Lancaster University
Managementul logisticii și al lanțului de aprovizionare MSc
Lancaster University - Lancaster University

Multe companii occidentale produc în străinătate. În prezent, există centre logistice masive în țări precum China. Prin urmare, cererea nu a fost niciodată mai mare pentru persoanele care pot aplica știința managementului calității la managementul lanțului de aprovizionare și al logisticii. Programul MSc Logistică și managementul lanțului de aprovizionare vă poate oferi competențele necesare pentru a realiza acest lucru.

Acest program este acreditat de Chartered Institute of Logistics and Transport (CILT) și de Chartered Institute of Procurement and Supply (CIPS) și a fost dezvoltat în consultare cu industria. Acesta se concentrează pe aspectele practice ale logisticii și ale managementului lanțului de aprovizionare, mai degrabă decât pe teoria academică.

Oferim un mediu de predare bazat pe cercetare, care este deosebit de puternic în domeniul managementului operațiunilor. La acest program predau membri ai Facultății Centrului pentru productivitate și eficiență, precum și membri ai Centrului pentru transport și logistică.

Veți învăța despre toate elementele majore ale logisticii și ale managementului lanțului de aprovizionare și veți avea ocazia de a explora cele mai recente evoluții din domeniu. Pe lângă cunoștințele specifice subiectului, predăm, de asemenea, rezolvarea problemelor, gândirea critică și competențele profesionale.

S-ar putea să aveți posibilitatea de a participa la un proiect supravegheat de trei-patru luni într-o companie client, care vă ajută să vă dezvoltați competențele profesionale.

Există o cerere mare de analiști în domeniul logisticii și al lanțului de aprovizionare cu bune abilități de modelare. Managerul nostru de legătură cu industria are legături cu oportunități în domeniul planificării și proceselor de producție, al previziunilor și al optimizării logistice. Mulți dintre absolvenții noștri se îndreaptă spre munca de analist logistic, analist al lanțului de aprovizionare, consultant de afaceri, analist de afaceri și manager de baze de date.

Pe lângă modulele obligatorii prezentate în structura cursului de mai jos, va trebui să completați și un modul opțional și un modul de disertație.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Logistics and Supply Chain Management, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

2:1 diplomă Hons (Marea Britanie sau echivalent), inclusiv diplome în studii de afaceri și management, economie și alte științe sociale și inginerie.

De asemenea, putem lua în considerare și candidații non-standard, vă rugăm să ne contactați pentru informații.

Experiența de lucru într-un domeniu conex ar fi binevenită, dar nu este esențială.

Este posibil să vă cerem să prezentați o calificare recunoscută în limba engleză, în funcție de naționalitatea dumneavoastră și de locul unde ați studiat anterior.

În mod normal, solicităm un test IELTS (academic) cu un punctaj general de cel puțin 6,5 și un minim de 6,0 la fiecare element al testului. Luăm în considerare și alte calificări de limbă engleză.

Clasamentul Lancaster University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 34 clasamente universitare pentru Lancaster University

Despre Lancaster University

Universitatea din Lancaster a fost înființată în 1964 și este situată în mediul rural din Lancaster. Campusul oferă o serie de facilități pentru studenții săi, inclusiv bănci și un oficiu poștal. Din punct de vedere academic, toate cursurile și programele acestei universități sunt acreditate și aprobate de MARP, ceea ce asigură că programele de studii livrate aici sunt stabilite la un standard ridicat. În ceea ce privește facilitățile, studenții au acces la o varietate de spații de studiu și de recreere menite să le îmbunătățească starea de bine, cum ar fi cursuri de meditație și de Tai Chi, precum și plimbări prin pădure.

Lista cu 452 cursuri de licență și masterat de la Lancaster University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Lancaster University

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Things to know before you come to Lancaster University
  • Why did you come to Lancaster to study a postgraduate degree?
  • Things I wish I knew before coming to Lancaster University
  • 40 Questions with Lancaster University student Erin
  • My Favourite Spots in Lancaster

Managementul logisticii și al lanțului de aprovizionare MSc