Farnborough College of Technology
Istorie modernă și literatură engleză - Licență accelerată în doi ani BA (Hons)
Farnborough College of Technology - Farnborough College of Technology

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £20437 - £27682 £17371 - £28059 £20570 - £34869

Această diplomă implică studiul temelor și conceptelor istorice din secolele XIX și XX; combinate cu teoria critică și o serie de texte interesante din cadrul literaturii engleze.

Diplomele noastre rapide de doi ani sunt acordate de Universitatea din Surrey. Acestea au fost create astfel încât să puteți:

• Începeți-vă cariera sau cursul de masterat cu un an mai devreme
  • Economisiți bani plătind taxele de școlarizare pentru doar doi ani
  • Economisiți bani pe costurile asociate cu statutul de student
  • Cu sediul la Farnborough College of Technology, oferim cursuri în clasă, o experiență de campus mic și mult sprijin personalizat. Acest lucru ne face o alegere populară la nivel local pentru cei care doresc să studieze învățământul superior într-un cadru cu picioarele pe pământ - unde nu vă veți pierde în mulțime.

Modulele alese la nivelurile 5 și 6 vor defini titlul de diplomă acordat, fie BA (Hons) Istorie modernă cu literatură engleză, fie BA (Hons) Literatură engleză cu istorie modernă.

Ce voi studia?

Literatură engleză

Literatura engleză este, în mod natural, o materie ideală pentru cei pasionați de cărți, de lectură și de cuvântul rostit. Întâlnim literatura în fiecare zi - în cărți, reviste, poezii, publicitate, piese de teatru, versuri de cântece și casete TV. Capacitatea de a analiza aceste texte și semnificațiile lor subtile este o abilitate care ar putea duce la o serie de cariere interesante.

La Farnborough, veți citi o serie de texte stimulante și diverse. Acestea variază de la perioada Renașterii până în zilele noastre, învățând în același timp despre contexte istorice, gen și literatură, limbaj poetic și multe altele pe parcurs.

O diplomă în limba engleză vă va perfecționa propriile abilități de comunicare și va încuraja scrierea creativă - abilități care vă pot ajuta să vă diferențiați de alți absolvenți atunci când vă începeți noua carieră.

Istorie modernă

Privirea spre trecut este esențială pentru a începe să înțelegem modul de viață al lumii moderne. Istoria recentă a fost martora unor războaie mondiale devastatoare, a unor noi tehnologii și a unor schimbări în ceea ce privește puterile mondiale. Studiind istoria modernă cu noi, veți începe să descoperiți o serie de subiecte și evenimente interesante care continuă să modeleze lumea în care trăim.

Diploma noastră de istorie modernă acoperă subiecte atât de diverse precum victorienii, sexualitatea și politica. Pe parcurs, veți descoperi, de asemenea, cum să înțelegeți și să cercetați trecutul în mare profunzime.

Se va folosi o gamă de strategii de evaluare care includ eseuri, examene, prezentări, postere, bloguri și cercetare independentă. ******Cum voi fi învățat?****** Stilul de predare și de învățare utilizat în cadrul acestui program a fost conceput cu atenție pentru a se potrivi subiectului. Recunoaștem faptul că studenții învață în moduri diferite, așa că folosim o serie de metode și situații de predare diferite pentru a livra cât mai bine rezultatele învățării pentru fiecare modul. Gama de metode de predare și învățare utilizate în acest program include: *** Prezentări bazate pe prelegeri** *** Lucrări de proiect individual și de grup** *** Prezentări individuale** *** Tutoriale individuale și de grup** *** Studii de caz** *** Activități în clasă** *** Promovarea interacțiunii la nivelul colegilor și al tutorilor**

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Modern History and English Literature - Two-year Accelerated Degree, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Istorie modernă și literatură engleză - Licență accelerată în doi ani BA (Hons)

Despre Farnborough College of Technology

Farnborough College of Technology este o instituție de învățământ superior situată în orașul Farnborough, în regiunea de sud-est a Angliei. Campusul principal se află pe Boundary Road și este locul unde se desfășoară majoritatea cursurilor colegiului. Acestea includ A-Levels pentru cei care doresc să meargă la universitate, T-Levels, cursuri vocaționale, cursuri pentru adulți și multe altele. Colegiul a obținut în numeroase rânduri calificativul "Outstanding" din partea inspectorilor educaționali Ofsted, datorită standardelor excepționale de predare și a facilităților avansate pe care le oferă.

Lista cu 36 cursuri de licență și masterat de la Farnborough College of Technology - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Farnborough College of Technology

studenți:
absolvenți universitari:
:

Istoria modernă BA (Hons)
- - - £19500 - Colchester În campus cu normă întreagă
Istorie modernă (inclusiv anul de fundație) BA (Hons)
- - - £19500 - Colchester În campus cu normă întreagă
Relații internaționale și istorie modernă BA (Hons)
(University of East Anglia)
74% 0% 5% £20600 152 Norwich În campus cu normă întreagă