Lancaster University
Criminologie și justiție penală MA
Lancaster University - Lancaster University

• De ce Lancaster?*
  • Alegeți dintr-o selecție largă de module opționale care acoperă o gamă largă de subiecte, de la violență la drepturile omului
  • Priviți cele mai mari probleme ale societății prin prisma incluziunii sociale, a dezordinii și a justiției
  • Fiți primul care află despre cercetările noastre în domeniul poliției, criminalității cibernetice, drogurilor și societății și multe altele
  • Deveniți încrezători într-o serie de metode de cercetare și realizați-vă propriul proiect pe un subiect care vă interesează
  • Alăturați-vă unei comunități pline de viață a studenților și personalului care au o gamă diversă de interese în domeniul criminologiei

Lumea este un laborator viu. În calitate de criminolog, puteți să analizați diferite probleme, să investigați schimbările pe măsură ce se produc și să folosiți teoria pentru a le da sens. Alăturându-vă nouă la Lancaster, vă vom ajuta să analizați motivațiile din spatele diferitelor infracțiuni și să evaluați soluțiile potențiale la problemele cheie.

Înțelegerea societății

Care sunt implicațiile schimbărilor climatice pentru poliție? Este timpul să reducem numărul de închisori? Ce trebuie să știm despre cultivarea canabisului? Acestea sunt doar câteva exemple de întrebări la care v-ați putea gândi în calitate de student la criminologie. Vom aborda cele mai actuale provocări și vom împărtăși cercetările pe care le facem chiar acum.

Veți face parte dintr-o comunitate vibrantă. Întotdeauna se întâmplă ceva în cadrul departamentului, fie că este vorba de o prelegere a unui invitat sau de o întâlnire a unui grup de cercetare. Personalul nostru vă va vorbi și despre cele mai recente lucrări ale lor și vă va împărtăși problemele cu care s-au confruntat în propria lor activitate în legătură cu etica, cum ar fi găsirea unei modalități sigure de a explora criminalitatea informatică.

Descoperă-ți interesele

Studierea MA Criminologie și Justiție Penală este șansa ta de a examina problemele generale din jurul criminologiei. Modulul nostru de Cercetare criminologică în practică vă va ajuta să înțelegeți întregul proces de cercetare în acest domeniu, de la efectuarea muncii pe teren până la formularea de concluzii cu privire la constatările dumneavoastră.

Veți aplica tot ceea ce ați învățat la disertația dumneavoastră. Deoarece ați avut șansa de a studia o gamă largă de domenii, disertația se poate referi la orice lucru care v-a stârnit interesul. Studenții din trecut au analizat escaladarea violenței domestice, creșterea criminalității cibernetice și închisorile neutre din punct de vedere al genului.

Concentrare pe lege

Studierea noastră LLM Criminologie și Justiție Penală, vă veți concentra pe relația dintre lege și criminologie. Modulul nostru personalizat Metode de cercetare în drept vă va ajuta să înțelegeți cum să efectuați cercetări etice și să concepeți proiecte.

Veți aplica tot ceea ce ați învățat la disertația dumneavoastră. Aceasta va examina un domeniu al criminologiei și relația sa cu legea. Exemple de teme de disertație anterioare includ "Criminalizarea controlului coercitiv în Indonezia" și "Profilarea etnică în contextul combaterii terorismului în Belgia și în Regatul Unit",

**Evaluarea se face prin lucrări de curs și disertație**.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Criminology and Criminal Justice, MA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

2:1 diplomă Hons (Marea Britanie sau echivalent) în orice disciplină. De asemenea, putem lua în considerare și candidații non-standard, vă rugăm să ne contactați pentru informații.

Este posibil să vi se ceară să furnizați o calificare recunoscută în limba engleză, în funcție de naționalitatea dumneavoastră și de locul unde ați studiat anterior. În mod normal, solicităm un test IELTS (academic) cu un punctaj general de cel puțin 6,5 și un minim de 5,5 la fiecare element al testului. Luăm în considerare și alte calificări în limba engleză.

Clasamentul Lancaster University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 34 clasamente universitare pentru Lancaster University

Despre Lancaster University

Universitatea din Lancaster a fost înființată în 1964 și este situată în mediul rural din Lancaster. Campusul oferă o serie de facilități pentru studenții săi, inclusiv bănci și un oficiu poștal. Din punct de vedere academic, toate cursurile și programele acestei universități sunt acreditate și aprobate de MARP, ceea ce asigură că programele de studii livrate aici sunt stabilite la un standard ridicat. În ceea ce privește facilitățile, studenții au acces la o varietate de spații de studiu și de recreere menite să le îmbunătățească starea de bine, cum ar fi cursuri de meditație și de Tai Chi, precum și plimbări prin pădure.

Lista cu 452 cursuri de licență și masterat de la Lancaster University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Lancaster University

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Things to know before you come to Lancaster University
  • Why did you come to Lancaster to study a postgraduate degree?
  • Things I wish I knew before coming to Lancaster University
  • 40 Questions with Lancaster University student Erin
  • My Favourite Spots in Lancaster

LLM