Cornwall College
Cornwall College - Cornwall College

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £23872 £19884 £22867
Interval de 25-75 procente £20487 - £27274 £14892 - £25751 £17151 - £30379

Pentru noi, la Cornwall College Newquay, nu există nimic mai interesant sau mai enigmatic decât oceanele noastre. Cu atât de multe lucruri încă nedescoperite, habitatele noastre marine sunt ultimele frontiere sălbatice rămase de explorat. Și, având în vedere că impactul uman asupra lumii noastre subacvatice este la un nivel record, acum este momentul crucial pentru a o înțelege și a o proteja mai bine. Oceanele noastre au nevoie de oameni care simt o dorință comună de a se implica în problemele majore cu care ne confruntăm. De a folosi știința pentru a contesta status quo-ul. Pentru a promova o schimbare progresivă în rândul oamenilor din jurul lor prin educație și acțiuni pozitive.

Timp de peste 20 de ani, Cornwall College Newquay a inspirat mii de studenți să facă acea diferență atât de importantă, folosindu-și pasiunea ca ghid.

Locația noastră inspirată are un rol în succesul studenților noștri, bineînțeles. Nu există un loc mai bun pentru a studia viața marină și conservarea mediului marin decât în Cornwall, un ținut legat în mod complex de mările din jurul său. Unde altundeva veți găsi o gamă atât de largă de habitate acvatice la o distanță de mers pe jos de locul unde studiați?

Există promontorii sălbatice și accidentate, golfulețe adăpostite, cursuri de apă dulce, mlaștini sărate și estuare întinse. Veți trăi cu o zonă de conservare marină în curtea dumneavoastră. Ca să nu mai vorbim de varietatea și mai mare de habitate accesibile la doar o scurtă distanță cu mașina.

Această locație unică a cultivat o comunitate vibrantă de conservare a mediului înconjurător, iar pasiunea dumneavoastră pentru mare va fi în bună companie.

Studenții pot alege în ce să se implice, beneficiind de legăturile noastre puternice cu grupuri, organizații de caritate și întreprinderi similare, cum ar fi Blue Reef Aquarium, Cornwall Wildlife Trust, Cornwall Seal Group Research Trust, Newquay Marine Group, British Divers Marine Life Rescue și multe altele.

Aceste colaborări sunt cele care le oferă studenților noștri un avantaj. Integrarea experienței de lucru în domeniul conservării, axată pe industrie și pe teren, în programul dumneavoastră de studiu este ceea ce ne face să vibrăm.

Cu accentul nostru pe natura aplicată a gradelor de fundație; angajabilitatea și relevanța lumii reale se află în centrul a tot ceea ce facem. Gândiți-vă la aceasta ca la un accent considerabil pe construirea de abilități practice și experiență de sondaj, susținute de un nucleu academic și științific puternic.

Pe scurt, a noastră este o experiență de diplomă axată pe marină, diferită de oricare alta din Marea Britanie.

Niciodată nu a fost mai vitală decât acum nevoia urgentă de oameni de știință pasionați care să vorbească în numele oceanului și al locuitorilor săi.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Marine Biology with Conservation FdSc la Cornwall College

25% Ocupații elementare
10% Operatori de procese, instalații și mașini
10% Profesioniști în domeniul învățământului
10% Ocupații administrative
10% Ocupații în domeniul vânzărilor
10% Manageri, directori și înalți funcționari
10% Profesii de secretariat și ocupații conexe
10% Ocupații în domeniul serviciilor de protecție
10% Ocupații de meserii calificate

Notarea și timpul de studiu

**Mix de lucrări de curs, examen, test și practică**

Pentru solicitanții care au nevoie de viză pentru a studia în Marea Britanie, The Cornwall College Group nu are o licență de sponsorizare a vizelor și, prin urmare, nu poate accepta o aplicație
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Marine Biology with Conservation, FdSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Biologie marină cu conservare FdSc

Despre Cornwall College

Cornwall College (cunoscut și sub numele de Cornwall College Group) este un grup de învățământ superior care funcționează în opt locații din Cornwall și Devon. În mod colectiv, grupul de colegii oferă viitorilor studenți peste 2.000 de calificări profesionale și tehnice, fără a include accesul pe care îl oferă la învățământul GCSE și la stagii de ucenicie.

Lista cu 49 cursuri de licență și masterat de la Cornwall College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Cornwall College

• Study Carpentry at Cornwall College Camborne
  • Study Hair & Beauty at Cornwall College Camborne