Lancaster University
Științe biomedicale și ale vieții PhD
Lancaster University - Lancaster University

Programele de doctorat de la Lancaster în domeniul științelor biomedicale și ale vieții aduc studenți din întreaga lume în facilitățile noastre de cercetare de clasă mondială. Pe parcursul unei perioade de trei sau patru ani, veți dezvolta și executa un corpus semnificativ de cercetare în domeniul ales al științelor biomedicale, care va contribui la dezvoltarea de noi cunoștințe.

Domeniile de cercetare doctorală se încadrează, dar nu se limitează la portofoliul biomedical divers al personalului nostru academic - sănătate globală, biologia cancerului, boli ale creierului, boli infecțioase, descoperirea de medicamente și etică biomedicală.

Lucrând sub îndrumarea unor supervizori activi în domeniul cercetării, veți fi încurajați să contribuiți în mod substanțial la dezvoltarea de noi tehnici, idei sau abordări, pe măsură ce veți continua cercetarea în domeniul ales de dumneavoastră la un nivel avansat.

Vă veți bucura de autonomie pentru a realiza un proiect de cercetare independent, dobândind în același timp un volum substanțial de cunoștințe, plasându-vă în fruntea unei discipline academice.

Veți deveni un cercetător competent, dotat cu abilități tehnice avansate și cu capacitatea de a vă asuma responsabilitatea pentru deciziile luate în situații complexe și imprevizibile.

Programul nostru beneficiază de o dublă concentrare: pe cercetarea dumneavoastră și pe dumneavoastră și pe dezvoltarea dumneavoastră ca cercetător eficient. Acest lucru înseamnă că, în timp ce abilitățile dumneavoastră tehnice vor fi perfecționate pe parcursul perioadei de studiu prelungite, ne vom strădui, de asemenea, să vă insuflăm respectul pentru integritatea intelectuală, o abordare etică solidă și o apreciere a erudiției. Aceste atribute sunt de neprețuit pentru a crea relații durabile atât în mediul academic, cât și în industrie, permițându-vă să cooperați și să colaborați cu profesioniști și cadre universitare deopotrivă. Absolvenții noștri își dezvoltă încrederea și competența care deschide ușile către cariere în NHS, industrie, guvern și comunicare științifică. Competențele dvs. în cercetarea avansată, planificarea și gestionarea proiectelor, analiza și evaluarea critică, precum și capacitatea dvs. de a comunica cu publicul specializat și nespecializat vă ajută să obțineți un avantaj competitiv pe piața muncii.

**Evaluarea se face prin cercetare originală și teza de doctorat**.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Biomedical and Life Sciences, PhD, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

**:1 diplomă Hons (Marea Britanie sau echivalent) într-un domeniu relevant**

De asemenea, putem lua în considerare și candidații non-standard, vă rugăm să ne contactați pentru informații.

Ca parte a cererii de înscriere, va trebui, de asemenea, să prezentați o propunere de cercetare viabilă.

În mod normal, solicităm un test IELTS (academic) cu un punctaj general de cel puțin 6,5 și un minim de 5,5 la fiecare element al testului.

Clasamentul Lancaster University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 34 clasamente universitare pentru Lancaster University

Despre Lancaster University

Universitatea din Lancaster a fost înființată în 1964 și este situată în mediul rural din Lancaster. Campusul oferă o serie de facilități pentru studenții săi, inclusiv bănci și un oficiu poștal. Din punct de vedere academic, toate cursurile și programele acestei universități sunt acreditate și aprobate de MARP, ceea ce asigură că programele de studii livrate aici sunt stabilite la un standard ridicat. În ceea ce privește facilitățile, studenții au acces la o varietate de spații de studiu și de recreere menite să le îmbunătățească starea de bine, cum ar fi cursuri de meditație și de Tai Chi, precum și plimbări prin pădure.

Lista cu 452 cursuri de licență și masterat de la Lancaster University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Lancaster University

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Things to know before you come to Lancaster University
  • Why did you come to Lancaster to study a postgraduate degree?
  • Things I wish I knew before coming to Lancaster University
  • 40 Questions with Lancaster University student Erin
  • My Favourite Spots in Lancaster

Științe biomedicale și ale vieții PhD