City University London
Managementul proiectelor, finanțe și riscuri MSc
City University London - City University London

Acest program postuniversitar de Managementul proiectelor, finanțe și riscuri se adresează celor care urmăresc sau planifică o carieră în gestionarea introducerii de bunuri de capital sau în aplicarea celor mai recente tehnici de management de proiect la proiecte complexe. Este deosebit de potrivit pentru studenții cu o pregătire științifică sau de inginerie financiară, deoarece abordăm în profunzime evaluarea cantitativă a riscurilor, care necesită o aptitudine pentru măsurarea și analizarea datelor.

Obiective

Luați în considerare riscurile pe care le implică un proiect precum tunelul european. Două guverne sponsorizează proiectul și nouă miliarde de lire sterline de finanțare prin intermediul unei societăți cu scop special pentru finalizarea acestuia. Va fi finalizat la timp și va asigura veniturile necesare pentru plata datoriei? Acestea sunt genul de întrebări pe care le abordăm în cadrul acestui program.

MSc Project Management, Finance and Risk vă oferă o bază în evaluarea cantitativă a riscurilor și în luarea deciziilor în condiții de incertitudine, împreună cu economia inginerească clasică și ingineria financiară.

De la analiza indeciziei în cadrul teoriei jocurilor până la reconstrucția infrastructurii unei țări, explorăm motoarele în care operează întreprinderile, precum și provocările și oportunitățile cu care se confruntă managerii de proiect. Predarea este asigurată de lectori interni și externi cu expertiză în domeniu. Aceasta este completată de lectori invitați de la Bayes Business School, împreună cu persoane din industrie și din sectorul bancar care aduc seturi de competențe diverse și capacitatea de a rezolva probleme complexe.

Veți învăța printr-o varietate de prelegeri, tutoriale, studiu individual ghidat, activități de grup și lucrări de curs. Există patru module de bază și două opționale. Din cele două module opționale puteți alege patru sau cinci subiecte, inclusiv teoria jocurilor, perspective asupra managementului și conducerii și antreprenoriat, inovații și întreprinderi. Cursul este organizat astfel încât fiecare modul să fie predat într-un bloc de patru zile, urmat de sprijin tutorial, studiu individual ghidat, activități de coordonare și lucrări de curs.

Candidați din Marea Britanie/UE - Burse de inginerie în valoare de 2.000 de lire sterline; burse pentru studenții internaționali de 2.000 de lire sterline; City, University of London Graduate Loyalty Discount de 2.500 de lire sterline; Vă rugăm să consultați site-ul nostru pentru alte burse, burse și premii.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Project Management, Finance and Risk, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Candidații trebuie să dețină cel puțin o diplomă cu mențiune de clasa a doua inferioară sau echivalentă de la o instituție internațională într-un domeniu cu un conținut științific adecvat. Sunt luați în considerare și candidații cu alte calificări.

Alte calificări adecvate

În cazul în care nu vă calificați pentru intrarea directă, este posibil să doriți să urmați o cale de absolvire a programului prin intermediul unuia dintre partenerii noștri.

INTO City, University of London

Nu îndepliniți cerințele de intrare? INTO City, University of London oferă o gamă de programe academice și de limbă engleză pentru a vă pregăti pentru a studia la City, University of London. Veți învăța de la profesori cu experiență într-un centru de studiu internațional dedicat.

Aceste programe sunt concepute pentru studenții internaționali care nu îndeplinesc cerințele academice și de limbă engleză necesare pentru intrarea directă. Pentru a vă pregăti pentru acest curs de licență, aflați mai multe despre Diploma de absolvire în economie.

Kaplan International College London

City lucrează în parteneriat cu Kaplan International College (KIC) Londra pentru a oferi cursuri pregătitoare pentru studenții internaționali. Cursurile de premasterat de la KIC Londra oferă un sprijin cuprinzător studenților care doresc să își finalizeze studiile postuniversitare la City. Progresia la această diplomă este garantată dacă finalizați cursul Pre-Masters de la KIC London la nivelul cerut.

Taxe de școlarizare Managementul proiectelor, finanțe și riscuri MSc

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul City University London în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 27 clasamente universitare pentru City University London

Despre City University London

Înființată în 1894, City University London (City) este situată în centrul Londrei. Datorită locației sale, City atrage studenți din întreaga lume și, ca urmare, oferă o cultură diversă în campus. Facilitățile de la fața locului au fost dezvoltate cu gândul la viitorul mediu de lucru al fiecărui student, motiv pentru care studenții de la Drept au acces la simulări ale instanțelor de judecată și, de asemenea, viitorii asistenți medicali se pot aștepta să folosească secțiile medicale simulate. Lăsând la o parte aspectele academice, faptul că este situată în centrul Londrei le permite cursanților să se deplaseze rapid datorită numeroaselor opțiuni de transport public din zonă.

Lista cu 153 cursuri de licență și masterat de la City University London - Catalogul cursurilor

Componența studenților din City University London

• City, University of London: Being a student in London
  • City University London