Harper Adams University
Harper Adams University - Harper Adams University

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 130 absolvenți de Veterinary Nursing with Companion Animal Behaviour (with Placement) BSc (Hons) și pentru alte cursuri de Știința animalelor de la Harper Adams University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Știința animalelor.

Salariul absolvenților de Știința animalelor

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Știința animalelor la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Salariul mediu £23000 £18500 £19500
Interval de 25-75 procente £20000 - £25000 £15000 - £23500 £17500 - £27000

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Știința animalelor din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £19467 - £25727 £14302 - £23138 £16366 - £27362

Există tot mai multe oportunități de angajare în cadrul asistenței medicale veterinare și în industria sănătății animalelor. Datorită naturii profesionale a cursului, conținutul este un echilibru între munca practică (vitală pentru a dobândi experiența necesară pentru a deveni asistent medical calificat) și competențele intelectuale necesare pentru o diplomă. Veți dobândi abilități practice la Harper Adams prin intermediul unei scurte eliberări în bloc, finalizate în timpul vacanțelor și în timpul anului de plasament în muncă.

Studenții de la Nursing veterinar cu profilul Comportamentul animalelor de companie vor studia diagnosticul și tratamentul problemelor de comportament. Pentru a obține calificarea de asistent medical veterinar, un minim de 1 800 de ore sunt petrecute lucrând într-un cabinet de formare a asistenților medicali veterinari înregistrați, atât în cadrul unei eliberări în bloc scurte, cât și în timpul anului sandwich. Această experiență practică completează științele aplicate de sănătate animală, asistență medicală, afaceri și bunăstare studiate la Harper Adams.

4.ani (cu normă întreagă), inclusiv un stagiu de practică de un an. Un program de trei ani este disponibil pentru candidații cu cel puțin doi ani de experiență profesională relevantă, cu normă întreagă. Vă rugăm să contactați Admiterea pentru mai multe informații despre această opțiune.

Acest curs este acreditat de către Colegiul Regal al Chirurgilor Veterinari.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Veterinary Nursing with Companion Animal Behaviour (with Placement) BSc (Hons) la Harper Adams University

41% Profesioniști în domeniul asistenței sociale
20% Servicii personale de îngrijire
15% Activități de agrement, turism și servicii personale conexe
5% Profesioniști asociați în știință, inginerie și tehnologie
3% Operatori de procese, instalații și mașini
3% Profesioniști din domeniul mass-media
3% Ocupația de sprijin în predare și îngrijire a copiilor
3% Ocupații artistice, literare și mediatice
2% Ocupații elementare
1% Ocupația de sprijin în predare și îngrijire a copiilor

Punctaj UCAS minim necesar

A2 Biology to grade C

Tariful UCAS al studenților acceptați la Știința animalelor

Cerințe de calificare

Pearson BTEC Level 3 National Extended Diploma (prima predare din septembrie 2016)

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Veterinary Nursing with Companion Animal Behaviour (with Placement), BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Asistență medicală veterinară cu comportamentul animalelor de companie (cu plasament) BSc (Hons)

.

Clasamentul Harper Adams University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 8 clasamente universitare pentru Harper Adams University

Despre Harper Adams University

Harper Adams University (HAUC) a fost fondată în 1901 și este situată în zona exterioară a orașului Edgmond, Anglia. Studenții de la HAUC au acces la laboratoarele lor de ultimă generație și la ceea ce ei numesc Invention Hub - un loc unde studenții îndemânatici își pot aduce ideile la viață. Având în vedere că un plasament de experiență de lucru este o componentă a fiecărui curs la această universitate, candidații se pot aștepta să obțină cunoștințe practice și practice care să însoțească învățarea lor în clasă aici.

Lista cu 57 cursuri de licență și masterat de la Harper Adams University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Harper Adams University

• Student Life - Behind the Scenes
  • What's it like to study at Harper Adams University as an international student?
  • Studying at Harper as a student from the USA
  • Student to graduate with first-class honours after joining uni through Clearing

Comportamentul și bunăstarea animalelor (clinic) (cu plasament) BSc (Hons)
(Harper Adams University)