualul MA HRM&D este cea mai recentă întruchipare a acestei istorii. Cursul este predat de o echipă de experți academici informați de cercetare și practică profesională.

Cursuri importante

• Calitatea de membru student al CIPD pe durata părții predate a cursului este plătită ca parte a taxei de participare.
  • Ca parte a cursului inovator "Principii de management și dezvoltare a persoanelor", studenții vor participa la un eveniment interactiv de două zile de weekend sau la un atelier virtual extins, conceput pentru a atinge aceleași obiective de învățare (în mod normal, în ianuarie), încorporând activități de dezvoltare a practicii personale și profesionale.
  • Taxele dvs. includ, de asemenea, furnizarea de cărți electronice gratuite pentru fiecare modul din cadrul cursului.
  • Cursul vă oferă o înțelegere a unor subiecte fundamentale, cum ar fi principiile de management și dezvoltare a persoanelor, managementul recompenselor, dezvoltarea organizației, leadership, coaching și mentorat, relațiile cu angajații și implicarea angajaților
  • De asemenea, legat de modulul "Principii de management și dezvoltare a persoanelor" este inovatorul People Leadership Network (PLN), care leagă studenții de absolvenți și de alte persoane cu contacte externe.
  • PLN oferă, de asemenea, oportunități - susținute, deși nu sunt incluse în taxele de școlarizare - pentru alte oportunități de networking. Studenții anteriori au călătorit, de exemplu, pentru a se întâlni cu studenții HRM de la Universitatea Middlesex în campusul nostru din Dubai pentru un eveniment de rețea.
  • Cursul este predat de cadre didactice care au legături strânse cu CIPD și/sau care au făcut cercetări și au publicat articole despre dreptul muncii, relațiile de muncă, recompensarea și gestionarea performanței, mentorat și dezvoltare profesională.
  • Există structuri puternice și solide de sprijin pentru studenți în cadrul Universității pentru a vă asigura că primiți ajutor atunci când aveți nevoie de el

Acreditare

Acest program este dublu acreditat de Chartered Management Institute (CMI), singura organizație din Marea Britanie care poate acorda statutul de Chartered Manager. După absolvire, veți fi eligibil pentru o calificare CMI Strategic Management and Leadership (sub rezerva moderării CMI), pe lângă diploma de la Universitatea Middlesex. Calificarea recunoaște abilitățile de bază necesare pentru a reuși în Management și are ca scop îmbunătățirea capacității de angajare și a potențialului de câștig.

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6.5

Cu cel puțin 6,0 la fiecare componentă

TOEFL (iBT) 87

Cu cel puțin 21 la ascultare și scriere, 22 la vorbire și 23 la citire

PTE Academic 58

Cu cel puțin 51 la toate componentele

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Human Resource Management and Development, MA (PG), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

2000:2 (hons degree) sau o calificare echivalentă

Taxe de școlarizare Managementul și dezvoltarea resurselor umane MA (PG)

EU £16500
Anglia £11500
Irlanda de Nord (Marea Britanie) £11500
Scoția £11500
Țara Galilor £11500
Internațional £16500

**Studenți din Marea Britanie***

**Studenți cu jumătate de normă: £77 pe credit**

**Studenți cu jumătate de normă: £38 pe credit de disertație**

**Studenți din UE/Studenți internaționali***

**Studenți cu jumătate de normă: £112 pe credit**

**Studenți cu jumătate de normă: £56 pe credit de disertație**

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul Middlesex University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 27 clasamente universitare pentru Middlesex University

Despre Middlesex University

Înființată în 1973, Universitatea Middlesex este situată la periferia Londrei, la aproximativ 40 de minute cu metroul. Universitatea este bine cunoscută pentru că atrage un număr mare de studenți internaționali în fiecare an, ceea ce face ca experiența să fie diversă pentru toți cei implicați. În ceea ce privește activitățile din campus, candidații se pot aștepta să găsească o uniune studențească premiată, care face un efort suplimentar atunci când vine vorba de organizarea de evenimente în campus care să aducă oamenii împreună.

Lista cu 263 cursuri de licență și masterat de la Middlesex University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Middlesex University

• How You Learn | Middlesex University
  • What I Love About Studying | Middlesex University