London Metropolitan University
Pace, conflicte și diplomație MA
London Metropolitan University - London Metropolitan University

De ce să studiezi acest curs

Bazându-se atât pe expertiza academică, cât și pe cea a practicienilor, acest curs de masterat este conceput pentru a vă dota cu cunoștințele și abilitățile de care veți avea nevoie pentru a începe o carieră în domeniul transformării și soluționării conflictelor, fie în sectorul public, fie în cadrul organizațiilor neguvernamentale (ONG-uri).

Pe parcursul cursului veți examina aspectele teoretice și conceptuale din domeniul conflictelor și al diplomației, dobândind în același timp abilități de analiză și practică a tehnicilor de transformare și soluționare a conflictelor.

Mai multe despre acest curs

Această diplomă de master în pace, conflicte și diplomație este predată de specialiști în politică și relații internaționale, mulți dintre ei fiind recunoscuți la nivel internațional pentru calitatea muncii lor.

Acest curs este conceput pentru a vă oferi o înțelegere a dezbaterilor teoretice și conceptuale despre natura și originea conflictului politic. Acesta vă va dota cu cunoștințe despre tehnicile specializate folosite de experții în rezolvarea conflictelor pentru a transforma și rezolva conflictele. De asemenea, va acționa ca o piatră de hotar pentru studii de doctorat în domeniul păcii și al soluționării conflictelor, precum și în domenii conexe ale politicii și relațiilor internaționale.

Pentru a oferi această combinație de cunoștințe academice și practice, expertiza personalului academic cu normă întreagă va fi completată de cea a practicienilor cu experiență în rezolvarea conflictelor din cadrul International Alert. Aceasta este o organizație neguvernamentală (ONG) de top care activează în acest domeniu și al cărei personal a condus și a participat la exerciții de soluționare a conflictelor în întreaga lume.

Veți fi evaluat prin lucrări de curs și o disertație între 12.000 și 15.000 de cuvinte. Disertația constituie un element-cheie al masteratului dumneavoastră. Aceasta vă permite să aprofundați un subiect ales de dvs. și va fi finalizată în perioada studiilor de vară.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Peace, Conflict and Diplomacy, MA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Vi se va cere să aveți cel puțin o diplomă cu onoruri de clasa a doua inferioară într-o disciplină relevantă, cum ar fi politica, relațiile internaționale, dezvoltarea internațională sau științele sociale și comportamentale (sunt binevenite, de asemenea, candidaturi din partea celor care au experiență în rezolvarea conflictelor sau care dețin calificări profesionale relevante).

Taxe de școlarizare Pace, conflicte și diplomație MA

Anglia £10500
Irlanda de Nord (Marea Britanie) £10500
Scoția £10500
Țara Galilor £10500
EU £18150
Internațional £18150
Channel Islands £18150
Irlanda £18150

Vă rugăm să rețineți că, în plus față de taxa de școlarizare, pot exista costuri suplimentare pentru lucruri precum echipamente, materiale, tipărire, manuale, excursii sau taxe de la organismele profesionale. În plus, pot exista și alte activități care nu fac parte în mod oficial din cursul dumneavoastră și care nu sunt necesare pentru a finaliza cursul, dar care vă pot fi utile (de exemplu, excursii opționale pe teren). Costurile acestora se adaugă la taxa de școlarizare și la taxele stabilite mai sus și vor fi notificate atunci când se organizează activitatea.

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul London Metropolitan University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 14 clasamente universitare pentru London Metropolitan University

Despre London Metropolitan University

Înființată în 1848, London Metropolitan University este situată în mediul urban din Londra. LMU se află la doar 40 de minute de mers pe jos până la Camden Town sau la 20 de minute cu metroul de centrul Londrei. Unele dintre beneficiile la care studenții se pot aștepta dacă aleg LMU includ o varietate de cămine de rezidență la prețuri distincte, servicii de orientare profesională de renume și servicii de orientare pentru studenții internaționali recent sosiți. Această instituție are un standard de admitere selectiv, așa că este recomandat să vă pregătiți pentru interviu cu mult timp înainte!

Lista cu 215 cursuri de licență și masterat de la London Metropolitan University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din London Metropolitan University

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Summer graduation 2019 - How does it feel to graduate?
  • Why I love London Met
  • London Metropolitan University
  • Being an international student in London

Criminologie MSc