Manchester Metropolitan University
Managementul operațiunilor și al lanțului de aprovizionare MSc
Manchester Metropolitan University - Manchester Metropolitan University

Managementul operațiunilor și al lanțului de aprovizionare este mult mai mult decât simpla mutare a articolelor de la A la B. Este o disciplină diversă, în evoluție, care este fundamentală pentru fluxul de bunuri și furnizarea de servicii în întreaga lume, adaptându-se la așteptările în schimbare ale consumatorilor, la condițiile economice în schimbare, la atingerea principiilor de sustenabilitate și la tehnologiile emergente, printre o serie de alte probleme globale. Acest curs oferă înțelegerea avansată și abilitățile practice pentru a stăpâni toate acestea.

Veți învăța de la lideri în domeniu, explorând cele mai recente probleme legate de sustenabilitatea lanțului de aprovizionare și de mediul internațional de reglementare, în timp ce vă veți familiariza cu sistemele de întreprindere, cum ar fi SAP, și veți aborda provocările legate de gestionarea achizițiilor strategice.

Oferim, de asemenea, o serie de unități opționale, oferindu-vă șansa de a vă modela studiile în funcție de interesele și obiectivele profesionale. De aici, veți fi gata pentru disertație, alegând un subiect de interes propriu și punând teoria în practică.

Conexiuni în industrie

Echipa noastră de cadre didactice este formată din profesioniști cu experiență care lucrează în prima linie în domeniile lor respective. Suntem bine conectați cu industria, colaborând îndeaproape cu institute, asociații și angajatori pentru a ne asigura că cursurile noastre oferă competențele de care veți avea nevoie în cariera dumneavoastră.

Avem, de asemenea, legături strânse cu profesioniști externi, adesea absolvenți ai noștri, asigurându-vă că veți auzi voci din industrie și veți avea acces la sfaturi practice și informații.

Cursul este acreditat atât de Chartered Institute of Logistics and Transport (CILT), cât și de Chartered Institute of Procurement and Supply (CIPS).

Caracteristici și beneficii

• Curs dublu acreditat - acest curs este acreditat de către Chartered Institute of Procurement and Supply și Chartered Institute of Logistics and Transport.
  • Recunoscut la nivel internațional - Școala noastră de Afaceri este menționată în QS World University Rankings 2023 pentru masteratul în Supply Chain Management. Am obținut această poziție prin demonstrarea unui nivel de excelență în ceea ce privește capacitatea de angajare, conducerea gândirii și diversitatea.
  • Școală cu triplă acreditare - Școala noastră de afaceri deține trioul de acreditări recunoscute la nivel mondial de la EQUIS, AACSB și AMBA, plasându-ne printre cele mai bune școli de afaceri din lume.
  • Valoare adăugată - în timpul cursului vă vom oferi posibilitatea de a adăuga la CV-ul dumneavoastră competențe critice la standardele industriei, cum ar fi formarea SAP (Sisteme, aplicații și produse).
  • Programul Rise - toți studenții sunt eligibili pentru a lua parte la activitățile curriculare cu Rise. Acestea ar putea include voluntariat, muncă de proiect și certificări.
  • Evenimente regulate - participați la masterclass-uri și târguri de cariere pe parcursul cursului pentru a vă stimula rețeaua profesională.
  • Inspirație valoroasă - vizitați site-uri și ascultați cadre didactice de specialitate și prelegeri invitate de la profesioniști activi în domeniu în prezent, oferind studenților o perspectivă asupra problemelor actuale cu care se confruntă industria.
  • Dezvoltare profesională - ascultați de la experți din industrie și lucrați cu echipa noastră de angajare pentru a vă dezvolta profilul profesional la evenimentul nostru de sfârșit de an MSc Operation Connect.
  • Didacticat de experți - învățați de la lectori experți de la Departamentul de Operațiuni, Tehnologie, Evenimente și Managementul Ospitalității, care aduc experiența practică în predarea lor.
  • Un oraș al oportunităților - Manchester este un oraș cu adevărat internațional pentru afaceri. Este casa unor afaceri de toate formele și dimensiunile, așa că veți vedea adesea industria în acțiune.

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Operations and Supply Chain Management, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Vă rugăm să consultați site-ul nostru web pentru informații privind cerințele de intrare

Clasamentul Manchester Metropolitan University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 30 clasamente universitare pentru Manchester Metropolitan University

Despre Manchester Metropolitan University

Universitatea Metropolitană din Manchester este o instituție finanțată din fonduri publice și a fost înființată în 1970 în orașul Manchester. Situată în inima orașului, studenții pot profita din plin de faptul că se află la mai puțin de zece minute de mers pe jos de centrul orașului. Din punct de vedere academic, universitatea oferă toate programele cele mai comune de arte liberale, dar și unele materii mai puțin întâlnite, cum ar fi criminologia și sociologia. Studenții absolvenți se pot aștepta să se bucure de intimitatea și liniștea celui de-al șaptelea etaj al universității, care este dedicat în întregime studiilor postuniversitare și de doctorat.

Lista cu 278 cursuri de licență și masterat de la Manchester Metropolitan University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Manchester Metropolitan University

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • #McrMetUni Open Day: Welcome
  • International Students: Living and Studying in Manchester
  • Meet International Student David
  • International Students: Welcome to Manchester Metropolitan University
  • What to Expect on Arrivals Day: Birley

Managementul logisticii și al lanțului de aprovizionare MSc
(University of Huddersfield)