Leeds Beckett University
Sociologie și criminologie BA (Hons)
Leeds Beckett University - Leeds Beckett University

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 180 absolvenți de Sociology and Criminology BA (Hons) și pentru alte cursuri de turism, transport și călătorii de la Leeds Beckett University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru turism, transport și călătorii.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22910 £20830 £24369
Interval de 25-75 procente £19839 - £26189 £16042 - £26488 £18552 - £31827

Îmbogățește-ți studiul criminologiei prin explorarea factorilor sociologici care dau naștere la criminalitate. Ați putea alege să vă îmbunătățiți șansele de angajare cu un plasament.

Dezvoltați-vă abilitățile critice de analiză și interpretare și dobândiți o înțelegere sociologică mai profundă a lumii din jurul dumneavoastră.

Ca parte a acestui curs, veți:

• Învățați să înțelegeți condițiile sociale complexe care îi determină pe oameni să comită infracțiuni și modul în care aceste cunoștințe de specialitate vă pot îmbunătăți studiul de criminologie
  • Analizați critic și contestați răspunsurile la criminalitate pentru a contribui la formarea unei societăți mai bune
  • Studiați o varietate de subiecte, cum ar fi teoriile moderne ale sociologiei și criminologiei, explorând probleme precum criminalitatea în rândul tinerilor, excluziunea socială și modul în care mass-media ne modelează percepția asupra criminalității
  • Alegeți propriul domeniu de investigație atunci când faceți cercetări și vă scrieți disertația

Află mai multe

Vă veți implica în egală măsură în sociologie și criminologie. Printr-o combinație de ateliere de lucru, proiecte de colaborare și excursii de observare pe teren, veți fi încurajați să vă orientați studiile în direcția pe care o alegeți.

Proiectele sociologice pot include crearea de wiki-uri sau prezentarea lucrărilor la o conferință studențească. Ați putea chiar să vă vedeți eseul critic publicat în revista de sociologie foarte apreciată a școlii noastre.

Învățare practică

Vei fi perfect plasat pentru a adăuga o experiență de lucru impresionantă la CV-ul tău, profitând de numeroasele oportunități de plasament oferite în Leeds. De asemenea, vă puteți implica în proiecte live și călătorii de cercetare prin observare pentru a vă dezvolta abilitățile de angajare și a vă pregăti pentru lumea muncii.

Expertiză de predare

Fiecare dintre modulele dumneavoastră va fi predat de un membru al personalului de specialitate. Veți învăța de la o serie de practicieni care își împărtășesc cunoștințele și experiența profesională prin intermediul seriei noastre de prelegeri invitate. Printre vorbitorii din trecut s-au numărat reprezentanți ai serviciilor de probațiune și de poliție.

De ce să studiezi Sociologie și Criminologie la Universitatea Leeds Beckett...

• 100% dintre studenții de la BA (Hons) Sociologie și Criminologie au fost pozitivi în ceea ce privește modul în care personalul didactic explică lucrurile*
  • Opțiunea de studiu în străinătate
  • Oportunități de plasament la locul de muncă disponibile
  • Prelegeri invitate *National Student Survey 2023

Tariful UCAS al studenților acceptați la turism, transport și călătorii

• All Degrees
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Sociology and Criminology, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Sociologie și criminologie BA (Hons)

Clasamentul Leeds Beckett University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de Leeds Beckett University în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Studii socio-umaniste

Științe sociale

[Publicat 19 octombrie, 2023]
    Sociologie

[Publicat 08 iunie, 2023]
    Sociologie

[Publicat 22 iulie, 2023]

Vezi toate cele 26 clasamente universitare pentru Leeds Beckett University

Despre Leeds Beckett University

Înființată în 1824, Universitatea Leeds Beckett este situată în partea de nord a centrului orașului Leeds. În zonă se află o varietate de clădiri din campus, inclusiv sediul Politehnicii, Electric Press, Old Broadcasting House, Școala de Afaceri a universității și multe altele. Leeds este orașul ideal pentru studenți, cu o abundență de activități și de viață de noapte de care puteți profita, precum și un serviciu de autobuz fiabil pentru a vă deplasa cu ușurință.

Lista cu 121 cursuri de licență și masterat de la Leeds Beckett University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Leeds Beckett University

studenți:
absolvenți universitari:
:
20125
  • Day in the Life at Headingley Campus | Student Vlog
  • Why I chose Leeds Beckett | Student Vlog
  • Five reasons to study at Leeds Beckett | Student vlog
  • International Student Insights
  • 10 things our students say about living in halls - Leeds Beckett

Biologia conservării și criminologia (cu un an de fundație) BA (Hons)