Cardiff University
Prescrierea terapeutică pentru optometriști PgCert
Cardiff University - Cardiff University

Acest curs va oferi optometriștilor o educație amplă în domeniul practicii de prescriere, care îi va dota cu cunoștințele și abilitățile necesare pentru a-și îmbunătăți cariera și a contribui eficient la rolurile profesionale extinse.

Scopul specific al programului este de a pregăti optometriștii pentru a practica în calitate de prescriptori independenți și de a îndeplini standardele stabilite de Consiliul General de Optică pentru a intra în registrul de prescriere terapeutică de specialitate corespunzător.

Școala de Optometrie vă va oferi un mediu de sprijin pentru a vă avansa dezvoltarea profesională și personală, oferind module de înaltă calitate relevante pentru optometrie, care sunt informate de cercetare și predate de lideri în domeniu.

Programul oferă o cale flexibilă către calificările de nivel 7. Acesta va cultiva o înțelegere a practicii bazate pe dovezi în domeniul îngrijirii oftalmologice și vă va permite să practicați în condiții de siguranță în fruntea profesiei dvs. la un nivel adecvat de competență.

Caracteristici distinctive

• Cursul îndeplinește standardele stabilite de Consiliul General de Optică pentru înscrierea în registrul de prescriere terapeutică de specialitate corespunzător.
  • Învățați cu una dintre cele mai importante școli de optometrie din Marea Britanie, clasată pe locul 1 în Complete University Guide 2018
  • Vă va dota cu cunoștințele și abilitățile necesare pentru a vă îmbunătăți cariera și pentru a contribui în mod eficient la rolurile profesionale extinse
  • Implicarea personalului activ în cercetare în proiectarea și livrarea cursurilor.

Singurul curs de "Prescriere terapeutică pentru optometriști" disponibil în Țara Galilor.

• MBA
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Therapeutic Prescribing for Optometrists, PgCert, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

În mod obișnuit, va trebui să aveți fie:

înregistrarea completă la GOC - dacă sunteți înregistrat la GOC, va trebui să furnizați numărul GOC în secțiunea "Apartenența la organismele profesionale" din formularul de cerere și nu este necesar să furnizați dovezi ale calificărilor sau referințelor anterioare (în cazul în care se solicită aceste informații, vă rugăm să scrieți "nu se aplică").

sau o diplomă cu onoruri în optometrie sau o calificare profesională în optometrie.

Candidații care au studiat la un nivel postuniversitar în optometrie clinică în altă parte (cum ar fi City sau Aston Universities) pot fi luați în considerare pentru accesul la programul de la Cardiff University. Acest lucru se va face prin intermediul recunoașterii învățării anterioare (RPL), iar candidații trebuie să prezinte dovezi documentare pentru a susține o astfel de cerere, de exemplu, prin documente de înregistrare a realizărilor, portofolii și fișe clinice.

Clasamentul Cardiff University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 34 clasamente universitare pentru Cardiff University

Despre Cardiff University

Înființată în 1883, Universitatea din Cardiff este situată în mediul urban al orașului Cardiff, Țara Galilor. Printre cele mai evidente avantaje ale universității se numără cercetarea de vârf la nivel mondial, un birou de servicii de carieră bine informat și proactiv și locația centrală. Cardiff este un oraș vibrant și modern, cu o populație tânără și diversă, cunoscut pentru că acceptă oameni din toate mediile sociale.

Lista cu 334 cursuri de licență și masterat de la Cardiff University - Catalogul cursurilor

• Student life at Cardiff University
  • Student Megan tells you all about Chemistry at Cardiff
  • Cardiff University - Adult Nursing (BN)