Leicester College
Managementul internațional al călătoriilor și turismului (învățare mixtă) HNC
Leicester College - Leicester College

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 15 absolvenți de International Travel and Tourism Management (Blended Learning) HNC și pentru alte cursuri de CAH25 de la Leicester College pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru CAH25.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £20903 £17931 £21753
Interval de 25-75 procente £17825 - £24915 £12598 - £22386 £15916 - £27274

Calificările în domeniul călătoriilor și al turismului vă pot duce departe și departe. Cu Certificatul nostru național superior, veți studia șase domenii de specializare pentru a vă îmbunătăți abilitățile de angajare în această industrie. De la aviație la managementul evenimentelor, există o gamă largă de oportunități de carieră pe care le puteți lua după finalizarea acestui curs. Acest curs Higher National Certificate este o oportunitate fantastică de a dezvolta o serie de abilități esențiale de gestionare a călătoriilor și a turismului pentru a promova oportunitățile de carieră în sectorul ales.

Fiecare unitate din cadrul acestui curs răspunde nevoii crescânde de educație profesională și tehnică de înaltă calitate la nivelul 4 (egal cu Yr1 al unei diplome Hons), oferind studenților o cale clară de angajare sau de avansare în învățământul superior.

Structura mixtă a acestui curs înseamnă că participați la o zi întreagă la colegiu, în timp ce vă echilibrați o parte semnificativă a studiilor la domiciliu. În plus, este de așteptat să dobândiți experiență profesională prin muncă cu jumătate de normă, precum și să vă implicați în cercetarea independentă a subiectului investigat, o parte esențială a finalizării programului.

După finalizarea cu succes a Certificatului național superior, puteți trece la o Diplomă națională superioară (echivalentul celui de-al doilea an al unei diplome). În urma finalizării cu succes a HND, vă puteți înscrie la universitatea pe care o alegeți pentru a obține o diplomă de onoare de un an. În acest caz, va trebui să îndepliniți cerințele de admitere pentru "top up" stabilite de universitatea care vă acceptă.

Notarea și timpul de studiu

Pe parcursul acestui curs veți fi evaluat la toate unitățile printr-o combinație de studii de caz, prezentări și lucrări scrise.

Punctaj UCAS minim necesar

Entry to this course requires you to have a recognised level 3 qualification and GCSE English and Maths at grade 4 (C) or equivalent. We welcome applicants who do not meet our standard entry requirements but they must be able to demonstrate the ability to study this subject at university level, and have evidence of relevant work experience.

Cerințe de calificare

Leicester College nu este un sponsor al studenților de la Home Office și nu acceptă cereri de la studenții internaționali. Putem accepta doar cereri din partea studenților care locuiesc deja în Marea Britanie. Cetățenii UE/SEE rezidenți în Regatul Unit trebuie să poată demonstra că au obținut fie statutul de "stabilit", fie cel de "pre-stabilit" în cadrul programului de stabilire a UE. Alți cetățeni din afara Regatului Unit (cu excepția cetățenilor irlandezi) trebuie să demonstreze că au rezidență britanică valabilă / autorizație de ședere în Regatul Unit pentru a fi luați în considerare pentru admitere. Dreptul de a studia în Regatul Unit nu conferă în mod automat statutul de Home fee și este posibil să vi se ceară să efectuați o evaluare a statutului de fee pentru a vă confirma eligibilitatea pentru finanțarea studenților.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la International Travel and Tourism Management (Blended Learning), HNC, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Managementul internațional al călătoriilor și turismului (învățare mixtă) HNC

Anglia £5250
Irlanda de Nord (Marea Britanie) £5250
Scoția £5250
Țara Galilor £5250

Despre Leicester College

Leicester College este o instituție care se dedică să ofere educație suplimentară celor peste 26.000 de elevi și are campusul principal în Leicester, Anglia. Colegiul funcționează din patru campusuri principale, care includ Abbey Park Campus și Engineering Technology Centre, Freemen's Park Campus, St. Margaret's Campus și City Skills Centre.

Lista cu 14 cursuri de licență și masterat de la Leicester College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Leicester College

• Leicester College Experience Day 2017

Abbey Park Campus