Cardiff University
Politică maritimă și managementul transportului maritim MSc
Cardiff University - Cardiff University

Examinați industria maritimă prin intermediul mai multor discipline în cadrul acestui program orientat spre practică.

Creșterea rapidă și concurența din industria maritimă mondială au dus la un deficit de profesioniști care să dispună de instrumentele și tehnicile necesare pentru a gestiona porturile și operațiunile de transport maritim, în conformitate cu legislația maritimă și cu reglementările de siguranță.

În contextul unor sisteme complexe de guvernanță a oceanelor, de la coduri de conduită până la politici regionale și internaționale obligatorii din punct de vedere juridic, profesioniștii din domeniul maritim care pot trasa direcția de urmat sunt foarte căutați.

Afacerea de a schimba lumea este a noastră.

MSc-ul nostru în politica maritimă și managementul transportului maritim abordează aceste mari provocări dintr-o serie de perspective. Vă vom ajuta să deveniți un profesionist în domeniul managementului sau al elaborării de politici capabil să ia decizii care să ia în considerare întreaga gamă de impacturi economice, sociale, de mediu și juridice ale afacerilor maritime.

Experții noștri se vor baza pe expertiza academică și de consultanță pentru a vă îmbunătăți perspectivele de carieră internațională, prezentându-vă transportul maritim în cadrul unor sisteme logistice mai ample. Aceștia vor folosi cercetări de vârf la nivel mondial pentru a vă oferi o înțelegere critică a industriei maritime, a mediului politic în care operează și a managementului operațiunilor de transport maritim.

Acreditări

• Institutul Chartered de Logistică și Transport (CILT)
  • Asociația pentru avansarea școlilor universitare de afaceri (AACSB)

Cardiff Business School este acreditată de AACSB international - The Association to Advance Collegiate Schools of Business.

• MBA
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Maritime Policy and Shipping Management, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

În mod obișnuit, va trebui să aveți fie:

o diplomă cu onoruri 2:1 (GPA 3.0/4.0) sau o diplomă internațională echivalentă.

o calificare academică echivalentă recunoscută de o universitate.

sau experiență profesională relevantă, cum ar fi calificări de căpitan de navă sau experiență profesională în domeniul maritim.

.

Clasamentul Cardiff University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 33 clasamente universitare pentru Cardiff University

Despre Cardiff University

Înființată în 1883, Universitatea din Cardiff este situată în mediul urban al orașului Cardiff, Țara Galilor. Printre cele mai evidente avantaje ale universității se numără cercetarea de vârf la nivel mondial, un birou de servicii de carieră bine informat și proactiv și locația centrală. Cardiff este un oraș vibrant și modern, cu o populație tânără și diversă, cunoscut pentru că acceptă oameni din toate mediile sociale.

Lista cu 334 cursuri de licență și masterat de la Cardiff University - Catalogul cursurilor

• Student life at Cardiff University
  • Student Megan tells you all about Chemistry at Cardiff
  • Cardiff University - Adult Nursing (BN)