De Montfort University
Energie și dezvoltare durabilă MSc
De Montfort University - De Montfort University

Întreprinderile, societatea și factorii de decizie politică recunosc faptul că este necesară o schimbare la toate nivelurile dacă dorim să abordăm provocarea reprezentată de energia și dezvoltarea durabilă și să răspundem nevoilor generațiilor viitoare. La DMU, MSc-ul nostru de Energie și Dezvoltare Durabilă reflectă cunoștințele și abilitățile necesare profesioniștilor care lucrează pentru a aborda schimbările climatice.

În cadrul acestui curs, veți înțelege cum se poate realiza dezvoltarea durabilă și cum putem face față schimbărilor climatice globale prin intermediul energiei durabile, al unui design și al unei producții mai eficiente, al unei mai bune gestionări a clădirilor și al unei schimbări de comportament organizațional. Veți învăța de la academicieni și specialiști de frunte de la Institutul pentru Energie și Dezvoltare Durabilă (IESD), precum și de la o serie de experți și vorbitori invitați.

Veți absolvi cu abilitățile și cunoștințele necesare pentru a conduce comunități, organizații și guverne. Acest curs este ideal pentru persoanele cu o pregătire în domeniul științelor sociale sau al științelor fizice sau pentru profesioniștii aflați la mijlocul carierei cu experiență relevantă.

Caracteristici cheie

• Personalul de cercetare și de predare al IESD vă oferă posibilitatea de a învăța de la oameni de știință implicați activ în promovarea cunoștințelor și în schimbul de expertiză.
  • Acreditat de Chartered Institution of Building Services Engineers (CIBSE) și de Energy Institute (EI), veți beneficia de predare de cea mai înaltă calitate și veți putea absolvi cu o calificare recunoscută de industrie.
  • Cursul este conceput pentru a fi flexibil și pentru a se potrivi în funcție de angajamentele dvs. cu opțiuni disponibile în campus, cu normă parțială sau cu normă întreagă sau la distanță.
  • Absolviți echipat cu cunoștințele și expertiza relevante necesare pentru cariere în industrie, cu un conținut de curs relevant pentru practica modernă, inclusiv proiecte de cercetare relevante și probleme legate de industrie.
  • Accesați facilități specializate, cum ar fi Laboratorul de energie, un centru de înaltă tehnologie pentru predare, cercetare și demonstrații tehnologice.
  • Studiați un curs cu perspective excelente pentru absolvenți. Absolvenții au continuat să lucreze pentru companii globale, inclusiv Carbon Trust, BMW, National Grid și Comisia Europeană, precum și pentru o varietate de alte companii de consultanță în domeniul energiei și al mediului, pentru guvernul central și local și pentru organizații multinaționale.

Toate evaluările se fac prin lucrări de curs. Fiecare modul predat are două elemente de curs. Primul este o lucrare mai mică, pentru care se oferă feedback prompt în timp ce se studiază modulul. O a doua lucrare, de importanță majoră, este prezentată după ce materialul a fost asimilat. Pe lângă cele opt module predate, studenții finalizează fie o disertație individuală, fie un proiect de proiectare în echipă, iar toți studenții participă la conferința anuală MSc, în cadrul căreia sunt prezentați studenții din ultimul an.

• Foundation / Pathway Courses
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Energy and Sustainable Development, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

trebuie să aveți echivalentul unei diplome britanice cu onoruri (minimum 2:2) într-un domeniu relevant sau cinci ani de experiență profesională într-un domeniu adecvat.

Suntem bucuroși să luăm în considerare calificări echivalente de oriunde în lume.

Dacă nu aveți calificări academice formale, dar aveți o experiență vastă în industrie, vom analiza candidatura dumneavoastră în mod individual.

Clasamentul De Montfort University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 26 clasamente universitare pentru De Montfort University

Despre De Montfort University

Universitatea De Montfort, prescurtat DMU, a fost fondată în 1896 în micul oraș Leicester, East Midlands. Această universitate se bucură de statistici deosebit de puternice privind ocuparea forței de muncă după absolvire, ceea ce poate fi explicat prin angajamentul lor față de plasamentele de experiență profesională pentru toți studenții de la orice curs. Studenții internaționali sunt bine îngrijiți aici, deoarece beneficiază de cursuri de orientare menite să le ofere sfaturi și îndrumări cu privire la traiul în Marea Britanie, iar cursurile gratuite de limba engleză sunt oferite pentru a-i pune la punct pe toți noii studenți.

Lista cu 117 cursuri de licență și masterat de la De Montfort University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din De Montfort University

studenți:
19290
absolvenți universitari:
:
  • Welcome to Leicester
  • International student Prabhav talks about his time at DMU
  • DMU students from around the world
  • DMU Vloggers: Arpith’s reasons to study at DMU
  • Joanna’s top five reasons to choose DMU

Leicester Campus