Hartpury University and Hartpury College
Științele sportului și ale exercițiului fizic BSc (Hons)
Hartpury University and Hartpury College - Hartpury University and Hartpury College

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £20947 £17457 £20082
Interval de 25-75 procente £18315 - £23977 £13961 - £21631 £15919 - £25642

Lucrați cu următoarea generație de studenți sportivi, îmbunătățindu-le performanțele prin știința sportului și a exercițiilor fizice. Învățați în noile noastre laboratoare dedicate performanței umane și biomecanicii, care sunt dotate cu tehnologie utilizată de echipele din Premier League și NFL..

Vă veți concentra pe învățarea practică, bazată pe muncă, profitând la maximum de campusul nostru sportiv profesionist, pe măsură ce înțelegeți știința din spatele mecanicii mișcării, psihologia sportului, sănătatea și exercițiile fizice. Luați ceea ce învățați în sala de clasă și aplicați-l pentru a îmbunătăți calitățile fizice și psihologice ale studenților noștri sportivi.

Vă vom prezenta o gamă largă de discipline conexe și vă vom oferi posibilitatea de a vă adapta studiile în funcție de interesele dumneavoastră profesionale. De asemenea, veți fi încurajați să completați diverse calificări pentru a înțelege mai bine creșterea umană, exercițiul fizic, performanța și nutriția.

Învățați de la lectori care sunt, de asemenea, profesioniști în domeniu, fie că este vorba de biomecanică, fiziologie, psihologie sau analiză a performanței. De asemenea, ați putea avea șansa de a lucra alături de una dintre echipele noastre sportive concurente, cu sportivi de elită în campus sau cu copii din școlile locale.

Avem o comunitate globală puternică, cu studenți și personal din peste 60 de țări. Echipa noastră internațională dedicată vă va sprijini în fiecare etapă a călătoriei dvs. universitare - de la solicitarea inițială până la înscriere și absolvire. Ei vă vor ghida în ceea ce privește viața și învățarea în Marea Britanie, depunerea cererii de înscriere, vizele, finanțarea studenților, cazarea și multe altele. De asemenea, vor aranja să fiți preluat de la aeroport sau de la gară la sosire și vă vor ajuta să vă acomodați la viața universitară în primul semestru. În calitate de student internațional, vi se garantează cazare în primul an.

Studiul unei diplome este o investiție care merită, oferind oportunități și experiențe care să vă ajute să vă croiți un viitor plin de satisfacții și de succes. Știm că accesarea finanțării, sub formă de împrumuturi, subvenții, burse și burse, poate face posibilă studierea unei diplome pentru mulți studenți. Pe lângă împrumuturile guvernamentale, Universitatea Hartpury și partenerii noștri oferă o serie de pachete de sprijin financiar pentru studenții eligibili care aplică pentru cursurile noastre. Vă rugăm să vizitați pagina noastră de finanțare a studenților pentru mai multe informații despre ceea ce se oferă pentru a vă ajuta cu costurile de studiu: http://www.hartpury.ac.uk/university/facilities/life-at-hartpury/finance/
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Sport and Exercise Sciences, BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Științele sportului și ale exercițiului fizic BSc (Hons)

Taxele de acasă pentru anul sandwich £925

Taxele internaționale / UE pentru Sandwich Year £4,400

Taxele maxime cu jumătate de normă (numai pentru studenții de acasă) £6,935

Aceste taxe sunt supuse aprobării în cadrul Planului de acces și participare și a OfS.

• an 2
  • an 3

Clasamentul Hartpury University and Hartpury College în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de Hartpury University and Hartpury College în clasamentele specifice unor domenii conexe.

[Publicat 08 iunie, 2023]

Vezi toate cele 4 clasamente universitare pentru Hartpury University and Hartpury College

Despre Hartpury University and Hartpury College

Universitatea Hartpury este un centru de educație veterinară și zootehnică situat în orașul cu același nume, la doar zece minute cu mașina de Gloucester. Printre opțiunile de programe disponibile aici, viitorii studenți se pot aștepta să găsească programe de studii legate de asistență medicală veterinară, științe ecvestre, animale în sport și multe altele.

Lista cu 65 cursuri de licență și masterat de la Hartpury University and Hartpury College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Hartpury University and Hartpury College

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Accessible learning opportunities at Hartpury University | Daniel's story
  • My Hartpury experience | Canada Rugby's Matt Evans
  • Be the next big name in agriculture | Holly's story
  • Work placement student: Jon Hadley

Sănătate, nutriție și știința exercițiilor fizice BSc (Hons)
(Southampton Solent University)
- - - £15000 £16125 - Southampton În campus cu normă întreagă