Middlesex University
Managementul afacerilor (lanț de aprovizionare și logistică) BA
Middlesex University - Middlesex University

În mediul de afaceri global de astăzi, succesul unei afaceri este din ce în ce mai mult determinat de viteza și eficiența lanțurilor sale de aprovizionare. Pentru a concura pe această piață globală în mișcare rapidă, organizațiile solicită angajați care au atât o înțelegere largă a modului în care funcționează afacerile, cât și cunoștințe de specialitate în ceea ce privește procesele lanțului de aprovizionare.

De ce să studiezi BA Business Management (Supply Chain & Logistică) la Universitatea Middlesex?

Adaptat pentru studenții ambițioși care doresc să aplice teoria în practică într-un mediu de afaceri, acest curs vă oferă atât o înțelegere largă a modului în care organizațiile lucrează, achiziționează și utilizează resursele, cât și satisfacerea nevoilor clienților lor. Veți dobândi cunoștințe și abilități de specialitate privind modul în care companiile gestionează materialele, informațiile și banii, pe măsură ce acestea circulă prin lanțul de organizații implicate în crearea și livrarea produselor.

Veți fi predat de cadre didactice care au experiență de cercetare în domenii precum prognoza lanțului de aprovizionare, teoria programării și managementul operațiunilor, precum și care au lucrat în sectoare precum FMCG și programarea de software. Veți beneficia, de asemenea, de parteneriatul nostru cu NOVUS Lite, care oferă plasamente garantate pentru al treilea an.

Acest curs vă pregătește să intrați într-o gamă variată de întreprinderi, organizații guvernamentale și organizații din sectorul terțiar. Veți studia funcțiile-cheie care stau la baza succesului în afaceri, cu sprijinul unor tutori experți care au o experiență vastă în mai multe discipline de afaceri, precum și posibilitatea de a face un stagiu de practică în al treilea an.

Cursuri importante

• Obțineți instruire în software specializat, standard în industrie, pentru gestionarea și analiza proceselor lanțului de aprovizionare SAP®.
  • Efectuați un stagiu de practică în al treilea an pentru a vă îmbunătăți abilitățile de angajare
  • Aveți posibilitatea de a studia în străinătate cu ajutorul programului Erasmus al UE
  • Participați la concursuri internaționale
  • Obțineți acces la centrul de resurse Management Direct al Chartered Management Institute's Management Direct Resource Hub
  • Deveniți membru al Chartered Management Institute după absolvire.

• All other courses
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Business Management (Supply Chain and Logistics), BA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Managementul afacerilor (lanț de aprovizionare și logistică) BA

Costul mediu de trai al studenților în Londra

• an 2

Clasamentul Middlesex University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 27 clasamente universitare pentru Middlesex University

Despre Middlesex University

Înființată în 1973, Universitatea Middlesex este situată la periferia Londrei, la aproximativ 40 de minute cu metroul. Universitatea este bine cunoscută pentru că atrage un număr mare de studenți internaționali în fiecare an, ceea ce face ca experiența să fie diversă pentru toți cei implicați. În ceea ce privește activitățile din campus, candidații se pot aștepta să găsească o uniune studențească premiată, care face un efort suplimentar atunci când vine vorba de organizarea de evenimente în campus care să aducă oamenii împreună.

Lista cu 263 cursuri de licență și masterat de la Middlesex University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Middlesex University

• How You Learn | Middlesex University
  • What I Love About Studying | Middlesex University