Liverpool John Moores University
Drept și justiție penală LLB (Hons)
Liverpool John Moores University - Liverpool John Moores University

LLB (Hons) Drept și justiție penală la Universitatea John Moores din Liverpool este pregătirea ideală pentru o serie de cariere fascinante atât în sectorul juridic, cât și în cel al justiției penale. În timp ce acest curs vă pregătește pentru o carieră în profesia de avocat în urma finalizării programelor de formare profesională pentru avocați și avocați, acesta dezvoltă, de asemenea, abilități personale vitale în ceea ce privește munca în echipă, comunicarea, scrierea și gestionarea timpului, astfel încât să fiți mai mult decât pregătit să faceți față provocărilor unei serii de cariere în cazul în care decideți că dreptul nu este pentru dvs.

• Unul dintre puținele cursuri din Anglia și Țara Galilor care combină Legea LLB și studiile de justiție penală
  • Predare de la profesioniști juridici de sprijin, recunoscuți la nivel internațional și scriitori și practicieni din domeniul justiției penale
  • Plasamente de lucru și oportunități de muncă voluntară pentru a vă îmbunătăți CV-ul
  • Oportunități de a studia în Europa ca parte a programului Erasmus/Go Global al Universității
  • Oportunități de a reprezenta LJMU la concursurile naționale de dezbateri și mediere
  • Curs internațional Foundation Year disponibil, care oferă progresie directă către acest program de licență - vizitați Centrul Internațional de Studii al LJMU pentru a afla mai multe informații
  • Acest program nu este o diplomă de calificare în drept - consultați site-ul nostru pentru mai multe detalii

Evaluarea variază în funcție de modulele pe care le alegeți, dar va include, de obicei, o combinație de examene și lucrări de curs. Echipa de predare a cursului de justiție penală se mândrește cu metodele sale de evaluare, care combină examenele tradiționale (văzute și nevăzute), examenele online cu alegere multiplă, lucrările de curs (eseuri, recenzii de literatură și rapoarte) și prezentări de grup cu evaluări practice de pionierat, cum ar fi simularea sau susținerea unui caz juridic în cadrul unei instanțe. Recunoaștem că fiecare elev este unic și poate avea performanțe diferite în funcție de modul în care este evaluat, așa că vă permitem să alegeți evaluări adaptate la punctele forte individuale. După ce ați finalizat o evaluare, feedback-ul este oferit în termen de trei săptămâni lucrătoare, astfel încât să puteți discuta prompt notele cu tutorele dumneavoastră și să stabiliți unde aveți performanțe bune și care sunt domeniile în care trebuie să vă îmbunătățiți.

Cerințe de calificare

Minim 3 A Levels cu BBB - cel puțin 2 dintre disciplinele de știință sau matematică. Pentru a fi luat în considerare pentru intrarea în anul al doilea, minimum 3 A Levels la ABB, cu AB la 2 materii de știință sau matematică (inclusiv materia (materiile) nominalizată (nominalizate) pentru onoruri - A în materie pentru Single Honours sau AB în materie pentru Joint Honours). De asemenea, este necesar: GCSE la C sau mai sus în limba engleză sau limba engleză, matematică și fie în chimie, fie în biologie sau în științe cu dublă atribuire.

• All Degrees

Vă rugăm să consultați pagina noastră de burse și burse pentru mai multe informații: https://www.ljmu.ac.uk/discover/fees-and-funding/bursaries-and-scholarships
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Law and Criminal Justice, LLB (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Drept și justiție penală LLB (Hons)

Toate cifrele sunt supuse unor creșteri anuale. Taxele de școlarizare sunt supuse aprobării Parlamentului. Taxele internaționale citate sunt pentru intrarea în 2023 și pot face obiectul unei majorări pentru intrarea în 2024.

• an 2
  • an 3

Clasamentul Liverpool John Moores University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 27 clasamente universitare pentru Liverpool John Moores University

Despre Liverpool John Moores University

Înființată în 1823, Liverpool John Moores University (LJMU) oferă studenților o gamă largă de resurse, cum ar fi sprijin internațional pentru studenți și cariere, precum și facilități de ultimă generație. Printre exemplele de facilități excepționale se numără platformele de instruire Festo Automation, osciloscoapele Tektronix, precum și laboratoarele sofisticate de inginerie și simulatoarele maritime. Campusul este situat la doar 10 minute de mers pe jos de centrul orașului Liverpool, oferindu-le cursanților șansa de a experimenta orașul în timpul liber.

Lista cu 136 cursuri de licență și masterat de la Liverpool John Moores University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Liverpool John Moores University

studenți:
20705
absolvenți universitari:
:
  • What is your favourite thing about LJMU?
  • Northern Ireland students talking LJMU
  • Explore postgraduate study at an LJMU Open Day
  • International students: Staff support at LJMU
  • BSc (Hons) Sport Psychology at Liverpool John Moores University