Doncaster College and University Centre
Ilustrație și artă conceptuală FD
Doncaster College and University Centre - Doncaster College and University Centre

Illustration & Concept Art la University Centre Doncaster este un curs construit pe principiile fundamentale ale perspectivei, compoziției, formei, luminii, profunzimii, culorii și anatomiei, având în centrul său desenul. Noi susținem stăpânirea acestor principii fundamentale ca elemente de bază esențiale care conduc la dezvoltarea vizuală folosind tehnici tradiționale și digitale în sinteză pentru a crea lucrări de artă, care sunt individuale pentru dvs. și orientate spre cariera dvs. comercială.

Acest curs își propune să reproducă, pe cât posibil, atitudinea, mediul și practicile întâlnite în studiourile profesionale. Accentul este pus pe abilitățile creative tradiționale transferabile, care lucrează mână în mână cu tehnologia înaltă.

Dobândirea de competențe profesionale avansate care să conducă la un traseu specializat.

Dezvoltarea și realizarea unui portofoliu de lucrări creative și profesionale.

Lucrați la proiecte comerciale și de competiție în direct

Identificați un domeniu de specialitate ales și dezvoltați-vă portofoliul în consecință.

Dacă vă place să desenați și să proiectați și sunteți dispus să munciți din greu și să vă dedicați cu seriozitate, există un loc aici pentru dumneavoastră.

Dacă doriți să continuați să studiați după acest curs, acesta vă va oferi o bază academică solidă pentru a face acest lucru. După finalizarea cu succes, absolvenții vor avea cerințele necesare pentru intrarea la cursul BA (Hons) Illustration & Concept Art Top-Up.

**Pe parcursul celor doi ani de curs, există o varietate de metode de evaluare:** ****Cărți de design:** dezvoltare de proiecte și evaluări reflexive ** **Portofoliu tradițional de lucrări ** **Portofolii digitale de lucrări ** **Prezentări ** **Raporturi și eseuri ** **Spectacole de sfârșit de an**

Punctaj UCAS minim necesar

You'll need to have: One of the following: 80 UCAS Tariff Points- from at least 2 GCE A Levels or BTEC National qualifications or a Foundation Diploma Access to HE Diploma in an art related programme with at least 45 credits at Level 3 Art & Design GNVQ- Pass AVCE, Art & Design- Grade C Accreditation of Prior Learning (APL) We welcome applications from people of any age who might not meet the standard entry criteria, but we would expect to see evidence of continuing academic and/or professional development and a capacity to pursue the course successfully. If your application is successful, you may be invited to attend an interview with a portfolio of design related work to demonstrate your ability and suitability for the course.

Cerințe de calificare

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Illustration & Concept Art, FD, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Ilustrație și artă conceptuală FD

Taxele de școlarizare acoperă majoritatea costurilor asociate cursului dumneavoastră (inclusiv înscrierea, școlarizarea și evaluarea)

Este posibil să existe unele costuri suplimentare pe care ar putea fi necesar să le suportați sau să alegeți să le plătiți, de exemplu:

• Cărți (veți avea acces la cărțile din listele de lectură ale modulelor în biblioteca HE, dar este posibil să doriți să vă cumpărați propriile exemplare).

- Tipărire și fotocopiere, materiale artistice

- Excursii și oportunități de perfecționare

Este posibil să vi se ceară să plătiți pentru o verificare de bază sau îmbunătățită a Disclosure and Barring Service (DBS).

Despre Doncaster College and University Centre

Doncaster College este un furnizor de educație care oferă atât programe de educație suplimentară, cât și de învățământ superior, situat în orașul englez Doncaster. Colegiul oferă peste 120 de cursuri cu normă întreagă și cu fracțiune de normă în campusul său interesant și modern din centrul orașului Doncaster.

Lista cu 43 cursuri de licență și masterat de la Doncaster College and University Centre - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Doncaster College and University Centre

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • A Day In The Life of a Student at Doncaster College
  • Air Traffic Control Services LTD Apprenticeship
  • BA (Hons) English student Daisy discusses her APP project

University Campus Doncaster

Ilustrație FdA
(University of South Wales)
- - 5% £12300 - Pontypridd În campus cu normă întreagă