Leicester College
Studii profesionale (Industrii creative) BA (Hons)
Leicester College - Leicester College

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 15 absolvenți de Professional Studies (Creative Industries) BA (Hons) și pentru alte cursuri de CAH25 de la Leicester College pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru CAH25.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £20903 £17931 £21753
Interval de 25-75 procente £17825 - £24915 £12598 - £22386 £15916 - £27274

Abordarea noastră modernă a industriilor creative vă oferă libertatea de a finaliza o diplomă în module care vă vor sprijini perspectivele de carieră. Validat de Universitatea De Montfort, acest curs vă va permite să dezvoltați abilități profesionale pregătite pentru muncă printr-o varietate de proiecte evaluate în industria creativă aleasă de dvs.

Validat de Universitatea De Montfort, acest program își propune să ofere absolvenților abilități profesionale pregătite pentru muncă și cunoștințe comerciale pentru o carieră de succes în industriile creative. Programul va fi livrat în mare parte prin intermediul unui "model de proiect" care reflectă o abordare modernă cu competențe multiple, esențială pentru dezvoltarea carierei dumneavoastră.

Dacă aveți o diplomă HND sau o diplomă de bază în artă și design sau un subiect bazat pe practica media, acest curs de un an este cel mai bun pentru dumneavoastră. Se va pune accentul pe dezvoltarea abilităților și cunoștințelor care să vă permită să deveniți practicieni pe deplin implicați, independenți și critici, care au capacitatea de a gestiona proiecte și de a înțelege cerințele pentru succesul în industria creativă aleasă de dumneavoastră. Acest lucru va fi realizat prin intermediul unei cercetări semnificative și a unei propuneri de proiect referitoare la specializarea dvs. în domeniu.

Acest curs de nivel 6 este conceput pentru a vă oferi oportunitatea de a lucra ca liber-profesionist / practician independent în cadrul industriilor creative. Conținutul cursului vă permite să dezvoltați un portofoliu de lucrări care vă va permite să vă prezentați practica și priceperea în industrie.

Finalizarea cu succes a acestei diplome BA (Hons) poate permite trecerea la o diplomă de masterat/postuniversitar în specializări asociate.

Notarea și timpul de studiu

****Voi fi evaluat prin:**** - Un proiect de colaborare stabilit de industrie, în cadrul căruia veți lucra cu studenți de la alte discipline creative. - Dezvoltare profesională continuă (CPD) - blog pe site și raport de marketing relevant pentru practica, brandingul și identitatea dumneavoastră. - O propunere de proiect. - Un plan de afaceri. - O disertație și un seminar asociat pentru a vă completa proiectul. - Un proiect bazat pe muncă ca răspuns la propunerea de proiect. Nota finală de la sfârșitul cursului urmează sistemul standard de clasificare a onorurilor universitare de licență: 1st, 2:1, 2:2 sau 3rd.

Punctaj UCAS minim necesar

Applicants should hold a Level 5 qualification, such as a Foundation Degree or Higher National Diploma within a related Creative subject.

Cerințe de calificare

Leicester College nu este un sponsor al studenților de la Home Office și nu acceptă cereri de la studenții internaționali. Putem accepta doar cereri din partea studenților care locuiesc deja în Marea Britanie. Cetățenii UE/SEE rezidenți în Regatul Unit trebuie să poată demonstra că au obținut fie statutul de "stabilit", fie cel de "pre-stabilit" în cadrul programului de stabilire a UE. Alți cetățeni din afara Regatului Unit (cu excepția cetățenilor irlandezi) trebuie să demonstreze că au rezidență britanică valabilă / autorizație de ședere în Regatul Unit pentru a fi luați în considerare pentru admitere. Dreptul de a studia în Regatul Unit nu conferă în mod automat statutul de Home fee și este posibil să vi se ceară să efectuați o evaluare a statutului de fee pentru a vă confirma eligibilitatea pentru finanțarea studenților.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Professional Studies (Creative Industries), BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Studii profesionale (Industrii creative) BA (Hons)

Fiți pregătit să vă furnizați propriul kit și materiale suplimentare specifice practicii. Investiția poate varia foarte mult în funcție de proiectele individuale. De exemplu, dacă urmați o disciplină de fotografie sau o disciplină de machiaj și efecte speciale, va trebui să acoperiți costul echipamentului, al materialelor și al prezentării lucrărilor dvs. Ca un ghid, vă rugăm să consultați secțiunile privind costurile suplimentare din diplomele de bază conexe.

Despre Leicester College

Leicester College este o instituție care se dedică să ofere educație suplimentară celor peste 26.000 de elevi și are campusul principal în Leicester, Anglia. Colegiul funcționează din patru campusuri principale, care includ Abbey Park Campus și Engineering Technology Centre, Freemen's Park Campus, St. Margaret's Campus și City Skills Centre.

Lista cu 14 cursuri de licență și masterat de la Leicester College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Leicester College

• Leicester College Experience Day 2017

St Margaret’s Campus