Gower College Swansea
Gower College Swansea - Gower College Swansea

Cursul Visual Effects & Motion Graphics le permite studenților să se îndrepte spre o carieră de succes în industriile creative. Industriile creative reprezintă unul dintre sectoarele cu cea mai rapidă creștere în Marea Britanie și în special în Țara Galilor. Țara Galilor este acum recunoscută pe scară largă ca un centru de producție de televiziune și film. Este, de asemenea, casa unui cluster de tehnologie digitală în creștere. Acestea acoperă o gamă largă de locuri de muncă, inclusiv efecte vizuale, media digitale, televiziune, film și animație.

Elevii pot progresa la BA (Hons) Efecte vizuale și grafică de mișcare la USW

Cursul se bazează pe prelegeri și live briefing, iar evaluarea se face prin proiecte practice, rapoarte, prezentări și aplicații practice de management al evenimentelor.

Cerințe de calificare

Minim 3 A Levels cu BBB - cel puțin 2 dintre disciplinele de știință sau matematică. Pentru a fi luat în considerare pentru intrarea în anul al doilea, minimum 3 A Levels la ABB, cu AB la 2 materii de știință sau matematică (inclusiv materia (materiile) nominalizată (nominalizate) pentru onoruri - A în materie pentru Single Honours sau AB în materie pentru Joint Honours). De asemenea, este necesar: GCSE la C sau mai sus în limba engleză sau limba engleză, matematică și fie în chimie, fie în biologie sau în științe cu dublă atribuire.

Vă rugăm să contactați Departamentul Internațional al Gower College Swansea - [email protected] sau la numărul de telefon +44 1792 284007
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Visual Effects and Motion Graphics, FdA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Efecte vizuale și grafică de mișcare FdA

Studenții au acces la o gamă largă de resurse, inclusiv manuale, publicații și calculatoare în biblioteca Colegiului și acces la unele resurse ale USW. În majoritatea cazurilor, acestea sunt mai mult decât suficiente pentru a finaliza un curs de studiu. În cazul în care există costuri suplimentare, fie obligatorii, fie opționale, acestea sunt detaliate mai jos. Bineînțeles, studenții pot alege să își achiziționeze propriile resurse/instrumente personale suplimentare față de cele enumerate pentru a-și susține studiile, pe cheltuiala proprie. Toate costurile de papetărie și tipărire sunt pe cheltuiala proprie a studentului.

* Niciunul dintre costurile enumerate nu este obligatoriu.

900£ - Apple Mac book sau iMac

500£ - SLR digital cu obiective

50£ - WD sau un hard disk echivalent

50£ - Tabletă Wacom

15£ - Costul este lunar Abonamente Adobe

£500 - Posibile excursii pe teren (se va anunța din timp orice excursie planificată, acestea nu constituie o parte esențială a cursului și studenții nu vor fi dezavantajați dacă nu participă).

Aceste cursuri pot avea costuri suplimentare asociate cu acest curs ie:

deplasare la și de la facultate sau plasament

**-costuri de fotocopiere, papetărie și echipamente (de exemplu, stick-uri USB)

imprimare și legare

-cămăși pentru ceremoniile de absolvire

• College Bursă - se poate primi o bursă de 1.000 de lire sterline (se aplică anumite criterii), consultați site-ul web pentru detalii.

• an 2

Despre Gower College Swansea

Gower College Swansea este o instituție dedicată furnizării de experiențe educaționale suplimentare în orașul de coastă Swansea, Țara Galilor. Există șase campusuri în zonă, fiecare locație oferind facilități și resurse adaptate la nevoile disciplinelor care sunt predate acolo. Solicitanții se pot aștepta să aibă posibilitatea de a obține diplome de fundație, precum și certificate și diplome naționale superioare într-o gamă largă de subiecte.

Lista cu 10 cursuri de licență și masterat de la Gower College Swansea - Catalogul cursurilor

• Good to Go

Tycoch campus