City University London
Operațiuni și management maritim MSc
City University London - City University London

Cursul este conceput pentru persoanele care doresc să facă o carieră în industria maritimă și offshore și care fie au dobândit o anumită experiență în industrie, maritimă sau de altă natură, fie au o bază academică solidă sau competențe pe care să se bazeze.

Pe parcursul cursului, pe lângă înțelegerea principiilor care stau la baza industriei, studenții vor dobândi, de asemenea, încredere în abilitățile interpersonale și culturale internaționale, care sunt esențiale pentru rolurile de conducere din industria maritimă.

Obiective

Cursul Operațiuni și management maritim este conceput pentru profesioniștii existenți care lucrează în industrie, precum și pentru cei care doresc o carieră în industria maritimă, offshore și a transportului maritim. În cazul celor care lucrează deja în industrie, candidații au probabil o poziție de conducere maritimă sau de conducere intermediară responsabilă. În mod alternativ, noii intrați în industrie sunt susceptibili de a fi obținut o primă diplomă într-o disciplină tehnică sau de management înrudite.

Acest curs modular se concentrează pe oferirea studenților a cunoștințelor și abilităților necesare pentru a-i ajuta să atingă niveluri înalte în cariera lor în industria maritimă și offshore. Într-adevăr, mulți dintre foștii studenți la acest curs au ajuns acum la funcții de conducere în diversele lor companii.

Acest curs este acreditat de Institutul de Inginerie, Știință și Tehnologie Marină, organismul profesional internațional și societatea de învățământ.

Acest curs este, de asemenea, acreditat de Chartered Institute of Shipbrokers.

Evaluarea pentru modulele de bază (cu excepția modulului Professional Studies) este o combinație de examen și lucrări de curs. Veți constata că, în cadrul modulelor, o varietate de activități alcătuiesc componenta de lucrări de curs, inclusiv: prezentări de grup și individuale, eseuri, rapoarte, propuneri de cercetare și disertație. Aceasta pentru a asigura o varietate de abordări pentru evaluarea cunoștințelor și abilităților. Evaluarea formativă va fi utilizată în module pentru activitățile din clasă. Acest lucru înseamnă că veți obține feedback din partea lectorului și a colegilor pentru a vă îmbunătăți lucrarea înainte de a fi finalizată. **Nu, nu. Fiecare disciplină pe care o studiați va avea o temă de curs care va cuprinde eseuri în care se așteaptă să dați exemple de analiză critică. Veți susține examene de două ori pe an, iar pentru a obține o notă de trecere trebuie să obțineți 50% la fiecare dintre elementele de curs și de examen.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Maritime Operations and Management, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Pentru cei care lucrează deja în industrie, solicităm o primă diplomă, o calificare profesională recunoscută sau un certificat de competență echivalent ca inginer comandant sau inginer șef: Maistru marinar clasa 1 sau Inginer clasa 1 și experiență în unul dintre aceste roluri.

Pentru cei care vin direct de la un curs de licență, avem nevoie de o diplomă de onoare de clasa a doua inferioară (sau mai mare) într-un domeniu relevant de la o instituție recunoscută.

Alte calificări adecvate

În cazul în care nu vă calificați pentru intrarea directă, este posibil să doriți să urmați o cale de absolvire a programului prin intermediul unuia dintre partenerii noștri.

Taxe de școlarizare Operațiuni și management maritim MSc

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul City University London în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 27 clasamente universitare pentru City University London

Despre City University London

Înființată în 1894, City University London (City) este situată în centrul Londrei. Datorită locației sale, City atrage studenți din întreaga lume și, ca urmare, oferă o cultură diversă în campus. Facilitățile de la fața locului au fost dezvoltate cu gândul la viitorul mediu de lucru al fiecărui student, motiv pentru care studenții de la Drept au acces la simulări ale instanțelor de judecată și, de asemenea, viitorii asistenți medicali se pot aștepta să folosească secțiile medicale simulate. Lăsând la o parte aspectele academice, faptul că este situată în centrul Londrei le permite cursanților să se deplaseze rapid datorită numeroaselor opțiuni de transport public din zonă.

Lista cu 153 cursuri de licență și masterat de la City University London - Catalogul cursurilor

Componența studenților din City University London

• City, University of London: Being a student in London
  • City University London