Leeds Beckett University
Consiliere terapeutică (Top-Up) BSc (Hons)
Leeds Beckett University - Leeds Beckett University

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 180 absolvenți de Therapeutic Counselling (Top-Up) BSc (Hons) și pentru alte cursuri de turism, transport și călătorii de la Leeds Beckett University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru turism, transport și călătorii.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22910 £20830 £24369
Interval de 25-75 procente £19839 - £26189 £16042 - £26488 £18552 - £31827

Dacă lucrați ca consilier, acest curs de învățământ la distanță vă va continua dezvoltarea profesională și vă va completa calificarea la o diplomă.

Învățământ la distanță cu participare live

Veți studia acest curs online prin învățământ la distanță. Tutorii experți vă vor ghida printr-o serie de activități de predare și învățare care pot fi studiate într-un moment care se potrivește cu angajamentele dvs. existente. Cu toate acestea, va trebui să participați live online pentru modulele Group Therapies și Theory & Practice of Research. Pentru detalii complete, vizitați fila "Module, volum de muncă și multe altele" din secțiunea Predare și învățare, mai jos pe această pagină.

Ca parte a acestui curs, prin intermediul învățământului la distanță, veți:

• Explorați principalele orientări teoretice de consiliere, inclusiv abordarea relațională și terapia cognitiv-comportamentală, utilizate pe scară largă în NHS în prezent
  • Identificați filozofiile, valorile și ipotezele culturale care stau la baza acestora
  • Explorați probleme și dezbateri cheie în terapiile psihologice
  • Experimentați și facilitați un grup online
  • Aflați despre diferite modele de supervizare și reflectați asupra propriei experiențe
  • Dezvoltarea unei înțelegeri a metodelor de cercetare și aplicarea acestora la propria cercetare, culminând cu disertația de cercetare

Află mai multe

Îmbunătățiți-vă dezvoltarea profesională

Dacă sunteți un consilier care dorește să își îmbunătățească calificarea pentru a obține o diplomă de onoare, acest curs vă va îmbogăți dezvoltarea și practica profesională. De asemenea, ați putea să-l utilizați ca o piatră de hotar pentru studii la nivel de masterat.

Experiența ta de învățare

Vă veți forma și vă veți revigora dezbaterile prin discuții online cu alți consilieri calificați, pe măsură ce vă împărtășiți cunoștințele și experiența. Crearea de rețele cu colegii dvs. vă va permite să dezvoltați, eventual, inițiative și parteneriate antreprenoriale.

Îți vei spori expertiza cu modulul de proiect final, pe măsură ce îți dezvolți și realizezi propriul proiect de cercetare.

Expertiză de predare

Învățarea dumneavoastră va fi facilitată de lectori cu o gamă largă de experiență, inclusiv:

• Psihologie
  • Consiliere
  • Terapie ocupațională
  • Asistență socială

Echipa noastră de profesori a lucrat cu abordări centrate pe persoană, integrative, psihodinamice și umaniste. Aceștia vă vor ajuta să vă informați despre conținutul cursului și vă vor aduce o gamă largă de experiență și de perspective prin intermediul cursurilor înregistrate, exercițiilor de reflecție ghidate, lecturilor ghidate și sesiunilor online live. Sesiunile de grup din modulul Terapii de grup și sesiunea de supervizare a disertației necesită participarea online live obligatorie. Sesiunile și atelierele de lucru adiționale de tip drop-in sunt opționale.

Vă veți concentra pe lărgirea cunoștințelor și a experienței în teoriile:

• Terapie
  • Supravegherea
  • Probleme și dezbateri contemporane în domeniu
  • Abordări de grup
  • Cercetare

Shape your identity

Până la sfârșitul cursului, vă veți fi format și consolidat înțelegerea consilierii și vă veți fi dezvoltat identitatea de consilier. De asemenea, vă veți simți încrezător în căutarea mai multor oportunități de a oferi consiliere în diverse medii și comunități.

De ce să studiezi Consiliere terapeutică prin învățământ la distanță la Leeds Beckett University...

• Studiați la un moment care se potrivește cu celelalte angajamente ale dvs.
  • Aprofundați-vă înțelegerea consilierii și aplicați-vă cunoștințele în practică
  • Implică-te cu alți consilieri calificați
  • Studiu cu jumătate de normă disponibil
  • Predare bazată pe cercetare

Tariful UCAS al studenților acceptați la turism, transport și călătorii

Cerințe de calificare

• All Degrees
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Therapeutic Counselling (Top-Up), BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Clasamentul Leeds Beckett University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 26 clasamente universitare pentru Leeds Beckett University

Despre Leeds Beckett University

Înființată în 1824, Universitatea Leeds Beckett este situată în partea de nord a centrului orașului Leeds. În zonă se află o varietate de clădiri din campus, inclusiv sediul Politehnicii, Electric Press, Old Broadcasting House, Școala de Afaceri a universității și multe altele. Leeds este orașul ideal pentru studenți, cu o abundență de activități și de viață de noapte de care puteți profita, precum și un serviciu de autobuz fiabil pentru a vă deplasa cu ușurință.

Lista cu 121 cursuri de licență și masterat de la Leeds Beckett University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Leeds Beckett University

• Day in the Life at Headingley Campus | Student Vlog
  • Why I chose Leeds Beckett | Student Vlog