City of Oxford College
City of Oxford College - City of Oxford College

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 10 absolvenți de Digital Technologies (Software Development and Programming) HNC și pentru alte cursuri de CAH03 de la City of Oxford College pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru CAH03.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £20811 £17855 £21702
Interval de 25-75 procente £18257 - £24257 £13861 - £22312 £17266 - £27104

Activate Learning este mândru să lucreze în parteneriat de colaborare cu Milton Keynes College pentru a oferi noul South Central Institute of Technology, lucrând cu branduri importante precum Microsoft, KPMG, McAfee, Cranfield University și Evidence Talks. Institutele de tehnologie au fost concepute pentru a crea calificări tehnice de nivel superior, în parteneriat cu angajatorii, pentru a crește productivitatea și a ridica standardele învățământului tehnic de nivel universitar. Activate Learning va găzdui două hub-uri de ultimă generație în campusul nostru tehnologic Blackbird Leys din Oxford și în campusul nostru Reading College.

Certificatul național superior în domeniul tehnologiilor digitale (dezvoltare și programare software), acreditat de Pearson, vă va oferi competențele de bază necesare pentru o serie de cariere în domeniul tehnologiilor digitale și vă va dezvolta înțelegerea impactului major pe care tehnologiile digitale îl au asupra mediului de afaceri.

Cererea angajatorilor pentru competențe și cunoștințe în domeniul tehnologiei digitale este în creștere, iar companiile care nu se ocupă de tehnologia digitală devin din ce în ce mai dependente de specialiștii în tehnologie digitală, pe măsură ce cerințele de afaceri evoluează. Deficitul de competențe în domenii cheie ale economiei digitale înseamnă că există multe cariere IT diferite disponibile pentru persoanele cu calificări și experiență relevante.

Domeniile cheie de creștere în industria IT și informatică includ social media și media digitală, protecția datelor, securitatea cibernetică, proiectarea de jocuri, dezvoltarea de site-uri web și tehnologiile cloud/mobile. În sud-estul Angliei se află multe companii IT globale, așa că veți fi bine plasat pentru oportunități de angajare și perspective de carieră.

Caracteristici cheie ale programului

Program de un an, livrat prin învățare mixtă

Dezvoltat în mod special pentru lumea muncii .

O bună oportunitate pentru cei care doresc să urmeze o carieră și care preferă învățarea și predarea practică, pentru a dobândi competențe pentru un anumit loc de muncă

Oferă o cale excelentă pentru o calificare superioară

Fără examene! Cursurile sunt împărțite în module, cu sarcini practice și evaluări continue.

Veți fi evaluat printr-un amestec de lucrări scrise, evaluări de grup, evaluări colegiale, evaluări de portofoliu și lucrări de curs legate de practică. Veți fi, de asemenea, susținut de o gamă largă de resurse de învățare puse la dispoziție prin intermediul Mediului de învățare online (ALO) al Activate Learning, inclusiv accesul la manuale, articole și conținut multimedia.

Tariful UCAS al studenților acceptați la CAH03

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 5.5

Cititul și scrisul trebuie să fie la 5,5

PTE Academic 51
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Digital Technologies (Software Development and Programming), HNC, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Tehnologii digitale (dezvoltare de software și programare) HNC

Despre City of Oxford College

City of Oxford College este o instituție școlară post-secundară situată în Oxford, Anglia. Colegiul își desfășoară activitatea în două campusuri: unul în centrul orașului Oxford și celălalt în Blackbird Leys. Nu există multe locuri la nivel național sau internațional mai asociate cu stilul de viață studențesc decât Oxford, datorită numeroaselor universități de prestigiu care se găsesc aici.

Lista cu 10 cursuri de licență și masterat de la City of Oxford College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din City of Oxford College

Informatică (Inginerie software) HND
(University of Wales)