Edge Hill University
Informatică (Programarea jocurilor) BSc (Hons)
Edge Hill University - Edge Hill University

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 45 absolvenți de Computing (Games Programming) BSc (Hons) și pentru alte cursuri de Informatică de la Edge Hill University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Informatică.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de Informatică

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Informatică la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £22500 - £30000 £16500 - £27500 £20000 - £34500

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Informatică din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £24771 - £35770 £18886 - £32933 £21689 - £41100

Dezvoltați-vă cunoștințele și abilitățile necesare pentru a crea noi și interesante jocuri pe calculator, în cadrul unei diplome acreditate de BCS, The Chartered Institute for IT (sub rezerva reaprobării). De la proiectarea la implementarea software-ului de jocuri, veți avea tot ce vă trebuie pentru a vă lansa o carieră în domeniul jocurilor.

AI pentru motoare de jocuri, SFX și CGI, streaming media. Completați-vă CV-ul cu competențele și cunoștințele de care are nevoie industria jocurilor de miliarde de dolari. Diploma ta de programare a jocurilor va avea sediul în Tech Hub-ul nostru de 13 milioane de lire sterline, cu laboratorul nostru dedicat jocurilor și computere specializate de înaltă specificație.

Veți învăța limbaje de programare esențiale, precum și design și producție digitală. Studiați teoria și practica grafică 3D folosind mediul nostru virtual 3D superimpresionant. Vă încurajăm să creați experiențe virtuale la rezoluție 4K în mediul nostru CAVE (Computer Augmented Virtual Environment) cu patru ecrane.

Studiați mediile de streaming din spatele unor jocuri precum World of Warcraft și explorați aplicațiile mobile. Învățați animația specializată, cum ar fi CGI, și explorați SFX în timp ce stăpâniți limbajele și practicile de bază ale tehnologiei jocurilor.

Programul nostru se aliniază la standardele actuale de competențe SFIAplus, recunoscute pe scară largă în industria IT și adoptate de British Computer Society (BCS). Veți îndeplini standardele de programare din industrie și veți face primul pas spre statutul de chartered prin absolvirea acestui curs.

Acreditat de BCS, Chartered Institute for IT în scopul îndeplinirii integrale a cerințelor academice pentru înregistrarea ca Chartered IT Professional.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Computing (Games Programming) BSc (Hons) la Edge Hill University

40% Ocupația de sprijin în predare și îngrijire a copiilor
10% Ocupații administrative
10% Profesioniști în domeniul tehnologiei informației
10% Ocupații în domeniul vânzărilor
5% Profesioniști în domeniul învățământului
5% Servicii de îngrijire și control al animalelor
5% Operatori de procese, instalații și mașini
5% Ocupații elementare
5% Ocupații artistice, literare și mediatice

Modelul de evaluare este variat și este conceput pentru a vă asigura că dobândiți o serie de competențe, în special cele cerute de viitorii angajatori. Veți proiecta și scrie programe, veți redacta rapoarte și eseuri, veți analiza critic documente, veți face prezentări orale și veți susține examene. Dorim să vă dezvoltați capacitatea de a lucra independent și ca parte a unei echipe.

Tariful UCAS al studenților acceptați la Informatică

• All Degrees

Studenții internaționali ar trebui să viziteze site-ul nostru pentru informații suplimentare: www.edgehill.ac.uk/international
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Computing (Games Programming), BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Informatică (Programarea jocurilor) BSc (Hons)

.

• an 2
  • an 3

Clasamentul Edge Hill University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 16 clasamente universitare pentru Edge Hill University

Despre Edge Hill University

Edge Hill University este situată în Ormskirk, în nord-estul Angliei. EHU a fost înființată în 1885 cu misiunea de a crea oportunități din cunoaștere. Universitatea încearcă să ofere cele mai bune oportunități de angajare pentru studenți, ceea ce se reflectă prin facilitatea Creative Edge, care este un centru modern și elegant în care companiile colaboratoare vin să lucreze în proiecte cu studenții și să își desfășoare activitatea de recrutare. Studenții au la dispoziție opțiuni extinse de transport aici, cu conexiuni feroviare prin Liverpool și Preston, precum și cu autobuzul Edge Link, care vine la fiecare 20 de minute.

Lista cu 158 cursuri de licență și masterat de la Edge Hill University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Edge Hill University

• Studying at Edge Hill University as an International Student
  • What's life like in Halls of Residence? | Edge Hill University