Falmouth University
Dezvoltarea jocului: Programare BA (Hons)
Falmouth University - Falmouth University

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 110 absolvenți de Game Development: Programming BA (Hons) și pentru alte cursuri de jocuri pe calculator și animație de la Falmouth University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru jocuri pe calculator și animație.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de jocuri pe calculator și animație din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £23390 £20411 £24692
Interval de 25-75 procente £19866 - £26906 £14825 - £25703 £18756 - £32023

Stăpâniți abilitățile de dezvoltare a jocurilor în timp ce vă specializați în disciplina aleasă.

În cadrul acestei diplome de dezvoltare de jocuri, veți dobândi competențe tehnice, creative și profesionale într-un mediu construit pentru a reflecta un studio real de dezvoltare de jocuri.

Pentru a vă pregăti pentru o carieră în această industrie în continuă evoluție, veți colabora în cadrul unor echipe cu competențe multiple pentru a vă dezvolta propriile jocuri din prima zi - veți învăța cum lucrează împreună diferite specializări, cum să lucrați eficient în cadrul unei echipe și cum să vă dezvoltați rolul pe care îl jucați. Veți studia la universitatea nr. 1 pentru designul de jocuri din Anglia, conform Princeton Review, 2023.

Veți: Voi face:

Construiește-ți propriile jocuri încă din prima zi și ai posibilitatea de a-ți înființa propria companie în al treilea an de studiu.

Lucrați într-unul dintre cele mai mari și mai bine echipate spații dedicate creării de jocuri din orice universitate din Marea Britanie.

Învățați într-un departament dedicat jocurilor de noroc și fiți înconjurat de oameni care lucrează în toate aspectele industriei.

Dezvoltă o abordare multidisciplinară, folosind Unity și Unreal pentru a atinge toate aspectele creării de jocuri.

Implicarea cu industria prin intermediul programului nostru de vorbitori invitați și al expoziției anuale de jocuri.

Aveți flexibilitatea de a vă schimba domeniul de specializare în funcție de abilitățile și interesele dvs.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Game Development: Programming BA (Hons) la Falmouth University

26% Ocupații în domeniul comunitar și al aplicării legii civile
17% Ocupații în domeniul vânzărilor
7% Ocupații elementare
6% Profesioniști în domeniul învățământului
6% Ocupații administrative
4% Manageri, directori și înalți funcționari
4% Ocupații în domeniul comunitar și al aplicării legii civile
2% Ocupații în domeniul vânzărilor

**Lucrările în echipă figurează în mare măsură pentru a reflecta industria** **Facerea de jocuri este principala formă de evaluare**. **Evaluare continuă, fără examene formale**. **Actări vizuale, verbale și scrise** **Portofoliu de lucrări de proiect**

Tariful UCAS al studenților acceptați la jocuri pe calculator și animație

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

Este necesară o notă minimă (IELTS) Academic de 6.0 la general, cu un minim de 5.5 la Reading, Writing, Speaking și Listening

Trinity ISE

Este necesară o notă minimă de Trinity ISE II cu distincție în toate cele patru componente.

Cambridge English Advanced

Este necesar un minim pe scala Cambridge English de 169 pe scala Cambridge English

PTE Academic 55

Este necesar un punctaj minim de 55 la testul Pearson Academic Test of English în ansamblu, cu un minim de 51 la toate cele patru componente.

În cazul în care engleza nu este limba dvs. maternă, va trebui să demonstrați că aveți cunoștințe de limba engleză suficient de dezvoltate pentru a vă finaliza cu succes studiile. Acceptăm o serie de calificări recunoscute în limba engleză care sunt echivalente cu scorul minim academic al Sistemului Internațional de Testare a Limbii Engleze (IELTS) Academic de 6,0 la general, cu un minim de 5,5 la citire, scriere, vorbire și ascultare. Prin acordarea de burse internaționale, ne propunem să sprijinim îmbogățirea academică prin încurajarea diversității și a excelenței la Falmouth. Pentru detalii despre bursele noastre internaționale și despre cum să aplicați pentru ele, vă rugăm să vizitați site-ul nostru la www.falmouth.ac.uk
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Game Development: Programming, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

• an 2
  • an 3

Clasamentul Falmouth University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 8 clasamente universitare pentru Falmouth University

Despre Falmouth University

Înființată în 1902, Universitatea Falmouth (FU) este situată în orașul portuar cu același nume, Falmouth. Această universitate se dedică unei varietăți de subiecte legate de design și artă, în special în sens tehnologic. Printre exemplele la care vă puteți aștepta aici se numără cursuri de jocuri și informatică, fotografie și studii de film. Deoarece Falmouth este situat în faimosul hotspot al surferilor din Cornwall, pasionații de sporturi nautice se vor simți rapid ca acasă. Dacă surfingul nu este pentru dumneavoastră, vă puteți bucura în continuare de plajele imaculate și de scena socială din împrejurimi.

Lista cu 97 cursuri de licență și masterat de la Falmouth University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Falmouth University

• Week in the Life of a Falmouth Student
  • Creative Writing BA(Hons)